2016 yılı aksesuar trendleri

0

Stilimizin en önemli tamamlayıcıları olan aksesuarlar, özellikle son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelmiş durumda. Öyle ki tek bir kıyafetle, farklı tasarıma sahip bir aksesuar ile insanların dönüp iki kere bakacağı tarzda özellkli bir parçaya dönüştürmeyi başarabiliyoruz. Ayrıca aksesuar deyince yalnızca kolyeler, küperle ve yüzükler değil; çeşitli broşlar, şallar, kulaklıklar, kemerler vs daha birçok ürün yeni aksesuar koleksiyonlarının odak noktası haline geliyor. 2016 yılında başımızı döndürecek yeni aksesuar trendleri ise, oldukça dikkat çekici ve güzel tasarımlarıyla kalbimizi uzun bir süre çalacak gibi duruyor.

Eğer siz de şalım, kolyem, yüzüğüm, kısacası aksesuarlarım olmadan dışarı çıkmam diyenlerdenseniz; yazının devamı sizi oldukça ilgilendiriyor. Çünkü 2016 yılının siz aksesuarseverlere sunduğunuz en güzel yeniliklerle ilgili ayrıntılar yer alıyor…

Cool görünümlü bereler geri dönüyor

Aksesuar denilince akla, aslında çok geniş bir ürün yelpazesi geliyor. Bunun içerisinde bere, atkı, şal gibi tekstil ürünlernin yanı sıra kolye, yüzük, saç aksesuarı, kemer gibi ufak aksesuarlar da dahil oluyor. Hal böyle olunca aksesuar trendleri denildiğinde, bir çok ürün ön plana çıkıyor. Fakat bazı ürünler var ki, daha şimdiden adeta 2016 yılının yıldızları olarak ilan edilmiş durumda. Bere ise bunlardan biri…

2016 yılı aksesuar trendleri

Önceden yalnızca fonksiyonel anlamda kıymet verdiğimiz kış soğuklarından kendimizi korumak için kullandığımız bereler, artık yalnızca kullanım değil görsel açıdan da insanları cezbediyor. Özellikle bu yıl asker modasının geri dönmesiyle, tekrar ön plana çıkan yün dokuda ve askeri yeşil, bordo ve siyah renginde olan bereler en çok dikkat çeken parçalardan biri olarak gösteriliyor.

 

Fular artık daha bir ince

Yıllardır trend olan ve her yıl kendini farklı bir şekilde ön plana çıkan fular, 2016 yılında daha kendine özgü tasarımlarla ön planda olacak gibi görünüyor. Genelde daha kalın ve boynu kaplayan fularlar, bu yıl kıyafetlerle renk bakımından daha çok uyumlu ve daha ince bir tasarımlarıyla ön plana çıkıyor.

2016 broşların altın yılı

Bu yılın aksesuar trendlerinin yıldızı belki de broş desek abartmış olmayız. Çünkü yıllardır geri plana atılan ve klasik olması gerekçesiyle dışlanan broşlar, 2016 yılının adeta en önemli aksesuarı halina gelmiş durumda. Özellikle fonksiyonel olarak adlandırılabilecek broşların bu yıl yalnızca yaka kısımlarında değil saçlarda, ayakkabılarda, manşetlerde ve daha birçok yerde kullanılabiliyor olması onları daha çekici kılan özelliklerden biri.

2016 yılı aksesuar trendleri

 

Uzun eldivenler ile leydi havasına geri dönüş

Kim demiş uzun eldivenler demode diye. Aksine son birkaç yıldır uzun eldivenler adeta altın çağını yaşıyor. 2016 yılında ise, en göz alıcı modelleriyle bir çok kadının kollarında yerini bulacak gibi görünüyor. Özellikle klasik giyimden hoşlanan ve asil bir leydi gibi görünmek isteyen kadınlar için dirsekleri geçen kadife eldivenler ise biçilmiş kaftan.

Kemerler artık daha çok ön planda

Aynı berede olduğu gibi, yıllardır yalnızca kullanışlı olduğu için gereklilik olarak satın aldığımız kemerler, 2016 yılının en hit aksesuarlarından biri. Özellikle elbiselerin, gömleklerin ve bluzların üzerinde kullanılacak zincir kemerler kombinlere farklı bir hava katacak gibi görünüyor. Ayrıca montların dışında kullanılacak kalın ve tokalı kemerler de önümüzdeki yılın en dikkat çekici tasarımlarından biri. Hatta öyle ki daha şimdiden sokak modasında yerini almış bulunuyor.

2016 yılı aksesuar trendleri

Tüm bunların dışında büyük çantalar, son yılların modası olan püsküllü ve çiçekli aksesuarlar, fedora şapkalar, saç bantları, büyük boyutlu tek küpeler ve gösterişli kürk etoller de 2016 yılında hayatımıza daha çok girecek ve kombinlerimizin vazgeçilmez parçaları haline gelecek parçalar arasında yer alıyor.

 

Leave A Reply