30’lu yaşlar gözünüzü korkutmasın

0

Kadınlar için 20’li yaşların sonuna gelindiğinde, bambaşka bir dönem başlıyor. Daha olgun, yaşadıkları hayattan dersler çıkarmış, tecrübe kazanmış ve bunun getirdiği bir ağırlıkla hayattaki yürüyüşlerine devam ediyorlar. 30 yaş, bazı kadınlar için bambaşka bir hayatın başlangıcı, bazıları içinse daha sağlam adımlar atmaya başlayacakları bir hayat için yalnızca bir geçiş. Ancak, kırışıklık önleyici kremlerin üzerindeki “30 yaş ve üzeri” ibaresi bile, pek çok kadında, 30’lu yaşların artık kendileri adına bir çağın kapandığı hissini uyandırabiliyor. Eğer siz de 30’lu yaşlarınıza geldiyseniz, 30’uncu yaşınız için belki de diğerlerinden çok daha özel o doğum günü partinizi kutladıysanız, hayat sizin için de kapının ardında yepyeni sürprizleriyle bekliyor. Zamanın size acımasız davranacağı düşüncesinden uzaklaşın ve hayatınızda parladığınız bir başka çağın başlangıcına hazırlanın.

Peki, 30’lu yaşları kabullenmek sizin için zor mu? Kendinizi 30’lu yaşlara nasıl hazırlayabilirsiniz? İşte bunun için işinize yarayabilecek bazı küçük öneriler…

Hep genç kalmak sizin elinizde

Hangi yaşta olursanız olun, düşüncelerinizi zinde tuttuğunuz sürece, yaş almanızı geciktirebilir, bunu ruhunuza, oradan da dış görünüşünüze kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Gündelik stresler ve hayatın yer yer yıpratıcı etkisini, uzun süre zihninizde barındırmamaya ve gerekirse kişisel gelişim konusunda profesyonel yardım almaya çalışın. Bu, uzun vadede kendinizi çok daha enerjik ve genç hissetmeniz, 30 ve ilerideki yaşlar için dönemsel bunalımlara takılmadan hayatın doyasıya tadını çıkarabilmeniz için size yardımcı olacak.

30’lu yaşlar gözünüzü korkutmasın

30’lu yaşlarınızdan ideallerinizi isteyin

Eğer hala hayallerinizi gerçekleştiremediyseniz, 30’lu yaşlara geldiğinizde çok geç kaldığınızı düşünmeye başlayabilirsiniz. Ancak, bu düşünce elbette doğru sayılmaz. Aksine, pırıl pırıl parladığınız 30’lu yaşlarınız şerefine, kendinizi ödüllendirmek adına ideallerinizi gerçekleştirmek için ilk adımları atabilirsiniz. Hayatın ne kadar kıymetli olduğunu ve zamanın gündelik telaşlarla harcanmaması gerektiğinin bilinciyle, sevdikleriniz için olduğu kadar kendiniz için de en iyisini istemeye başlayın.

Kendinize özen gösterin

Her yaşta olması gerektiği gibi kendinize özen göstermeniz, kendinize verdiğiniz değerin bir göstergesi olarak size iyi hissettirecektir. Saçlarınız, cildiniz, tırnaklarınız ve elbette ruhunuz için sizi gülümsetecek, güzel ve önemli olduğunuzu hissettirecek davranışlarla kendinizi ne kadar sevdiğinizi hatırlayın. 30’lu yaşlar bu şekilde sizin için çok daha keyifli ve unutulmaz olacak.

Hayatınızın her evresini, olmak ve görünmek istediğiniz gibi geçirmeniz mümkün. Zihninizi rakamlar yerine, güzellik, iyilik ve hayatınıza çağırmak istediğiniz diğer tüm değerlere odaklayın. Böylece zaman değil, hayatınızdan iyilik ve güzellikler gelip geçmiş olacak. Onları hayatınıza çağırmayı, hayattan ihtiyacınız olan duyguları istemeyi unutmayın.

 

Leave A Reply