Bebek odası dekorasyonu ve yeni sezon trendleri

0

Bebek sahibi olmak  tartışmasız dünyanın en güzel duygusu. Onlar için yeni bir hayat inşa etmek ve ne varsa en iyisine sahip olmalarını istemek ise ebeveynlerin en doğal arzusu. Bu arzu öyle kuvvetli ki; daha bebek dünyaya gelmeden bile kendini her şekilde gösteriyor. Bunu da en iyi bebek için yapılan hazırlıklar kanıtlıyor. Giyeceği kıyafetler, biberonlar, çeşitli aparatlar özenle seçiliyor ve aylar öncesinden ona mükemmel bir oda hazırlamak için hummalı bir çalışma başlıyor. Artık yeni bebek odası dekorasyonu trendleri de göz önünde  bulundurulursa, onların yaşam alanını ebeveynlerin olduğu kadar tasarımcıların da önemsediğini görüyoruz. Dolayısıyla bebek odaları döşenirken  artık evi diğer odalarıyla aynı ilgiyi görüyor.

Her sezon yenilenen ve farklı tasarımlarla mekanlara yeniden can veren dekorasyon trendleri belirlenirken, bebek odası dekorasyonu konusunda da oldukça yaratıcı tasarımlar ön plana çıkıyor. Özellikle ebeveynler artık daha bilinçli ve araştırmacı olduğundan,, bebekleri için yeni bir yaşam alanı hazırlarken odanın kullanışlı ve sağlıklı olmasının yanı sıra dekoratif görünmesine de oldukça önem veriyorlar. Dolayısıyla büyük firmaların tasarımcıları bebek odalarını hazırlarken sunumlarının çok daha yaratıcı ve pratik olmasına dikkat ediyorlar.Zaten son yıllarda dikkat edilirse oda dekorasyonlarında çarpıcı değişiklikleri de fark etmek mümkün.

Eğer siz de bebek bekliyorsanız veya bebeğinizin odasını yeniden dekore etmek istiyorsanız gelin, yeni sezonda bebek odası dekorasyonunda neler ön plana çıkacak hep birlikte bakalım…

Bebek odaları artık daha fonksiyonel ve kullanışlı

Bebek odaları eskiden yalnızca bir beşik ve küçük bir dolaptan ibaretken; şimdi şifonyerler, büyük  gardıroplar ve eğlenceli dekoratif objeler de dekorasyonun olmazsa olmaz parçaları arasında yer alıyor. Ayrıca mobilyaların boyutu ve kullanım alanları, önceki yıllara göre daha geniş tutuluyor. Bunun sebebi olarak ise, ebevynlerin birkaç senede bir mobilya almasını önleyip, tasarruf etmelerini sağlamak olarak gösteriliyor. Hatta bu düşünce doğrultusunda, ileride çalışma masasına ve bazalı yatağa bile dönüşebilen fonksiyonel bebek yatakları tasarlanıyor.

Renk ve tasarımlarda sadelik ön planda

Bebek odası dekorasyonunda bu sezon da son yıllarda olduğu gibi  yine soft ve açık renkler  ön planda. Özellikle pudra, vazgeçilmez pembe ve maviler, bej, lila, açık mercan, nane, beyaz, gri, kereviz ve doğanın öne çıkan rengi açık yeşil gibi tonlar yeni sezonda da bebek odası dekorasyonu için en ideal renkler arasında gösteriliyor. Odaların dizaynında ise, modern ve sade tasarımlar ön plana çıkıyor. Özellikle bebeğin dikkatinin dağılmaması ve kendini daha özgür hissetmesi için açık tonlarda mobilyalar kullanılırken; aksesuarların azlığı ve sadeliği de en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor.

Bebek odası dekorasyonunda yeni sezon trendleri

Halı ve perdelerin ise, bebeğin sakin ve huzurlu olması açısından sade tutulması gerekiyor. Fakat siz tam tersine, halı ve perdelerin desenli olmasını tercih ediyorsanız duvarların rengini ve mobilyaları daha açık tonlarda seçmeniz gerekiyor. Eğer bunun dışında farklı tasarımlar peşindeyseniz bu yılın modası aztek kültüründen yansımaların olduğu parçaları ve sağlığa zarar vermeyen peluş halıları da kullanabilirsiniz.

Sticker ve duvar kağıtlarıyla eğlenceli tasarımlar

Bebek odaları, artık daha farklı ve yaratıcı tasarımlarda üretiliyor. Bunun dışında ebeveyler tercihlerini, hayalgücü ve odaya yaptıkları ufak dokunuşlar sayesinde sıradanlıktan uzak ve eğlenceli bebek odası dekorasyonundan yana kullanıyorlar. Sticker ve duvar kağıtları ise bunun için en  çok kullanılan parçalar arasında yer alıyor.

Son yıllarda, duvar kağıdı artık ev dekorasyonunun o kadar önemli bir parçası haline gelmiş durumda ki; dört duvarı aynı renk olan bir oda sıradan ve iç sıkıcı olarak tanımlanıyor. Dolayısyla evin diğer odaları gibi bebek odalarında da çeşit çeşit desenli duvar kağıdı veya stickerlar kullanılarak, odaya farklı bir hava verilebiliyor. Bu yüzden siz de bebeğinizin odasını renklendirmek ve eğlenceli figürlerle ona eğlenceli bir ortam sunmak istiyorsanız sticker’lardan ve duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz.

 

Bebekler artık daha şanslı. Çünkü onların mutlu olması ve odalarında hoş vakit geçirebilmesi için her sezon yepyeni tasarımlar hazırlanıyor. Siz de bebek odası dekorasyonu konusunda bu yılın trendlerinden ilham alabilir, ona uzun yıllar boyunca  huzurlu ve mutlu olabileceği mükemmel bir oda hazırlayabilirsiniz.

 

Leave A Reply