Sevgilinizle baş başa bir yeni yıl için romantik ipuçları

0

Hayatın her anı, kuşkusuz ki sevgiliyle çok daha güzel. Aşkın güzelleştirdiği günler, özel günlerin de daha bir anlam kazanmasına, o günlerin çok daha kutlu ve mutlu olmasına vesile oluyor. Bu nedenle, bizler de onları mutlu etmek, yüzlerini güldürmek, kalplerine daha fazla sevinç doldurmak için özeniyor, özel günlerin öncesinde sıkı birer hazırlığa girişiyoruz. Malum; kadınlar olarak detaylara çok daha fazla dikkat ediyor, sofrada peçetelerden çatallara, servis kaşıklarından bardaklara düşünüp, ne giyeceğimizden saçımızın nasıl olacağına kadar tüm hazırlıkları önceden kafamızda tamamlıyoruz. Eh, şimdi yılbaşı yaklaşırken yaklaşık bir ay öncesinden itibaren hediye alternatifleri, orijinal hediye fikirleri zihnimizde dönmeye başladı ve devam ediyor. Bir yandan hediyeler için çılgınca çalışan gri hücrelerimiz (beynin entelektüel kısmını oluşturan bu hücrelerden bahsetmişken, Agatha Christie’nin Hercules Poirot’suna selam etmeden geçmeyelim) de diğer taraftan birlikte geçecek bu romantik akşam için romantik ipuçları arıyor.

Eğer siz de yılbaşı gecesine özel romantik ipuçları arıyor ve gecenizi güzelleştirecek detaylar için dijital ortamın altını üstüne getiriyorsanız, belki bu fikirler size yardımcı olabilir…

Gece için hazırlanırken bunlara mutlaka dikkat edin!

Romantizmde kadının gece makyajıyla arz-ı endam etmesi, erkeğin takım elbiseyle kapıda hazır bulunması gibi kurallar yoktur; bilirsiniz. Çünkü romantizm, iki kişi arasındaki duyguların havaya karışması ve her nefes aldığınızda içinize dolması gibi bir mutluluğu simgeler. Romantizm görebildiklerinizden çok aslında göremediklerinizdir. Yaptığınız hazırlık, bu göremediğiniz romantik anlara sadece hizmet eder.

Bu nedenle, topuklu ayakkabıları, daracık, rahatsız gece elbiselerini, ağır makyaj ve özenle spreylemeyi planladığınız saçları bir kenara bırakın. Baş başa geçireceğiniz bu özel gecede, her şeyin sade olmasına, eğlencenin, sevincin ve duygusallığın doğal bir şekilde meydana gelmesine izin verin. Saatler gece yarısını gösterdiğinde birbirinize sarılıp, birbirinizi öpücüklere boğarken, sevgilinizin ruj ve fondöten içerisinde kalmasını, farınızın, kaleminizin akmasını istemezsiniz; öyle değil mi?

Tabii bu arada, parfüm şişesine düşüp, onu gaz ve toz bulutu olarak karşılamadığınızdan da emin olun. Rahat kıyafetlerle, onu temiz ve mümkün olduğunca doğal halinizle karşılamanız, sevgilinizi çok daha mutlu eder ve yanınızda kendisini daha rahat hisseder. Romantik ipuçları arasında belki de gecenin en önemli detaylarını bu kısım oluşturuyor.

Sevgilinizle baş başa bir yeni yıl için romantik ipuçları

“Kendin Yap” süslemeler ve detaylar

Romantizm ile ilgili bir diğer yanılgı da büyük büyük görsel detaylar yerine aslında“DIY (do it yourself)” yani, “Kendin Yap” süslemeler ve detaylar kullanmanızın daha önemli ve anlamlı olduğunun farkına varamamak… Gidip tütsüler, kalpli, kuşlu sofra süsleri almak yerine, kartonlardan küçük kalpler keserek masanın üzerine serpiştirebilir, kadehlerin etrafına kurdeleler ve çam kozalakları tutturabilirsiniz. Yaptığınız hazırlık, bu defa gerçekten romantik ve anlamlı olur.

