Çocuklar için faydalı uygulamalar cepteki yardımcınız olacak

0

Günümüzde teknolojinin durmak bilmeyen bir hızla gelişmesi ve beraberinde getirdiği kolaylıkların yanı sıra; sosyal ilişkilere, zeka ve beceri gelişimine verdiği birçok zarar da herkesin malumu. Özellikle de bilgisayar, televizyon, akıllı telefon ve iPad gibi ürünler henüz gelişim çağında olan çocuklar için hem fiziksel hem de psikolojik açıdan bir tehdit unsuru olarak görülüyor. Fakat şu da bir gerçek ki doğru ve bilinçli bir şekilde kullanıldığında teknoloji, çocuklarımıza zarar vermek bir kenara; onların gelişimi açısından oldukça büyük önem taşıyor. Bu yüzden özellikle artık herkesin elinde olan ve özellikle çocukların elinden düşürmediği akıllı telefon veya iPad gibi ürünlerde kullanılmak üzere çocuklar için faydalı uygulamalar bulunuyor.

Bazı ebeveynler çocuklarını oyalamak ve kendi işlerini rahatlatmak için her dakika ellerine bir teknoloji harikası alet tutuşturuyor ve bunun artık oldukça yanlış bir yaklaşım olduğunu bilmeyen yok. Dolayısıyla hem gelişimleri, hem de eğlenceli vakit geçimeleri açısından faydalı olan bu tarz uygulamaları kullanmasına izin verirken; bunun belli zaman aralıklarında olmasına dikkat etmek gerekiyor. İşte çocuk gelişiminde teknolojinin olanaklarını değerlendirmek isteyenlere çocuklar için faydalı uygulamalar listesi…

Curie Monsters – Jigsaw Puzzles ile eğlenceli parçaları bir araya getirsin

Çocuklar yetişkinlere oranla, teknolojik aletlere daha çabuk alışıyor ve daha kolay öğreniyorlar. Bu yüzden hem onların ilgisini cezbedebilecek, hem de birşeyler öğrenmelerini sağlayabilecek bu pahalı oyuncakları onların gelişiminde kullanabilirsiniz. Tabi ilgilerini çekecek bir uygulama bulmanız da oldukça önemli. Örneğin 1 ve 4 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden bu uygulama ile onların eğlenceli ve şirin canavarlarla güzel vakit geçirmesini sağlayabilir; uygulama içerisindeki eğitici puzzle oyunları sayesinde zeka gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Çocuklar için faydalı uygulamalar cepteki yardımcınız olacak

Color Drop’s Children ile renklerin dünyasını keşfetsin

Rengarenk olan her şey çocukları her zaman cezbeder. Çocuklar için faydalı uygulamalar arasında en çok sevilen Color Drop’s ise, oldukça basit bir arayüze sahip ve bu özelliğinden dolayı her yaş aralığındaki çocuğun zorlanmadan kullanabileceği bir uygulama. Geleneksel boyama kitaplarının sanal versiyonu olan bu uygulama ile çocuklarınızın bir yandan boyama yaparken, diğer yandan renklerin İngilizce anlamlarını öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.

Timztables ile matematiği onun için eğlenceli bir hale getirin

Android ürünlerin uygulamalarından biri olan Timztables, çocukların kısa sürede ve eğlenceli bir şekilde çarpım tablosunu öğrenebilecekleri oldukça eğitici bir uygulama.

Çocuklar için faydalı uygulamalar cepteki yardımcınız olacak

Toca Band ile ona müziği sevdirebilirsiniz

Oldukça eğlenceli ve güzel zaman geçirten bu uygulamada çocuğunuz kendi müzik grubunu oluşturabilir, komik karakterler eşliğinde enstrümanlarını dilediğince yönetebilir. Bu sayede müzik kulağının oluşmasını, sesleri daha iyi ayırt etmesini ve farklı ses türlerini deneyimlemesini sağlayarak zeka gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Reading Raven ile İngilizce’nin temellerini atabilir

Dünyaca ünlü ve 3-7 yaş arasındaki çocuklar için ideal olan bu uygulama, çocuklara eğlenceli müzikler ve görseller eşliğinde en basit İngilizce kelimeleri öğretmekle kalmıyor; aynı zamanda temel cümleleri öğrenmelerine de olanak sağlıyor. Üstelik bütün bunları onları hiç sıkmayacak eğlenceli oyunlar ile yapıyor.

Siz de bu tarz çocuklar için faydalı uygulamalar sayesinde çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilir. Onun eğlenmesini sağlarken, kendinize de her zaman istediğiniz vakti ayırabilirsiniz.

 

Leave A Reply