Seks sırasında bu hatalara düşmeyin

0

Düzenli ve sağlıklı bir cinsellik, hayatın olmazsa olmazlarından. Cinselliği en doğru ve güzel şekilde yaşayabilmek için de bu konuda bilinçli olmak değişmez bir kural. Herkes bu kurallara uyuyor mudur bilinmez ama kimi insan isteksiz bir dönem geçirip seks hayatından uzaklaşırken, kimi ise seks sırasında çoğu insanın düştüğü hatalardan dolayı birtakım zorluklar yaşayabiliyor ya da partnerine yaşatabiliyor. Herkesin kendine özgü bir seks yaşamı olmasına rağmen, cinsellik hakkında bazı genel geçer kurallar var ki, her birinin doğru olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat ne yazık ki çoğu kişi, cinsellik konusunda tam bir bilince sahip olmadığı için, ya bu gerçeklerin farkında değil ya da uygulamaktan kaçınıyor. Bu da karşı tarafla sağlıksız bir cinsel ilişkinin olmasına ve çiftlerin birbirinden soğumasına sebep oluyor.

Peki, bu durum kaçınılmaz ve idare edilmesi gereken bir durum mu; yoksa karşı tarafı ve kendinizi mutlu edebilmeniz için artık bir şeyleri yanlış yaptığınızın farkına varıp taktiklerinizi değiştirme zamanınız geldi mi? Eğer siz de seks hayatınızdan memnun değilseniz ve partnerinizi de aynı şekilde memnun edemediğinizi düşünüyorsanız bazı noktalara dikkat ederek bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. İşte seks hakkında size yardımcı olacak ipuçları…

Partnerinizin beklentilerini öğrenin

Çoğu kişi, sekste mükemmel olduğunu düşünür ve karşı tarafı nasıl memnun edemediğine hayret eder. Siz siz olun, bu hataya düşmeyin. Çünkü siz ne kadar kendinizi mükemmel görseniz de herkesin beklentileri farklı. Bu yüzden öncelikle karşı tarafın sizden beklentisini anlamaya çalışın.

Hiçbir şeyi aceleye getirmeyin

Beraber olduğunuz kişiyle ilk kez bir cinsel deneyim yaşayacaksanız, yataktaki hünerlerinizi bir kerede göstermeye çalışmayın. Bu, partnerinizin heyecanını kaçırır ve size yaşayacak pek bir şey bırakmaz. Yani acele etmeyin, birbirinizi tanıyın. Nelerden zevk alıp almadığınızı birlikte keşfedin.

Utangaç davranmayın

Her ne kadar utangaç görünmenin karşı tarafı cezbedeceğini düşünseniz de ne yazık ki böyle bir şey çoğu kişi için söz konusu değil. Bu yüzden sabah uyandığınızda  pişmanlık ve utanç dolu davranışlar yerine, kendinizden emin ve mutlu bir tavır takının. Tabi ki eğer gerçek buysa!

Seks sırasında bu hatalara düşmeyin

Anın tadını kaçırmayın

Biriyle birlikte olmanız, hemen evlenip çoluk çocuğa karışacağınız anlamına gelmez. O yüzden ertesi sabah uyandığınızda geleceğe dair planlarınız varsa eğer, onları kendinize saklayın. Yalnızca anı yaşamaya bakın. Hatta partnerinize, akşam için eğlenceli bir plan yapmayı önerin. Bu davranışınız, durumdan hoşnut olduğunuzu ve devamının gelmesini istediğinizi karşı tarafa göstermenin en iyi yoludur.

Cep telefonunuzu kapatın

Sevişme sırasında cep telefonu gibi dikkat dağıtan nesneleri kendinizden uzaklaştırın. Aksi durumda, susmak bilmeyen bir telefon bir anda gerilmenize ve o anın büyüsünün kaçmasına sebep olur.

Dikkat dağıtan nesnelerden uzak durun

Yatak odasında televizyon, kitap, telefon veya bilgisayar gibi dikkat dağıtan eşyalar bulundurmamaya özen gösterin. Çünkü bu eşyalarla zaman geçirmeniz, partnerinizle ilgilenmenizi zorlaştırır ve güzel bir gece geçirmenize engel olur.

Mutlu ve eğlenceli bir seks yaşamınız olmadığını düşünüyor, partnerinizle aranızda cinsel soğukluk olduğunu hissediyorsanız bu ipuçları doğrultusunda hareket edebilir ve seks yaşamınızın nasıl yoluna girdiğini görebiirsiniz.

 

Leave A Reply