Doğal el kremi tarifleri ile ellerinizi kışa hazırlayın

1

Günümüzde birçok kozmetik firması el ve cilt bakımı ile ilgili çeşitli ürünleri aracılığıyla çözümler sunsa da bazen, ne yazık ki bu uygulamalar yeterli gelmeyebiliyor. Bunun yanı sıra, ürünlerin içeriğinde kimyasal maddelerin bulunması, özellikle kanser gibi çeşitli hastalıkların ve erken yaşlanma oranının artmasıyla insanlarda korku yaratarak; daha doğal eğilimlerde olmalarına sebep oluyor. Gün içerisinde ellerimiz hava koşullarından, temizlik malzemelerinden, sudan ve daha birçok dış etkenden dolayı etkilendiği için de el bakım kremi bazen tek çaremiz olabiliyor. Fakat artık yapılan araştırmalar ve alınan olumlu sonuçlara göre, evde bulunan malzemelerle yapılan doğal el kremi de bakımına ve sağlığına düşkün kadınlar tarafından artık daha çok tercih ediliyor.

Siz de markalardan el bakımı için satın aldığınız ürünlere güvenemiyor ve kimyasal yerine daha doğal ürünleri tercih ediyorsanız, evinizdeki malzemelerle doğal el kremi hazırlayabilirsiniz…

Bitkisel el kremi tarifi

Elleriniz gün boyu sudan ve temizlik malzemelerinden ayrılmıyorsa; bunun sonucu olarak ise, çatlaklar, dökülmeler ve pullanmalar oluyorsa bu durum ellerinizin yumuşamaya ve nemlenmeye ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla kullanacağınız malzemelerin nemlendirici özelliğinin bulunması gerekir.

Malzemeler:

2 adet limonun suyu

3 çorba kaşığı gliserin yağı

3 çorba kaşığı gül suyu

3 tatlı kaşığı tatlı badem yağı

1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı:

Bir kase içerisine bütün malzemeleri koyup iyice karıştırın. Krem kıvamına gelince temiz ve kurulanmış ellerinize uygulayın. Daha sonra 15 dakika kadar bekleyip, ılık suyla durulayın. Bu karışımı sabah ve akşam bir kez olmak üzere her gün uygulayabilirsiniz.

Limonun mucizesinden faydalanın

Doğal el kremi tarifleri ile ellerinizi kışa hazırlayın

Birçok şeye faydası olduğunu bildiğimiz limon, eller için adeta doğal bir ilaç olma özelliğine sahip. Bunun yanı sıra tırnak bakımında da oldukça etkili. En önemli özelliği ise, ciltte oluşan lekeleri ve pürüzleri gideriyor olması.

Malzemeler:

Yarım limon suyu

2 çay kaşığı badem yağı

2 çay kaşığı tuz

2 çay bardağı ılık su

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve krem kıvamına gelen karışımı tırnaklarınız da dahil olmak üzere elinizin her yerine masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde iki saat bekledikten sonra ise ılık suyla birlikte durulayın. Dilerseniz durulama esnasında sabun da kullanabilirsiniz. Bu maske sonucunda ellerinizin daha yumuşak ve çatlaklardan arınmış olduğunu; bunun yanında tırnaklarınızın da sertleştiğini görebilirsiniz.

Siz de hazırlanması oldukça kolay olan bu doğal el kremi tariflerini düzenli olarak uygulayarak, dilediğiniz yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olabilirsiniz.

 

Discussion1 Yorum

  1. Pingback: Ellerinizi Kışa Hazırlayın | Modasahne

Leave A Reply