Romantik loş ortam için yalnızca mum mu kullanmak gerek?

Tabii ki hayır! Üstelik, yaktığınız mumların bulunduğu ortamda olmadığınızda, örneğin balkondan havai fişek ve ışık gösterilerini izlemeye çıktığınızda, aklınız “Acaba yanıyor muyuz?” şeklindeki düşüncelerle salonda kalmaz. Üstelik, mum her zaman herkesin hoşuna giden bir detay olmayabilir. Özellikle kokulu mumlar, bazı insanları rahatsız bile edebilir. Eridikçe bir yerlere dökülme, hele ki halıya damlama ihtimali daha büyük bir gerginlik yaratır.

Onun yerine, çam ağacınız olmasa bile herhangi bir eşyanın üzerine, örneğin kitaplığa yeni yıl ışıklarından asabilir, bu ışıkları yine uygun gördüğünüz çeşitli yerlere dekoratif bir şekilde bırakabilirsiniz. Hele ki cam sürgülerle kapalı bir balkonunuz varsa ve siz geceyi balkonda bir şeyler yiyip, içerek geçirecekseniz, bitkilerin arasında bu şekilde minik ışıltılar olması son derece romantik bir ortam hazırlayabilir. Prizle ilgili kriz yaşamaya önlem olarak, yeni yıl ışıklarınızı pilli alabilirsiniz. Böylece bu ışıkları her kullanışınızda priz aramakla uğraşmazsınız.

Küçük lokmalar baldan tatlı

Lokmadan kastım; elbette İzmir’in meşhuuur lokma tatlısı değil. O da harikulade bir lezzet olsa da buradaki lokmalar, yiyecekleri küçük parçalar, belki tadım kaşıkları, kanepe gibi küçük lokmalar halinde hazırlamak anlamında…

Sevgilinizle baş başa bir yeni yıl için romantik ipuçları

Bunun romantik ipuçları ile ilgisini merak edebilirsiniz. Ancak, sevgilinizle birbirinize bu küçük lokmaları yedirdiğinizi, yemekleri tattırdığınızı şöyle bir hayal edecek olursanız, ne kadar hoş olacağını siz de takdir edersiniz. Bu nedenle, yemek hazırlıklarınızda, küçük top köfteler, mini pizzalar, pop-kekler (çöp şişlerin üzerine yuvarlak toplar halinde hazırlanan, bazıları çikolata, kakao gibi malzemelere bulanmış kekler), peynir ruloları gibi kolaylıkla hazırlanabilecek ve sevgiliyle birlikte yerken tadına doyulmayacak alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Mutlaka sıcak içecekler ve belki yeni yıl temalı bir film harika olmaz mı?

Sıcak şarap, salep, sıcak çikolata gibi sıcacık haliyle hem içimizi, hem de duygularımızı ısıtan bu enfes lezzetler, sevgiliyle baş başayken kesinlikle çok daha lezzetli ve romantik hale geliyorlar. Sahlepi vapurda, sıcak şarap ya da sıcak çikolatayı şömine başında içmek, her ne kadar çok daha romantik gibi görünse de sevgilinin olduğu her yer romantizmle dolup taşmaya adaydır. Bu nedenle, evinizde şömine olmaması ya da vapur gezintisine çıkmamanız, tüm bu planları rafa kaldırmanıza neden olmasın.

Siz de yeni yıl ruhunu, romantik ipuçları ile taçlandırın; sevgilinizle çok daha mutlu ve aşk dolu bir yıl için hazırlıklarınıza başlayın. Bu yılbaşı, en özel ve en güzel yılbaşı geceniz olsun…

 

Eski muhabir, sonradan içerik editörü. Fotoğrafçeker & hayvansever

Leave A Reply