Bakımlı görünen bukleli saçlar için öneriler

0

Saç bakımı denilince kadınlar için akan sular durur. Özellikle bakım ve özen gerektiren bir saç tipine sahiplerse bu iş için belki günde 2 ya da 3 saat bile vakit ayırabilirler. Haliyle bir kadını en çekici gösteren detaylardan biri saçlar olunca da bu durum, oldukça doğal karşılanabilir. Eğer söz konusu bukleli saçlar ise, bu daha çok bakım ve daha çok zaman demektir. Her ne kadar düz saçlara sahip olanlar, çoğu zaman böyle saçlara sahip olmanın hayalini kursa da aslında bukleli saçların kullanımı ve bakımı sanıldığı gibi kolay değildir. Zaten çoğu zaman bu tip saça sahip olanlar, sık sık artık bu durumdan sıkıldıklarını ve  bakım yapmanın ne denli zor olduğunu dile getirirler.

Eğer siz de bukleli veya kıvırcık saçlara sahipseniz, elektriklenmeyen, parlak ve yumuşak  saçlara sahip olmak için bakım reyonlarından ayrılmıyorsunuz demektir. Fakat r saçlarınızın güzel görünmesi için kullandığınız ürünler gerçekten yeterli mi? Evden çıkmadan önce güzel buklelere sahip olmak için neler yapmalısınız? Bunların cevabını öğrenmek ve hayallerinizdeki saçlara kavuşmak istiyorsanız buyrun önerilerimize bir göz atın…

Saçların elektriklenmemesi için yıkama yöntemi değiştirilmeli

Bukleli saça sahip olanların, diğer kadınlara göre daha özenli ve bakımlı olması gerekir. Çünkü bu tip saçlar kolayca zarar görür ve elektriklenerek kabarır. Dolayısıyla saçla ilgili yapılan her işlemin, her aşamasında saç tipine uygun şekilde davranmak gerekir. Örneğin normalde herkes saçlarını yıkarken, ilk olarak şampuan sonrasında ise saç kremi kullanır. Fakat birçok saç uzmanına göre kıvırcık saçlılar, bu sırayı ters bir şekilde uygulamalıdır. Böylece saçlarınızı bu şekilde yıkarsanız, saçlarınızın artık elektriklenmediğini fark edebilirsiniz. Ayrıca banyo sonrasında sabredip, saçlarınızın kendiliğinden kurumasını bekleyerek de elektriklenmeyi engelleyebilirsiniz.

Bakımlı görünen bukleli saçlar için öneriler

Nemlendirici içerikli ürünler kullanın

Bukleli saçlar kuruluğuyla bilinir. Dolayısıyla sürekli nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Bu yüzden saçlarınız için ürün alırken, besleyici ve nemlendirici içerikli olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca Piyasada şuanda onlarca çeşit bakım kremi bulunsa da kıvırcık saçlar üzerinde en etkili olan bitkisel içerikli ürünleri tercih etmeniz gerekir. Çünkü bitki özlü içeriği olan şampuan ve bakım kremleri, saçların sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanması için gerekli olan özelliğe sahiptir.

Banyo sırasında saçlarınıza özen gösterin

Kıvırcık saçlar, diğer saç tiplerine göre çok daha fazla özen gerektirir. Fakat bu demek değil ki uzun saatler boyunca saçınıza yorucu işlemler uygulayın ya da pahalı bakım ürünleri kullanın. Güzel buklelere sahip olmanız için dikkat etmeniz gereken en önemli konu, banyo sırasında saçlarınıza nasıl davrandığınızdır. Bu yüzden banyo sırasında şampuan yaparken, saçlarınızı karıştırmamaya ve saçınızı kremliyken tarayıp açmaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda banyodan sonra saçlarınızı taramanız ,hem kabarıklığa hem de elektrikli bir görüntüye sebep olacaktır.

Ayrıca saçlarınızı durularken soğuk ya da soğuya yakın ılık su kullanmanız, buklelerinizin çok daha parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Elektriklenme sorununu ise ortadan kaldırır.

Maşa ve düzleştiriciyi hayatınızdan çıkarın

Bakımlı görünen bukleli saçlar için öneriler

Maşa veya düzleştirici gibi ürünlerden olabildiğince uzak durun. Zaten dalgalı saçlara sahip olduğunuz için maşa kullanmama gibi bir artınız varken, saçınıza yüksek ısıyla zarar vermemelisiniz. Eğer düz saçlara sahip olmak isterseniz de makine yerine fönü tercih etmelisiniz. Çünkü fönün verdiği ısı, düzleştiriciden daha zararsızdır.

Parlak, elektriklenmeyen ve yumuşacık bukleli saçlar hayal değil. Tek yapmanız gereken saçınıza özen göstermek ve düzenli aralıklarla bakım yapmak. Bu yüzden siz de bu kolay ama etkili önerileri uygulayarak istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Leave A Reply