Kadınların birbirine sıklıkla söylediği 5 yalan

0

Genelde erkeklerin kadınlara ya da kadınların erkeklere söylediği yalanlarla ilgilensek de aslında gözden kaçırdığımız oldukça önemli bir konu var. O da kadın arkadaşlıkları arasında oluşan gizli rekabet ya da iyi niyetten kaynaklanan ve bunun peşi sıra gelen beyaz veya büyük yalanlar. Çünkü kadınların erkek dostluklarına göre çok daha farklı bir ilişki ağları var ve bu ağ ne kadar güçlü olursa olsun, arada bir karşı tarafı üzmemek amacıyla veya küçük kıskançlıklar dolayısıyla birtakım yalanlar söylenebiliyor. Her ne kadar bazen ölçü kaçıp, tartışmalara sebep olsa da ve hatta dostlukların sonu gelse de bazı yalanlar önemsiz ve iyi niyetli amaçlarla söylendiği için kadınların birbirine anlayışlı olması gerekiyor.

Siz de ne kadar iyi niyetli olursanız olun, bazen elinizden gelmeden veya bilerek ufak tefek yalanlar söylemiş olabilirsiniz. Her ne kadar bunu kendinize itiraf etmek istemeseniz bile yalan söyleme sebebiniz kıskançlıktan da olmuş olabilir. Fakat bu, arkadaşlıklarınızın zayıf olduğu anlamına gelmez. Sonuçta hepimiz insanız ve insana özgü hatalar yapmamız oldukça doğal. Tabi bu yalanları aşırıya kaçırmadığınız sürece…

1- “Çik gizil giriniyisin”

Kadınların en sık söylediği yalanlardan biri budur ve diyalog aynen şu şekildedir. ‘’Nasıl olmuşum sence?’’, ‘’Bence çok güzel, ama önemli olan senin içine sinmesi tabi’’. Bu cümleyi ömrü boyunca kurmamış kadın sayısı belki de yok denecek kadar azdır. Çünkü bu öylesine koruyucu bir reaksiyondur ki, yalan olduğunu bile anlayamasınız. Yalanın söylenme sebebi ise, çoğu zaman iyi niyetldir. Çünkü çirkin ve şişman göründüğünü, üzerindekinin ona yakışmadığını, saçlarını yanlış kestirdiğini söylerek onu mutsuz etme düşüncesine dayanamaz ve kendinizde o cesareti bulamazsınız.

Kadınların birbirine sıklıkla söylediği 5 yalan

2- Eski erkek arkadaş tesellisinde dünya markası

Her ilişki inişli çıkışlıdır ve hatta bazen ayrılıklar olur. Bu ayrılıklar sonrasında en yakın arkadaşınızı veya tanııdğınız bir kadın arkadaşınızı teselli etmek ise çoğu zaman size kalır. Siz de üzerinize düşen görevi yerine getirir, arkadaşınızın daha fazla üzülmemesi için ona ‘’Senden iyisini mi bulacak; hem sen o kadından daha güzelsin, emin ol pişman olacak sana geri dönecek’’ gibisinden teselli cümleleri kurabilirsiniz. Zaten bunun yerine ‘’O kız daha güzel, dönmeyecek işte anlasana’’’ gibisinden cümleler kurmanız mümkün değil. Mümkün olsa bile oldukça kırıcı ve siz bunu doğal olarak göze almak istemezsiniz. Fakat yalan söylemeden de ince bir şekilde dürüst olmanın da yolları var tabi…

3- İki kişinin bildiği artık tır olmuş olabilir

Arkadaşlıkları dostluk mertebesine taşıyan ve değerli kılan en önemli şeylerden biri birlikte paylaşılan sırlardır. Fakat bazen çok ketum değilseniz, en yakın dostunuz bile olsa bir kadın arkadaşınızın size verdiği sırrı istemeden de olsa(!) bir başkasıyla paylaşabilirsiniz. Üstelik söylemeyeceğinize yemin etmiş olmanıza rağmen.

4- Erkek ardakaşı onaylama yalanı

En yakın arkadaşınız olsun olmasın, henüz yeni bir ilişkiye başlayan ve yüzünde gülücükler açan bir kadın arkadaşınızı üzmek en son isteyeceğiniz şeydir. Dolayısıyla beğenmeseniz bile ‘’Erkek arkadaşın çok tatlı, çok yakışıyorsunuz’’ demeniz kadar ağzınızadan çıkan doğal bir yalan yok. Yani bunun yerine ‘’Hiç beğenmedim sana yakışmıyor daha iyisine layıksın ‘’ gibi şeyler nasıl denir değil mi ama?

Kadınların birbirine sıklıkla söylediği 5 yalan

5- Tabi ki çok fitsiniz (!)

Kadınların en büyük arzularından biri de kilo verip, fit bir görünüm kazanmak. Özellikle de biraz balık etlilerse ve yeni doğum yaptılarsa. Tabi bir süre yapılan diyetlerden ya da ara verilmiş buluşmalardan sonra görüştüğünüzde ‘’Bende bir değişiklik fark ediyor musun?’’ ya da ‘’Sence kilo vermiş miyim?’’ gibi sorularla karşılaşmanız kaçınılmaz. Daha kaçınılmaz olansa ‘’Kesinlikle kilo vermişsin, incecik olmuşsun’’ gibisinden söylenen beyaz yalanlardır.

Kadınların birbirine söylediği bu tarz yalanlar her ne kadar iyi niyetli ve beyaz yalanlar olsa da dostlukları sağlam tutmanın zor ama en güzel yolu tamamen dürüst olmaktan geçiyor. Tabi bunu da belli bir incelikle yapmak gerekiyor.

 

Leave A Reply