2016’da dileklerin gerçekleşmesi için doğru istemenin yolları

0

Yeni yılı, yepyeni umutlar, belki bir önceki yıla göre değişmiş olan dilekler ve beklentilerle karşıladık. Bir önceki yıl elde edemediklerimizle ve yeni hedeflerimizle, yeni yılın dileklerimizi gerçekleştirmesi için en kalpten mesajlarımızı yollamaya başladık evrene. Bu yılın en büyük dileği de diğer yıllarda olduğu gibi dileklerin gerçekleşmesi … Ancak, onların nasıl gerçekleşeceğini, dileklerin gerçekleşmesi için neler yapılması gerektiğini gerçekten biliyor muyuz? Doğru mesaj göndermeyi ve doğru isteme yöntemlerini gerektiği gibi uyguluyor muyuz?

Eğer daha önce doğru isteme ya da evrene mesaj gönderme konusunda herhangi bir çalışma yapmadıysanız, bu konular hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, dilekleriniz belki gerçekleşebilir; ancak, sizi mutlu etmeyebilir. Bununla birlikte, belki de uğraşsanız ve çok isteseniz bile dilekleriniz gerçek olmayabilir ve onların gerçek olması için yaptığınız işler ters gidebilir.

Sizin de zaman zaman, “Gereken her şeyi yapıyorum ama olmuyor”, “Benim zaten çok istediğim şeyler bir türlü olmuyor” dediğiniz zamanlar varsa ve artık bu gidişattan sıkıldıysanız, kuantum bilincinin bu konuya yaklaşımına kulak verin ve şu doğru isteme yöntemleri ile dileklerinizi gerçekleştirin…

Evren dilekleri gerçekten yerine getiren bir sisteme sahip mi?

“Evrene mesaj göndermek” ile ilgili dijital platformlarda pek çok farklı bilgi ile karşılaşabilirsiniz. Bu, her ne kadar klişe gibi görünse de aslında, evrene mesaj göndermek, dileklerinizi evrenin enerji alanına dahil edip, oradaki karşılığını bulmasını beklemek son derece doğal ve doğru bir yaklaşım. Çünkü söz büyüdür ve evren dilekleri gerçekleştirmek üzerine kurulu bir sistemdir. Sözleriniz,duygularınız, bilinçaltı inançlarınız titreşimler şeklinde yayılarak evrenin enerji alanında bir frekans oluşturur. Bu nedenle, evrene dileklerinizi sesli bir şekilde doğru sözlerle iletirseniz, kalbiniz ve zihniniz de dileğinizi desteklerse, dileğiniz gerçek olur.

Dileklerin gerçekleşmesi için neler yapılmalı?

Başlangıç hissi ile yepyeni dileklerle yeni bir yıla başlarken, dileklerinizi bu yöntemlerle evrene gönderebilirsiniz…

Açık ve net bir şekilde dileğinizi iletin

Bazen dileklerimizi dilerken, onlardan emin olamaz, mantıklı gelse bile kalbimizle kabul edemediğimiz için tereddüt ederiz. Sözlerimiz ağızdan olumlu çıkmış olsa bile, kalbimizdeki endişeler, onun yolunu bulup gerçekleşmesine, daha doğrusu doğru iletilmesine engel olabilir.

Ayrıca dileğimizi net bir şekilde istemediğimizde bazen gelen ile mutlu olamayabiliriz. Örneğin, araba istiyorsanız, evren size bir şekilde o arabayı iletebilir. Ancak, modeli, geldiği yer, kullanım alanı sizi mutlu etmeyebilir. Bu nedenle, dileğinizi iletirken, nasıl bir araba istediğinizi ve neden istediğinizi de detaylı bir şekilde ifade edebilir, gerçek isteğinizi, tereddütsüz bir şekilde evrene iletebilirsiniz. İstemekten çekinmeyin; çünkü daha önce de söylediğimiz gibi, evren dilekleri gerçekleştirmek üzerine kurulu bir sistemdir.

Dileklerinizi deneyimler haline getirin

İnsanlar aslında objeleri, kişileri, olayları istemez. İnsanların istediği şey “deneyimdir”. Araba örneğinden devam edecek olursak aslında istediğimiz “arabanın kendisi” değildir. Arabanın bize beraberinden getireceği deneyimleri isteriz biz. Örneğin seyahat özgürlüğü, kendimizi bolluk içerisinde hissetmek, belki ailemize, arkadaşlarımıza yardımcı olmak ya da sadece direksiyon başında oturma deneyimi olabilir özünde istediğimiz.

