Bu kıyafetleri dolabınızdan çıkarın! Modası geçmiş parçalar

0

Her geçen gün moda dünyası yeni bir giyim akımıyla çalkalanırken, bazı parçaların modası çoktan geçmiş olsa da kadınların gardırobunun vazgeçilmezleri arasında yer alabiliyor. Her ne kadar şık bir kadının yalnızca günün trendlerine ayak uydurarak stil sahibi görünemeyeceği vurgulansa da bazı parçalar var ki, yalnızca çıktığı dönemde bu stilin bir parçası olabiliyor. Sonrasında ise ısrarla bu parçaları giymek, dışarıdan bakanlar için adeta görsel bir işkence halini alıyor.

Her mevsim geçişinde ve yeni trendler belirlendiğinde gardırobunuzu gözden geçirmeniz ve artık giyilmemesi gereken parçaları ayıklamanız gerekiyor. İşte kesinlikle bundan sonra kesinlikle uzak durmanız gereken modası geçmiş parçalar

Gözlere adeta işkence yapan geyik desenli taytlar

Evet, bir zamanların en trend parçaları arasındaydı ve her mağazanın vitirininde bir şekilde bu taytlardan görmek mümkündü. Hatta bu trend öyle çılgın bir hal almışti ki, her yaştan ve kilodan kadında bu parçayı görmek mümkündü. Fakat artık geyikli tayt en demode parçalar arasında yer alıyor. Dolayısıyla her güzel şey gibi bunun da bir sonu var diyerek, eğer varsa gardırobunuzdaki geyik desenli taytlardan kesinlikle kurtulmanız gerekiyor.

Pofuduk ugg’ları artık kimse görmek istemiyor

Nedendir bilinmez ama bir dönem Ugg botlar o kadar çok sevilen bir parçaydı ki, bu botlara sahip olmayan herkese garip bir gözle bakılıyordu. Şimdilerse ise, kesinlikle bunları giyenlere bu şekilde bakılıyor. Yani bundan sonra Ugg botlarımdan yine de vazgeçmem diyorsanız sadece evde ayaklarınızı sıcak tutması için giymenizi öneririz.

Bu kıyafetleri dolabınızdan çıkarın! Modası geçmiş parçalar

Gına getiren uzun kollu badi üzerine tişört kombini

Çocukluğu 90’larda geçen nesil için 15-16 yaşına kadar uzun kollu badilerin üzerine giyilen tişörtler inanılmaz modaydı. Yalnızca erkekler değil, kızlar da bu kombini yapar ve bize göre oldukça cool görünürlerdi. Ancak, bu cool görüntü hafızalarımıza nasıl kazınmışsa, hala bu kombini yaparak şık göründüğünü düşünenler var. Amerikan gençlik filmleri için bile artık demode olan bu kombini artık yapmamakta fayda var. Ve sırf bu kombin için aldığınız enine çizgili uzun kollu badilerden de kısa sürede kurtulun derim.

Her an parçalanacakmış gibi duran yırtık kotlar

Bir dönem çok trend olsa da artık eskisi kadar rağbet görmeyen, önü tamamen yırtık kotların yerini daha sade modeller almış bulunuyor. Her yerinden iplikler çıkan ve teni büyük ölçüde gösterenler ise kesinlikle modası geçmiş parçalar arasında yer alıyor.

Bu kıyafetleri dolabınızdan çıkarın! Modası geçmiş parçalar

Siz de artık gardırobunuzdaki modası geçmiş parçalar konusunda bir adım atabilir ve açtığınız yeni yerleri daha trend parçalarla doldurarak stilinizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

Leave A Reply