Renkli bir cinsel hayat için öneriler

0

İlişkilerde, zaman içerisinde her şeyde olduğu gibi cinsellik kısmında da belirli dönemlerde durgunluk yaşanıyor. Her ne kadar bu, kötü bir şeymiş gibi yansıtılsa da aslında oldukça doğal ve kabul edilebilir bir durum. Çünkü her yaşın farklı bir getirisi var ve ilişkilerin süresi uzadıkça, bazı şeyler de bu süreye bağlı olarak zaman içerisinde değişim gösterebiliyor. Fakat bu, yaşamın doğal bir parçası haline gelen kabul edilebilir bir süreç olsa da zaman geçtikçe cinsellik gibi gerekli bir şeye verilen önemi azaltmamak ve ilişkiyi canlı tutmak için çaba sarf etmek gerekiyor. Bunun yanında, monoton bir döneme giren ilişki sırasında kafalarda oluşan “acaba beni artık çekici bulmuyor mu” gibi şüphe içerikli sorulardan da vazgeçmek gerekiyor. Peki, her şeyi akışına mı bırakmak, yoksa yeniliklere açık olup  ilişkiyi sürekli yükselişte mi tutmak gerekiyor?

Birçok insanın sorunlarından biri haline gelen ve şimdi olmasa da bundan birkaç yıl sonra ilişkilerimizin önüne set kuracak olan bu sorunu aşmak için çaba göstermemiz gerektiğinden daha önce bahsetmiştik. Peki bunu nasıl mı yapacaksınız? işte mutlu bir cinsel hayat için size gerekli olan yol haritası…

Afrodizyak gıdalar tüketin

Başta kadınlar olmak üzere, çoğu kadının problemidir ilişkinin ve cinsel hayatın monotonlaşması. Artık ilişkiniz öyle bir duruma gelir ki partnerinizin sizi hala sevdiğini bilmenize rağmen cinsel hayatınızdaki tek düzelik bir süre sonra size rahatsızlık vermeye başlar. Fakat endişelenmeyin bu durum, bir tek sizin başınıza gelmiyor. Dediğimiz gibi ilişkilerdeki sürecin bir parçası yalnızca. Dolayısıyla pes edip, mutsuz bir cinsel hayata mahkum olmak yerine, yatak odanıza bir takım yenilikler getirmeniz gerekiyor.

Seks hayatınıza yenilik katmanın en basit ve etkili yollarından biri de afrodizyak gıdalardan geçiyor. Birçok faydası olduğunu bildiğimiz kuruyemişler ise bu gıdalar içinde en göze çarpanları. Özellikle ceviz, ballı muzlu, çilek, keçi boynuzu, çikolata ve dut pekmezi gibi besinler aktif bir cinsel hayat için uzmanlar tarafından sık sık öneriliyor.

Seksi görünün ve hareketlerinizle onu cezbedin

Eğer yatakta rutin bir döneme girdiğinizden şikayetçiyseniz, bu konuda hemen harekete geçmeli ve partnerinizin eski isteğini tekrar yerine getirecek bir takım seksi yenilikler yapmalısınız. Bunun için öncelikle güzel bir seksi iç çamaşırı alışverişine çıkmalı ve partnerinizin karşısında nasıl seksi duracağınızı öğrenmelisiniz. Ayrıca birbirinize ne kadar alışkın olsanız da onu evde bol ve çocuksu pijamalarla değil; daha kadınsı ve hatalarınızı ortaya çıkaran pijama modelleriyle karşılamaya çalışmalısınız.

Fantezi kurun ve partnerinizle yeni şeyler deneyin

Fantezi kurmak, her ne kadar cesaret gerektiren bir şeymiş gibi görünse de hayatı ve cinsel arzularınızı paylaştığınız kişiyle fantezi kurmak için cesarete ihtiyacınız yok ve emin olun herkes az da olsa fantezilerden hoşlanır. Hangi fanteziyle, yatak odanızı canlandıracağınız ise size kalmış.

Renkli bir cinsel hayat için öneriler

Yatak odası alışkanlığından kurtulun

Yatak odası her zaman cinselliğin sembolü  olarak görülür. Fakat rutine giren ilişkilerin de hep yatak odasındaki cinsellikten kaynaklandığı bilinir. Siz de bu alışkanlığa bir son vererek evin farklı kısımlarında partnerinizle yeni deneyimler yaşayabilirsiniz. Emin olun bu bile ilişkinize yeterli heyecanı katacaktır.

Pozisyon değişikliği deneyin

Her şeyde olduğu gibi, cinsel ilişki sırasındaki hareketlerde de ilişkiler belli rutine giriyor ve bu durum, bir süre sonra iki tarafın da sıkılmasına ve artık seksi bir görev olarak görmesine sebep oluyor. Bunu engellemek ve nasıl daha çok zevk alacağınızı keşfetmek için farklı pozisyonlar deneyebilirsiniz.

Birlikte erotik filmler izleyin

Eğer yeterli cinsel isteğe sahip değilseniz, partnerinizle birlikte erotik içerikli filmler seyredebilir ve artık sevişmeye daha istekli bir hale gelebilirsiniz. Bunun için ‘’Bir Kadının Seks Günlüğü’’ ve ‘’Dokuz Buçuk Hafta’’ gibi beğenilen filmlere bir göz atabilirsiniz.

Unutmayın ki cinsel hayat, ilişkilerin tamamlayıcı parçalarından biri, hatta olmazsa olmazı. Bu sebeple, rutinleşen ilişkilerinizi kurtarmak ve yatak odanızda daha güzel dakikalar geçirmek istiyorsanız bu yenilikleri hayata geçirmenin tam sırası!

 

Leave A Reply