Kadınlar erkeklere nasıl çıkma teklifi edebilir?

0

‘’Bir kıza nasıl çıkma teklifi edilir?’’ sorusuna hiçbirimiz yabancı değiliz. Arkadaş ortamındaki muhabbetlerde, internette veya dergilerde bu konuya sık sık rastlıyoruz; ki zaten bu durum olağan birşeydir. Fakat söz konusu, kızların erkeklere çıkma teklifi etmesi olunca işler burada birazcık karışabiliyor. Çünkü özellikle bizimki gibi muhafazakar bir toplumda kızların erkeklere çıkma teklifi etmesi bir yana, bir erkekle bakışması ya da ona gülümsemesi bile ayıp veya yanlış olarak kabul ediliyor. Fakat artık biliyorsunuz ki devir değişti. Kızlar artık daha cesur, özgür ve özgüvenli bireyler haline geldi.

Bir kadın, ne zaman bir erkekten hoşlansa genelde ilk adımı hep ondan bekler ve eğer karşı taraftan bir hareketlilik görmezse içten içe o kişiden hoşlanmaya devam ederek, sessizliğini sürdürür ve ona gidip teklif edecek cesareti asla gösteremezdi. Şimdi ise kadınlar, uğradığı değişimler sonucu artık daha rahatlar ve çoğu zaman hoşlandıkları kişiye yakınlaşıp, onunla konuşma cesaretini gösterebiliyolar.Tabi ne kadar rahat olursanız olun birisine çıkma teklifi etmek hiçde kolay bir iş değil. Çünkü işin ucunda reddedilmek de var ve kimse bu duruma düşmekten hoşlanmaz. Bu yüzden bir erkeğe nasıl çıkma teklifi edileceğini bilmek gerekir. Eğer sizin de hoşlandığınız biri varsa ve çıkma teklifi edecek cesarete sahipseniz, bunu nasıl yapacağınız konusunda size yol göstermemize ne dersiniz? İşte önerilerimiz…

Klişe cümlelerden uzak durun

Eskiden olsa evet, ama şimdi oldukça itici ve çocuksu olan ‘’Benimle çıkar mısın?’’ cümlesini artık kimse kullanmıyor. Bu yüzden ona direk gidip ’’Benimle çıkar mısın?’’ demek yerine, ‘’Konsere gitmeyi düşünüyorum, sen de gelmek ister misin?’’ gibi bir teklif sunabilirsiniz. Böylece ona masumca bir teklif yapmış olup, reddedilseniz bile çok üzülmezsiniz. Sonuçta normal arkadaşlar da konsere gidebilir değil mi?

Kadınlar erkeklere nasıl çıkma teklifi edebilir?

Onunla eğlenceli vakit geçirmeye çalışın

Eğer açıkça onunla buluşmak istediğinizi söyleyemiyorsanız ve eğer aynı ortamda bulunuyorsanız, sık sık onun göz hizasında olmaya ve muhabbet etmeye çalışın. Doğal olun, birlikte eğlenin, arada sohbet ederken koluna ya da omzuna küçük dokunuşlar yapın ve bolca gözlerinin içine bakarak gülümseyin. Emin olun, kısa bir süre sonra onunla yalnızca arkadaş olmak istemeyeceğinizi anlayacaktır.

Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer

Kendinize ve aşçılığınıza güveniyorsanız biraz daha ileri gidip, çok güzel bir yemek tarifi keşfettiğinizi söyleyerek onu evinize davet edin; güzel bir yemek, şarap ve müzik eşliğinde romantik bir akşam geçirin. Ona olan hislerinizi bizzat söylemeseniz bile, hazırladığınız yemek ve ortamla gerekli mesajı vermiş olacaksınız.

Sonuç sizin açınızdan olumsuz bile olsa, asla hislerinizi insanlara belli etmekten çekinmeyin ve her zaman kendinize güvenin. Ayrıca erkek kıza çıkma teklifi eder, kızlar etmez diye bir kural yok. Siz de istediğiniz erkekle flört edebilir ve ilk teklifi yapabilirsiniz. Unutmayın ki bazı erkekler cesur kızları daha çok sever…

 

Leave A Reply