Çevreye duyarlı düğün organizasyonu fikirleri

0

Günümüzde pek çok dernek ve vakıf sayesinde, çevreye karşı duyarlılık gösterme bilinci daha büyük bir yayılım gösteriyor. Özellikle sosyal medyanın gücünü de arkasına alan tüm bu kuruluşlar, farklı bağış yöntemleri geliştirerek, giderek daha da büyümeye devam ediyor. Mutlu gün kartları, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Kadınlar Günü gibi pek çok özel gün için düzenledikleri sertifika ve hediyeliklerle, bitki ve hayvan türlerindeki çeşitliliği korumak adına kullanabilecekleri bir güç elde etmiş oluyorlar. Bunlara ek olarak, artık düğün organizasyonları için de davetiye ve nikah şekeri fikirleri de geliştiren dernek ve vakıflar, farklı düğün organizasyonu fikirleri arayanlar için de duyarlı alternatifler sunuyorlar. Eğer siz de şu an düğün arifesindeyseniz, bu duyarlı alternatiflerden birini değerlendirerek, düğününüzde de farkındalık yaratabilirsiniz.

Standart düğün organizasyonu fikirlerinden sıkıldıysanız ve düğün davetiyesi, nikah şekeri gibi detaylara karar vermekte zorlanıyorsanız, bitkiler, hayvanlar ve denizlerimiz için siz de elinizi uzatabilir, aynı zamanda düğününüzün detaylarına anlam katabilirsiniz. Birbirinden güzel, şık ve sevimli davetiye ve nikah şekeri çeşitlerini çok beğeneceksiniz. Gelin, hangi kuruluşlardan nasıl davetiye ve nikah şekeri alternatifleri bulabileceğinize birlikte göz atalım…

WWF (World Wide Fund for Nature – Dünya Doğayı Koruma Vakfı)

Dünyada özellikle vahşi yaşamı korumak için pek çok farklı çalışmalarını sürdüren WWF, 1961 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu. WWF, türü yok olmakla karşı karşıya olan hayvanları ve bitkileri, meydana gelen çevre kirliliğinden ve kaçak avlanma gibi olumsuz koşullardan korumayı görev edinerek, bu çalışmalarını da bağışlar sayesinde sürdürebiliyor. Özel günler için, panda, kutup ayısı, yunus, saz kedisi ve daha pek çok hayvanı evlat edindiğinize dair sertifikalar düzenleyerek, sevdiklerinize çok anlamlı hediye önerileri de sunan kuruluş, düğün organizasyonları için de farklı seçenekler sunuyor.

Çevreye duyarlı düğün organizasyonu fikirleri

Birbirinden sevimli düğün davetiyeleri ve nikah şekeri yerine kullanabileceğiniz magnetlerle misafirlerinizin ömür boyu saklayabileceği alternatifler sunan WWF, koruma altına aldığı bitki ve hayvanların görsellerinden oluşan ürünler tasarlıyor. Siz de düğün organizasyonunuzda, doğanın bu güzel temsilcilerinin görsellerinin yer aldığı davetiye ve nikah şekerlerinden ısmarlamak için, WWF ile iletişime geçebilirsiniz.

DenizTemiz Derneği TURMEPA (Turkish Marine Environment Protection Association)

Ülkemizi çevreleyen, masmavi denizlerimizde meydana gelen kirliliği önlemek ve gelecek nesillere temiz denizler bırakmak için, çevreye karşı duyarlılık gösteren tüm çalışmalara destek veren Rahmi Koç’un girişimiyle 1994 yılında kurulan DenizTemiz Derneği TURMEPA, kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Dünyada aynı duyarlılıkla çalışmalarını sürdüren diğer derneklerşn de kısa zamanda desteğini kazanarak daha da güçlenen dernek, TURMEPA Dükkanı ile bağış yapmak isteyenlere farklı ürünler sunuyor.

Çevreye duyarlı düğün organizasyonu fikirleri

Bunlardan en çok dikkati çekeni, düğün organizasyonunuzda nikah şekeri yerine davetlilerinize dağıtabileceğiniz tohumlu kalemler. Doğada çözünüp kaybolabilen maddelerle tasarlanan ve kapağındaki özel bölmede karaçam, ladin gibi ağaçların tohumları bulunan bu kalemler, Design Turkey 2010’da En İyi Tasarım ödülü ve İhracatın Yıldızları Yarışması’nda Kreatif Ürün Birincilik Ödülü’nü elde etti. Siz de bu çok özel ürünü, bir ömür boyu mutlu olmak için “evet” dediğiniz geceyi sizlerle paylaşan sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. TURMEPA ile gelecek nesillere masmavi denizler bırakabilirsiniz.

TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı)

Kaçak yapılaşma ve benzeri müdahalelerle yok olan yemyeşil ormanlarımızı koruyan, yeşil alanların artması için mücadele veren bir dernek olan TEMA, gelecek nesillerin de rahatça nefes alabilmesi için çalışıyor. Bağışçıların da desteğiyle her yıl ülkemizdeki yeşil alanları artırarak, bizlere umut olan TEMA’ya, düğün organizasyonunuzda, geridönüşümlü kağıtlardan düzenlenmiş davetiye ve nikah şekeri yerine kullanabileceğiniz sertifikalarla siz de destek verebilirsiniz.

Çevreye duyarlı düğün organizasyonu fikirleri

Siz de sevdikleriniz ve gelecek nesiller için daha güzel bir dünya yaratmak adına doğayı korumak için mücadele veren bu ve diğer vakıflara destek vermeyi unutmayın. Eşinizle sonsuza dek, daha temiz ve güzel bir dünyada yaşamak sizin elinizde.

 

Leave A Reply