Eğer dileğimizin kendisine, “mesela arabaya” odaklanmak yerine, onun bize getireceği deneyime “mesela seyahat özgürlüğü”ne odaklanırsak hem daha doğru bir dilekte bulunmuş oluruz hem de evrenin sayısız sınırdaki “verme kanallarını” açmış oluruz.

Dileğinizi deneyime çevirmek için basitçe kendinize şu soruları sorabilirsiniz:

“Neden istiyorum bunu?”, “Bu dileğim gerçekleşince ne olacak”, “Dileğim gerçekleşince kendimi nasıl hissedeceğim?”

Bu sayede zihnimizin dileklerini kalbimizin de paylaşmasını sağlayabiliriz ve dileğimize ulaşmamız çok daha kolay olur.

2016'da dileklerin gerçekleşmesi için doğru istemenin yolları

Şimdiki zamanda isteyin ve şükredin

Niyetleri gelecek zamanda kurduğumuzda, sahip olduğumuz inanç, dilediğimiz her ne ise, onun yokluğudur. Yokluk hissi ve gelecek zaman için kurgulanan dilekler, onların gerçekleşmemesine neden olabilir. Aynı şekilde, şükretmeyi unutmak, yokluk hissiyle bir araya geldiğinde yine dileklerin gerçekleşmemesinin en önemli nedenlerinden birini oluşturur.

Bunun yerine, şu andaki duruma şükretmek ve giderek dileğinize kavuşmaya doğru ilerlediğinizi hissederek, inanarak dilekte bulunmak, dileğin gerçekleşmesini kolaylaştırır. “2016 yılında zengin olacağım”, “Birkaç sene içerisinde bir arabam olsun” gibi geleceğe dönük dilekler yerine, bunun zamanının geldiğini ve evrenin size hizmet etmek üzere bu döngüyü başlattığını düşünerek, yaratımı hızlandırın.

Karma kanununu aklınızdan çıkarmayın

Karma Kanunu’nun konusu, her etkinin bir tepkisi olmasıdır. Yani, her etkinin evrende bir karşılığı var. Dolayısıyla, eğer siz karşılaştığınız kişileri eleştirir, pozitif etki oluşturmazsanız, karşılığında dileklerinizin pozitif karşılığını alamazsınız.

Örneğin, kariyerinizde başarıyı yakalamak istiyorsanız, alanında başarılı kişilere karşı kıskançlık duymanız ya da onların başarısız olmasını istemeniz, negatif etkinizi artırır. Dolayısıyla, dileğiniz de gerçekleşmeyebilir ya da gerçekleşmesi sizi mutlu etmeyebilir. Bu nedenle, pozitif karmanızı biriktirmeye ve dileklerinizin hem gerçekleşmesi, hem de gerçekleşirken sizi mutlu etmesi için beklemeye devam edin.

Serbest bırakın

“Bir şeyi çok isterseniz olur” inancı, o kadar da doğru bir durum değil. Çünkü bir şeyi çok istemek, yine yokluk hissi ile ilgilidir. Bir şeyin tek olduğunu, ondan başka bir şeyle mutlu olunamayacağı bilincini ortaya çıkarır. Aynı zamanda, o şeyin aslında size layık olmadığı düşüncesi de yine bir şeyi çok istemenin altında yatan nedenlerden biri olabilir. Dolayısıyla, sistem de bu alt bilgileri algılar ve size, deneyimlerle karşılık verir.

Sizin, aslında o çok istediğiniz şey olmadan da mutlu olabileceğinizi, sizin aslında değerli olduğunuzu deneyimlemenizi sağlayarak, o kuvvetli isteğin nedenlerini sorgulamanıza yardımcı olan evren, böylece sizin dileklerinizde daha rahat, güvenli ve doğru isteme eğiliminde olmanız için de zemin hazırlar. Bu nedenle kendinizi değerli hissetmeniz ve dileğiniz her ne ise gerçekleşmesini hak ettiğinize inanmanız, her ne istiyorsanız evrende ondan herkese yetecek kadar var olduğuna inanmanız; dileklerin gerçekleşmesi hem kolaylaştırır, hem de siz aslında ne istediğiniz ve neden istediğiniz bilgisine doğru yoldan ulaşma fırsatı bulabilirsiniz.

Siz de yeni yılda dileklerinize kavuşmak ve ne istediğinizden emin olmak için, bu yöntemleri uygulayabilir, dileklerinizi gerçekleştirmesi için mesajlarınızı evrene gönderebilirsiniz. Kişisel gelişim hakkında doğru ve daha pek çok bilgiye ulaşabilmek için Kişisel Gelişim Rehberi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Eski muhabir, sonradan içerik editörü. Fotoğrafçeker & hayvansever

Leave A Reply