2015 düğünlerinde bu yılın en trend düğün pastası çeşitleri için öneriler

0

Hayalini kurduğunuz, hayatınızın en mutlu günü için gün saymaya başladığınız şu günlerde, düğünle ilgili karar verilmesi gereken pek çok detay, gelin olarak sizi bekliyor olacak. Gelinlik, gelin aksesuarları, düğün organizasyonu, davetiyeler, nikah şekeri, ilk dans müziği gibi detayların kararlarını vermeye çalışırken, bunlara ek olarak bir de düğün pastası çeşitleri arasından düğün konseptine en uygun modeli belirlemeniz gerekiyor. Bunu yaparken, eğer tercihiniz maket pastadan yana değilse, elbette alternatifler çoğalıyor. Düğün pastası çeşitleri, malzemesinin yanı sıra, hayal gücünün sınırlarını zorlayan pek çok farklı çizgide tasarlanabiliyor. Ancak, trend’leri takip ediyor ve onlara önem veriyorsanız, merak etmeyin. 2015 yılı için de düğün pastası çeşitleri adına trend’ler belirlendi. Düğün konseptiniz belliyse, aralarından birini seçmek, sizin için hiç de zor olmayacak.

Düğün pastası çeşitleri arasından seçim yaparken, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, müstakbel eşinizin ve aile bireylerinizin, eğer herhangi bir meyveye, glutene ya da pasta için kullanılabilecek herhangi bir malzemeye alerjisi varsa, bunu göz önünde bulundurmak olacak. Elbette, tüm davetlileriniz için bunu öğrenemeyebilirsiniz. Ancak, damat ve aile bireylerinin bu tür hassasiyetleri olup olmadığını, gelin ve damat olarak aranızda halletmenizde fayda var.

Dilerseniz, gelin düğün pastası çeşitleri ile ilgili konuya geri dönelim ve 2015 düğün pastası trend’lerine şöyle bir göz gezdirelim…

Bu yıl da düğün pastası trend’i olarak pratik cupcake’lere devam

Maket pastadan hoşlanmayanlar, gerçek bir pasta kesmek istedikleri zaman, yüzlerce davetliye yetecek büyüklükte bir katlı pasta yaptıramayacaklarının bilinciyle hareket ediyorlar. Önlerine gelen, maksimum 3 katlı pastayı keserken, davetlilere de aynı pasta kreması ve süslemelerle hazırlanmış cupcake’ler servis ediliyor. Bu, geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlayan pratik bir yöntem olarak, bu yıl da geçerliliğini sürdürüyor.

2015 düğünlerinde bu yılın en trend düğün pastası çeşitleri için öneriler

Dilerseniz, bu cupcake’lerin gelin ve damat olarak tasarımlarını yaptırabilir, üzerine smokin veya gelinlikli modeller de sipariş edebilirsiniz. Bu durumda, pistte keseceğiniz pastayı da daha sade süslemelerle, gelin ve damadı temsil edecek siyah ve beyaz renklerde düşünebilirsiniz.

Pistteki pastanın katları doğrudan davetlilere sunulsun

Hayır, pistte kestiğiniz büyük 3 katlı pastanın koca bir katını davetlilere tabii ki sunamazsınız. Ancak, 2015 düğün pastası trend’lerinde, görkemli düğünler için tasarlanmış modellerde, düğün pastanızın renk ve süslemelerine sahip minyatür pastalar, konuklara ikram ediliyor. Siz de dilerseniz bir kat, dilerseniz üç katlı minyatür pastalar yaptırarak, davetlilerinize hoş bir sunum yapabilirsiniz.

2015 düğünlerinde bu yılın en trend düğün pastası çeşitleri için öneriler

Bir başka alternatif de düğün pastanızın her bir katını farklı renklerde yapıp, üç farklı renkte tek kat pastalar dağıtabilecek olmanız. Hayal gücünüzü kullanın ve davetlilerinizin fotoğraflamak isteyecekleri birer düğün pastası tabağı hazırlayın. Unutmayın; süsleme ve renk gibi hiçbir konuda sınır yok.

Düğün pastası çeşitleri arasında bu yıl yıldızı parlayan “naked cake”

Özellikle bu yıl Vogue’un yayınladığı dünya jet sosyetesi düğünlerinde de oldukça dikkati çeken düğün pastası trend’i naked cake, yani çıplak kek. Bu düğün pastası türü, düğünde özellikle natural detaylar kullananların favorisi olmuş durumda. Kır düğünlerinde, eski taş evlerin bahçelerinde ya da üzüm bağlarında düzenlenen jet sosyete düğünlerinde, eskitilmiş ahşap masalar, ev yapımı atıştırmalıklar ve naked cake dedikleri, yalnızca kek, kek arasına pasta kreması ve taptaze mevsim meyveleriyle süslenen, etrafı ganaj ya da şeker hamuruyla kaplanmamış bu pastalar, lezzetli, doğal ve çok taze görünüyorlar. Dolayısıyla, düğüne hoş bir detay, bir ferahlık kazandırmış oluyorlar.

2015 düğünlerinde bu yılın en trend düğün pastası çeşitleri için öneriler

Elbette, pastanın cupcake’leri de aynı tazeliğe sahipler. Bu, ev yapımı görüntüsüyle misafirlerin beğenisini kazanan naked cake’i tercih ettiğiniz takdirde, düğünün diğer detaylarının da daha natural tercih edildiğinden emin olun. Örneğin, nikah şekeri yerine, davetlilerinize lavanta keseleri, ıhlamur demetleri, küçük hediyelik reçel kavanozları dağıtabilirsiniz. Düğün buketinizde de yine lavanta ve başak dalları kullanabilirsiniz.

Siz de düğün konseptinizi belirledikten sonra, bu unutulmaz günün ölümsüz hatırası düğün fotoğraflarınızın bir kısmında size eşlik edecek, en orijinal düğün pastası için alternatifleri değerlendirmeye başlayın. Düğün pastası çeşitleri arasından en doğru seçim, sizin tasarladığınız en orijinal seçim olacak. Mutlu bir beraberliğin ilk adımlarını en tatlı şekilde atın. Siz de tadını unutamayacağınız o düğün pastasına 2015 düğün pastası trend’lerini inceledikten sonra karar vermeyi unutmayın.

 

Leave A Reply