Cildi dinlendirmek için uygulanabilecek doğal ürünler

0

Cilt bakımı, kadınların güzelliğinin olmazsa olmaz önemli bir parçası. Tabi güzel görünmenin yanı sıra sağlıklı bir cilde sahip olmak da oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Fakat arada bir bu uğurda pahalı markaların krem, losyon ve maske gibi ürünlerine tonlarca para döksek de olumlu sonuç almadığımız zamanlar da olmuyor değil. Çünkü bazen sorun, yalnızca bir dermatoloğun çözülebileceği kapasitede oluyor. Bazı dönemlerde ise, günün yorgunluğundan, dış çevrenin kirliliğinden, makyajdan ve birçok faktörden etkilenen ve ağırlaşan cildimiz, akşam eve gittiğimizde kendimizi rahatsız hissetmemize sebep oluyor. Dolayısıyla bu ağırlığı üzerimizden atmak için cildi dinlendirmek gerekiyor. Fakat bunun için her zaman pahalı ürünlere gerek yok. Yalnızca kolayca bulunabilen ve hatta elimizin altında olan doğal malzemelerle de cildimiz için dinlendirici kürler uygulamamız mümkün.

Eğer siz de gün boyunca ağırlaşan ve havasız kalan cildinizi dinlendirmek istiyorsanız, evinizde bulabileceğiniz doğal ürünlerle dinlendirici ve besleyici bakım kürleri yapabilirsiniz. İşte hayat kurtaran doğal bakım kürleri…

Cildi dinlendirmek için salatalık birebir

Eğer çalışan bir kadınsanız, dışarıdaki hava kirliliğine ve diğer birçok dış etkene diğer insanlara göre daha fazla maruz kalıyorsunuz demektir. Zaten akşam eve vardığınızda hissettiğiniz yorgunluk, üzerinizdeki ağırlık, cildinize dokunduğunuzda pütür pütür ve yağlı bir dokunun size çok pis olduğunuz hissini vermesi de bundan kaynaklanıyor. Bu yüzden eve gittiğinizde oldukça basit ve zaman almayacak bir kür uygulayarak bu dertten kurtulmanız gerekiyor.

Salatalık, aynı şekilde cildiniz için de hayati bir önem taşıyor. Üstelik oldukça çekici ve ferah bir kokuya sahip. Uygulaması ise bir o kadar kolay. Tek yapmanız gereken, 1 yemek kaşığı yoğurt ile rondodan geçirilmiş yarım salatalığı karıştırmak ve yüzünüze sürdükten 15 dakika sonra, soğuk suyla temizlemek. Bu sayede cildinizin rahat bir nefes almasını sağlayabilir, cilt lekelerinden ve göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Cildi dinlendirmek için uygulanabilecek doğal ürünler

Organik ürünleri kullanmaya dikkat edin

Doğal malzemelerle yapılmış maskeler, tonlarca para verilen ürünlerden çoğu zaman daha etkili. Fakat evde ya da markette bulunan her ürün doğal olmayabiliyor. Çünkü artık çoğu ürün, fabrikada işlenilerek raflara getiriliyor. Dolayısıyla bazı malzemelerin özellikle organik olmasına dikkat etmek gerekiyor. İşte cildi dinlendirmek için kullanılan organik ve aynı zamanda besleyici özelliği bulunan doğal maske tarifi…

Malzemeler:

1 adet organik yumurta sarısı

1 tatllı kaşığı sızma zeytinyağı

1 büyük fincan organik yoğurt ( Eğer dışarıda bulamazsanız evde kendiniz yapabilirsiniz.)

1 çay kaşığı havuç yağı ( Aktardan bulabilirsiniz.)

Hazırlanışı:

İlk önce yoğurt ve yumurta sarısını iyice çırpın. Daha sonra üzerine havuç yağı ve zeytinyağını da ekleyip, karıştırmaya devam edin. Karışım, krem kıvamına gelince yüzünüze ve boyun çevrenize uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada yalnızca bir kez uygulamanız yeterli.

Siz de cildi dinlendirmek için birebir olan bu doğal maskeler sayesinde, daha sağlıklı bir cilt ile yeni bir güne başlayabilirsiniz.

 

Leave A Reply