Baştan çıkaran 4 afrodizyak koku

0

Sevgilinizi kendinize yeniden aşık etmek ya da ilk defa buluşacağınız karşı cinsi saniyeler içerisinde etkilemek istiyorsanız, dış görünüşünüze özen göstermelisiniz. Ayrıca saçınız ve makyajınız da seçtiğiniz kıyafetle uyumlu olmalı. Ancak sadece kılık kıyafetinize önem vermeniz ya da makyaj artistlerine taş çıkaran bir makyaj yapmanız karşı cinsi etkilemek için yeterli olmayabilir.

Görünümünüzü ve şıklığınızı tamamlamak aynı zamanda karşı cinsi kısa süre içerisinde etkilemek için küçük ve sihirli bir dokunuş olan parfümlerden yardım almanızda fayda var. Hatta seçtiğiniz parfümün içerisinde afrodizyak aroma ve kokular varsa karşınızdaki kişinin peşinizden ayrılmaması da kolaylaşabilir. Peki, doğanın sunduğu hangi kokular afrodizyak etkisi yaratıyor ve hangi diğer kokularla bir arada kullanıldığında daha da etkileyici oluyor? Dilerseniz, çevrenizdeki kişilerin tüm bakışlarını size çevirmelerini sağlayacak şehvetli afrodizyak kokuların neler olduğuna birlikte göz atalım…

Davetkar ve lezzetli vanilya

1700’lü yılların başından beri doğal bir afrodizyak olarak kullanılan vanilya o yıllarda erkeklerin cinsel gücünü artırmak için de tercih edilen bir kokuymuş. Günümüzde afrodizyak etkisi sayesinde parfümlerin vazgeçilmezi olmaya devam eden vanilyayı tatlılara hoş bir aroma ve mis gibi bir koku vermesi için de kullanıyoruz.

Baştan çıkaran 4 afrodizyak koku

Eğer sevgilinizi kendinize bağlamak istiyorsanız tatlı, çekici ve davetkar bir koku olan vanilyayı içeren parfümleri tercih etmenizde fayda var. Özellikle bergamot, limon veya portakal çiçeği gibi daha taze kokularla bir arada kullanılan parfümleri kullandığınızda, vanilyanın yoğun kokusunu kırabilir ve sevgilinizle vanilya kokan romantik dakikalar geçirebilirsiniz.

Karşı cinsin kalbini fetheden yasemin

Küçük ve narin beyaz çiçeklerin ortaya çıkardığı dayanılmaz güzellikteki yasemin kokusu, çiçeksi parfümlerin vazgeçilmezi. Özellikle kendinizi bahar ve yaz aylarındaymış gibi taze ve ferah hissetmek istiyorsanız içerisinde yasemin özü olan parfümleri tercih edebilirsiniz. Gün boyu enerjik olmanızı sağlayacak yasemin kokusu, leylak, nilüfer, portakal çiçeği gibi taze kokularla birleştiğinde karşı cinsin kalbini fethetmeniz de kolaylaşabilir.

Baştan çıkaran 4 afrodizyak koku

Büyüleyici bir koku tarçın

Bitki çaylarını lezzetlendiren, sütlü tatlılara hoş bir aroma katan tarçın, aynı zamanda baharatlı ve egzotik parfümlerin de demirbaşlarından biri. Tarçın, yoğun kokusu ve güçlü aroması sayesinde parfümlerin uzun süreli kalıcı olmasını sağlıyor ve kullanan kişilerin daha seksi ve sofistike görünmelerine de yardımcı oluyor.

Baştan çıkaran 4 afrodizyak koku

Özellikle karanfil, karabiber gibi yoğun ve baharatlı kokularla muhteşem bir birliktelik gösteren tarçın, limon, elma, kayısı gibi meyvelerle harmanlandığında da hafızalarda yer edecek güzellikte sihirli bir koku oluşturuyor.

Mor çiçeklerin muhteşem aroması lavanta

Lavantanın hem görsel güzelliği, hem de büyüleyici ve ferahlatıcı kokusu insanın içini açmaya yetiyor. Uzun yıllardır afrodizyak etkiye sahip olduğu bilinen lavanta, önemli bir toplantıya katılacağınızda ya da ilk buluşmaya gideceğinizde tercih etmeniz gereken kokulardan biri. Çünkü lavanta kokusu stres hormonu olan kortisolun salgılanmasını yavaşlatıyor ve daha sakin ve rahat hareket etmenizi sağlıyor. Hem sandal ağacı, misk, sedir ağacı gibi baharatlı kokularla bir arada kullanılan, hem de portakal çiçeği, leylak, yasemin gibi çiçeklerin yanına yakışan lavantayı tercih ederek tutkulu bir imaj çizebilirsiniz.

Baştan çıkaran 4 afrodizyak koku

Doğa koku konusunda da oldukça cömert davranıyor. Siz de bahsettiğimiz afrodizyak kokuları kullanarak karakterinize uygun imza kokuya sahip olabilir ve seçtiğiniz kokuyla çevrenizdekileri kolaylıkla büyüleyebilirsiniz.

 

Leave A Reply