Yumuşak ve pürüzsüz eller için evde hazırlanabilecek el maskeleri

1

Eller şüphesiz insanlarda ilk bakışta en çok dikkat edilen yerlerden biri. Hatta öyle ki bir insanın ellerine bakarak onun yaşam tarzı hakkında az çok bir fikir edinmek bile mümkün. Dolayısıyla vücudumuzda en çok önem vermemiz gereken yerlerden birisi. Pürüzsüz ve yumuşacık ellere sahip olmak içinse kılı kırk yarmaya gerek yok. Yani bunu ünlü markaların pahalı kremlerini almadan da yapmak mümkün. Bu yüzden evdeki malzemelerin yardımıyla, kısa sürede hazırlanabilecek çeşitli el maskeleri ile istenilen cilt yapısına sahip olmak oldukça kolay.

Eğer siz de gün içerisinde temizlik malzemelerinden, sudan ve daha birçok faktörden olumsuz etkilenen ellerinizi eski haline geri döndürmek ve bakımlı görünmesini sağlamak istiyorsanız; yazının devamında evde hazırlayabileceğiniz el maskeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz…

Tırnak bakımı elleriniz için oldukça önemli

Elleriniz en dikkat çeken bölgelerinden biri olduğu için, düzenli olarak bakım yapmanız oldukça önemli. Fakat aynı zamanda kullanacağınız bakım ürünlerinin ki bunlar evdeki doğal malzemeler bile olsa, alerjiniz olup olmadığına emin olmanız gerekir. Ayrıca bunun yanı sıra yalnızca elleriniz değil , tırnaklarınız da el bakımı için çok önemli olduğundan tırnak bakımı konusunda da aynı özeni göstermeniz gerekir. Çünkü manikürsüz, yenen, kenarlardan etleri çıkmış ve ojesi bozulmuş tırnaklar elleriniz ne kadar pürüzsüz olursa olsun bakımsız biri olarak görünmenize sebep olur.

Sabun maskesi ile ellerinizi yumuşacık tutun

Gün içerisinde yemeklerden sonra ve bakterilerden arınması amacıyla ellerimizi sık sık yıkıyoruz. Fakat nasıl bir sabun kullanırsak kullanalım, içerisindeki kimyasallar ellerimizi bir süre sonra yıpratıyor ve cildin yaşlanmasına sebep oluyor. Bu yüzden bu tür kimyasalların sebep olduğu zararları gidermek için evdeki malzemelerle elleri yumuşacık yapan ve besleyen bir sabun maskesi yapabilirsiniz.

Yumuşak ve pürüzsüz eller için evde hazırlanabilecek ev maskeleri

Malzemeler:

Yarım yemek kaşığı toz şeker

1 yemek kaşığı zeyinyağı:(Organik olması gerekiyor)

Hazırlanışı

Toz şekerin üzerinde zeytinyağını eşit bir şekilde gezdirin. Daha sonra bu karışımı aynı sabunda olduğu gibi ellerinizin her bir köşesine dağıtın ve bu şekilde 1 dakika boyunca masaj yapın. Masajdan sonra, karışımı ellerinizde 30 saniye daha bekletin ve ılık suyla durulayın. Bu maskeyi istediğiniz her zaman uygulayabilirsiniz.

El bakımı için en önem taşıyan konulardan biri de pürüzsüz bir görünüme sahip olması. Bu yüzden soğuk havalar veya çok fazla suya maruz kalındığında kararan ve çatlayan elleriniz, artık pürüzsüz bir görünüme sahip olmayacağı için evde hazırladığınız maskeleri uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

3 çay kaşığı sıkılmış limon suyu

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı karbonat

Hazırlanışı:

Tüm malzemeler krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın ve karışımı ellerinize masaj yardımıyla uygulayın. 5-6 dakika bekledikten sonra ise ellerinizi ılık suyla durulayın.

Siz de bu el maskeleri tariflerini evinizde kısa bir sürede uygulayarak, gün boyunca yıpranmış olan ellerinizi istediğiniz şekilde yumuşak ve pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.

 

Discussion1 Yorum

  1. Pingback: Elleriniz Artık Yumuşacık Olacak! | Modasahne

Leave A Reply