Tantrik seks hakkında neler biliyorsunuz?

0

Son zamanlarda seks konusunda birçok bilimsel ve sosyolojik araştırma yapılırken, aynı zamanda diğer kültürler de bu konuda ilham kaynağı oluyor. Adını sık sık duymaya başladığımız tantrik seks de, bunlardan biri. Fakat artık o kadar çok dile dolanmış durumda ki; birçok farklı kişiden bu seks çeşidi hakkında farklı görüşler duymak mümkün. Buna göre, bazı kişiler ve kaynaklar tantrik seksin sabaha kadar tatmin anlamına geldiğini dile getirirken; bazılarına göre ise, gerçek tatminin yolu saatlerce sevişmekten geçmiyor.

Aslında gerçek bilgilerinden yola çıkılırsa, tantrik seksin abartılacak bir tarafı veya çok aşırı uçlarda olan ayırt edici bir özelliği yok. Yalnızca seksin daha duygusal ve iç dünyaya yönelik bir şekilde daha tatmin edici ve normalden daha farklı bir yolla olduğunu vurguluyor. Buna göre, işte tantrik seks hakkında merak edilen ayrıntılar…

Tantrik sekste zihinsel yaklaşım ön plana çıkıyor

5000 yıllık bir geçmişi olan tantrik seks uygulaması, birçok şeyde olduğu gibi Hint felsefesinden geliyor. Temelinde ise, saatlerce sevişip tatmin olmak değil; asıl amacın insanın kendi iç dünyasına ve partnerinin isteklerine yönelerek onu yüceltip, sürekli tatmin olmasını sağlamaya çalışması yatıyor. Yani esasında zaten bir cinsel ilişkide olması gereken karşılıklı tatmin, partnerini memnun etme ve o andan zevk alma gibi duygusal yönelimler bu seks türünün temelini oluşturuyor. Yalnızca süresi biraz standart bir ilişkiye göre daha uzun…

Normalde standart bir seks sırasında çiftler birbirlerine ne kadar tapsalar da bu düşkünlük, çoğu zaman bedensel çekimden kaynaklanıyor. Tantrik sekste ise farklı olarak çiftler yalnzıca bedensel değil; zihinsel bir hazzı da paylaşıyorlar. Bu yüzden ortam daha mistik bir hal alıyor ve daha tatmin edici oluyor. Normalde orgazm olma süresi çok kısa bir an olmasına rağmen, bu mistik haz sayesinde çiftler tatmin süresini daha çok uzatmayı başarabiliyor.

Tantrik seks hakkında neler biliyorsunuz?

Seks sırasında iki taraflı yoğunlaşma gerekiyor

Normal şartlarda cinsel ilişki sırasında tam olarak bir odaklanma sağlayıp, tatmin olabilmek için insanlar kendilerini tamamen dış dünyaya kapatmaları gerektiğini düşünüyorlar. Durum böyle olunca da kişi karşı tarafı değil, yalnızca kendini tatmin etmeye çalışıyor ve bu da bir süre sonra ilişkinin çatırdamasına sebep oluyor. Tantrik sekste ise bu durum tamamen farklı. Çünkü bu seks çeşidinde kişi, kendine olduğu kadar karşı tarafa da odaklanıyor ve onun kendsinden ne istediğini gözlemliyor. Bunu da konuşarak veya dokunarak, hatta yalnızca bakışlarla bile halledebiliyor. Bu şekilde yalnızca  fiziksel değil, aynı zamanda duygusal bir bağ da sağlanıyor.

Seksi eğlenceli bir hale getirmek mümkün

Tantrik seks, esasen iki tarafın birbirine daha açık olması anlamına geliyor. Bu yüzden yalnızca beklentiler değil, aynı zamanda cinsel fantazileri de konuşmak daha mümkün bir hale geliyor. Buna göre çiftler, hiçbir zaman açığa çıkaramadığı cinsel tabularıyla ilgili karşılıklı ve dürüst bir konuşma yaptıktan sonra, zaman içerisinde bu tabuları beraber yıkmaya çalışıyorlar. Böylece ilişkiler, artık daha şeffaf ve eğlenceli bir hale bürünüyor.

Tantrik seks, herkesin ılımlı yaklaşacağı bir felsefe olmasa da aslında cinsel hayatı renklendirmek ve ilişkiyi derinleştirmek için oldukça güzel taktikler barındırıyor. Bu yüzden yeniliklere açık olan her insanın denemesi gerekiyor.

 

Leave A Reply