Sezonun en gözde ev dekorasyon trendleri

0

Bu sene kendinizi yeni trendlerin rüzgarına bırakmak istiyorsanız, yaşam alanlarınızda değişiklik yaparak işe başlayabilirsiniz. Uzun yıllardır bakmaktan sıkıldığınız evinizin etkileyici görünmesi için küçük dokunuşlar yapmanız yeterli olabilir. Örneğin beyaz renkli duvarlarınızı daha canlı renklere boyatabilir ya da farklı duvar kağıtları uygulayabilirsiniz. Salonunuzdaki en eski parça olan yemek masanızla da artık vedalaşarak, modern ve kullanışlı bir alternatife merhaba diyebilirsiniz.

Evinizdeki küçük değişimler her yeni güne keyifle başlamanızı, eve dönerken içinizin kıpır kıpır olmasını sağlayabilir. Peki ama bu sezonun en gözde dekorasyon trendleri neler diyorsanız bahsedeceğimiz ipuçlarına kulak verebilirsiniz. İç mimarlara taş çıkarmanızı sağlayacak bu sezonun ev dekorasyon trendlerine gelin birlikte göz atalım…

Mavinin her tonu huzur veriyor

Bu yılın en popüler renklerinden olan maviyi ev dekorasyonunda kullanarak huzur veren gücünü içinizde hissedebilirsiniz. Eğer salonunuzda ya da mutfağınızda sıcak ve samimi bir hava yakalamak istiyorsanız buz mavisi ya da okyanus mavisi gibi açık tonları tercih edebilirsiniz. Örneğin, salonunuzdaki açık renk koltuğun üzerinde mavinin farklı tonlarını içeren yastıklar kullanabilir, kahverengi yemek masanızı mavi bir örtü ile kombinleyebilirsiniz.

Fotolia_81373375_Subscription_Monthly_M-737

Kobalt mavisi, turkuaz gibi koyu mavileri ise evinizdeki küçük alanları daha büyük göstermek için kullanabilirsiniz. Örneğin yatak odanız küçükse derinlik hissi yaratmak için koyu mavi ağırlıklı dekore edebilirsiniz. Yatak başını turkuaz ve beyaz çizgili bir kumaş ile kaplatabilir ya da yatak odanızın bir duvarını kobalt mavisine boyatabilirsiniz. Koyu mavi tonlarının aynı zamanda rahatlatıcı bir etkisi olduğundan yatak odanızdaki tercihinizle bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Doğaya dönüş için ahşap

Ev dekorasyonunda modern, sade ve zamansız bir görünüm elde etmek için bu sezon da moda olan ahşap ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle Kuzey ülkelerinde sıklıkla kullanılan doğal tahtalardan üretilmiş masa, sandalye, sehpa, kitaplık gibi farklı birçok ürün artık ülkemizde de oldukça popüler. Evinizde doğallıktan yana, sakin bir iç dekorasyon elde etmek için ahşap ürünlerinizi beyaz renklerle kombinleyebilirsiniz.

Sezonun en gözde ev dekorasyon trendleri

Örneğin, doğal ahşap bir orta sehpanın üzerinde beyaz bir örtü kullanabilir, metal objelerle bu aydınlık görünümü tamamlayabilirsiniz. Ya da yemek masa ve sandalyelerini değiştirmeyi düşünüyorsanız, cilasız ve hatları çok da düzgün olmayan ahşap bir yemek masası seçebilir ve sandalye yerine banklar kullanabilirsiniz. Eğer iç mekanlarda ahşap ürünlere yoğun olarak yer vermeyi düşünüyorsanız, dekoratif objelerde ya da duvarlarınıza asacağınız tablolarda canlı renkler seçerek evinizi tek düzelikten kurtarabilirsiniz.

Göz alıcı metalik renkler

Altın, gümüş, bronz gibi metalik ışıltılar bu sezonun yükselen trendlerinden. Yaşam alanlarının daha şık ve lüks görünmesini sağlayan bu renkler, beyaz, siyah gibi alternatiflerle kullanıldığında evinizde modern bir hava yakalamanıza da yardımcı olabilir. Salonunuzun şık ve estetik görünmesi için metal ayaklı ve siyah başlıklı bir abajur tercih edebilirsiniz. Ayrıca gümüş rengi metal aksesuarları duvarınıza asabilir ya da yemek masanızın üzerinde kullanabilirsiniz.

Sezonun en gözde ev dekorasyon trendleri

 

Eğer daha klasik seçenekleri seviyorsanız altın rengi ile gri ya da bej rengini kombinleyebilirsiniz. Örneğin altın yaldızları olan gri renkli yastıklar koltuklarınızın daha klasik görünmesini sağlayabilir. Bunun dışında, açık renkli duvarınıza asacağınız tablolar için altın rengi çerçeveler seçebilirsiniz. Yatak odanıza metalik renkleri taşımak için, siyah ve bronz renklerin hakim olduğu yatak örtülerini kullanabilirsiniz.

Siz de sezonun trendlerini evlerinizde uygulayarak yaşam kalitenizi artırabilir, evinizdeki mutluluk ve huzuru keşfedebilirsiniz. Bahsettiğimiz ipuçlarıyla kendi izinizi bırakabileceğiniz ve ruhunuzu katabileceğiniz evler yaratarak kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz…

 

Leave A Reply