Hızlı saç uzatma ile ilgili çok işinize yarayacak bazı bilgiler

0

Uzun ve havalı saçlara sahip olmak birçok kadının hayali. Üretici firmalar da kadınların bu isteklerini fark etmiş olacak ki sürekli saç uzattığını ileri sürdükleri ürünleri piyasaya sürüyorlar. Bazıları gerçekten sonuç verse de bazıları da hayal kırıklığı yaratmaktan öteye gidemiyor ne yazık ki. Buna karşılık, doğada her şeyin çaresi fazlasıyla mevcut. Doğa bize huzurla birlikte, sağlık ve güzelliğe dair pek çok imkanlar sunuyor. Bunlardan biri de hızlı saç uzatma ile ilgili. Ayrıca, vücudumuzun kendi doğası da kimyasallarla müdahale etmediğimiz sürece, bize oldukça yardımcı oluyor. Eğer siz de hız lı saç uzatma sırlarını keşfetmek istiyorsanız, doğanın sesini dinleyin. O size doğru yolu gösterecektir.

Tabii öncelikle uzun saçlar için, temel olarak bakımlı ve kırıkları düzenli olarak aldırılan saçlara sahip olunması gerektiğini biliyoruz. Bunların dışında uygulayabileceğiniz, hızlı saç uzatmanızı doğal ve sağlıklı yöntemler de var. Bunu öğrenmek için de aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz…

Kimyasal içerikli şampuan ve saç kremleri saçı yıpratıyor

Kozmetik mağazalarında ya da marketlerde herkesin kolayca bulabileceği şampuan ve saç kremleri mevcut. Her birinin bazı özellikleri var. Kimi ışıl ışıl saçlar vadediyor, kimi de ipeksi yumuşaklık. Fakat piyasada satılan şampuan ve saç kremlerinin çoğu kimyasal içeriklere sahip.

Bilmelisiniz ki her şeyden önce hızlı saç uzatma için bakım yapmak ve sağlıklı ürünler kullanmak şart. İyi bir bakımın yolu da kullanılan şampuan ve kremlerin doğal içerikli olmasından geçer. Kimyasal içeriği olmayan sağlıklı ürünler ile saçlarınız daha çok güçlenir bu da saçınızın daha kolay uzamasına yardımcı olur. Bu yüzden organik içerikli şampuanlar kullanmaya dikkat edin.

Kan dolaşımı, saçların daha kolay uzamasına yardımcı olur

Duşa girdiğinizde suyun sıcaklığını sürekli değiştirerek saçlarınızı yıkamaya özen gösterin. İlk olarak sıcak suyla yıkanırken, daha sonra soğuk suyu kullanın. Bu işlem, vücuttaki kan dolaşım hızını arttırır ve saç diplerindeki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Böylece hızlı saç uzatma için ideal koşulları sağlamış olursunuz.

Hızlı saç uzatma ile ilgili çok işinize yarayacak bazı bilgiler

Saçlarınızı daha uzun aralıklarla yıkayın

Hayranı olduğunuz birçok güzel ünlü, saçlarının güzelliğini saçlarını seyrek yıkamaya borçlu olduğunu söylüyor. Bu, belki size şaşırtıcı gelebilir fakat doğru bir uygulama olduğunu su götürmez bir gerçek. Çünkü saç, çok fazla yıkandığında kuruyor ve yıpranıyor. Aynı zamanda saçlardaki nem dengesi bozuluyor. Bu da hızlı saç uzatmanın önünde engel teşkil ediyor.

Örneğin, saçlarını haftada bir kere yıkamanın yeterli olduğunu söyleyen dünyaca ünlü, güzel şarkıcı Adele, saç kremi kullanmıyor ve saç diplerindeki doğal yağın saçlarına bakım yapmasına izin veriyor.

Saçlarınızı nazikçe tarayın ve doğru fırça kullanın

Saçlarınızı tararken saçınızın hafif nemli olmasına dikkat edin. Kuru saçlar tarandığında kırılma ve dökülmeye sebep olur. Ayrıca saç tipinize göre taraklar kullanmaya özen gösterin. Saçlarınızı ıslakken tarayacaksanız, kırılmaması için geniş uçlu taraklar kullanın.

Fırçaların ve tarakların kullanım şekli ve fonksiyonları ayrıdır. Fırça, saçlara şekil vermek için kullanılırken; taraklar ise saçları açmak ve düzeltmek için kullanılır. Bu yüzden saçların, özellikle ıslakken fırça ile taranmaması gerekir. Bunu yapmak, saçların kırılmasına ve yıpranmasına yol açar. Fırça seçiminde her zaman doğal kıllı olanları tercih edin, plastik fırçalardan uzak durun. Eğer saçlarınız yoğunsa, sert olan kıllı tarakları tercih etmelisiniz. İnce telli saçlara sahipseniz de tam tersi ince kıllı fırçalar kullanmanız en doğrusu olur.

Bu önerileri uyguladığınızda saçlarınızın kısa sürede sağlıklı ve eskisine oranla daha kolay uzadığını fark edecek ve saçlarınızın daha kolay uzaması için size sihirli formüller vadeden ama işe yaramayan ürünlere para dökmekten kurtulacaksınız.

 

Leave A Reply