Son dönem moda akımları: Modern pinup, Tomboy ve angel hair

0

Her geçen gün uzun yıllardır gelişen moda sektörü, teknoloji ve eğitimli modacıların yetişmesiyle yeni moda akımları ile tanışıyor ve giyim tarzımızda bize en yakın olanı seçebiliyoruz. Bundan yaklaşık 20 – 30 yıl öncesinde birçok insan, o dönemin moda akımlarıı neyse ona göre giyinir, farklı olanlar ise yadırganırdı. Fakat şimdi, o farklılıkların üstüne daha çok gidiliyor ve her karakterin kendine yakın bulacağı bir giyim tarzı oluşturuluyor.

Modayla yakından ilgilenmeyen ya da moda sektöründen olmayan kişiler, yeni çıkan moda akımları ve içeriklerini tam olarak bilmese de farklılıklara, onlar da sıklıkla ayak uyduruyorlar. Eğer siz de modayı yakından takip edenlerdenseniz veya moda akımları arasından sizin için en uygun olan tarzı keşfetmek istiyorsanız, artık sıklıkla duyacağınız o moda akımları ve özelliklerine bir göz atabilirsiniz…

Modern pinup giyim tarzı ile hem sevimli hem seksi

Romantik, seksi ve sevimli bileşenlerinin bir araya geldiği modern pinup tarzı, moda dünyasının şuaralar en çok dikkat çeken akımlarından birisi olmuş durumda. Aslında çok uzun yıllardan beri var olan bu akım, modern dünyamızda şuana kadar pek yer bulamasa da artık moda dünyası, kıyafetlerde nostaljiye döndüğü için pek çok kreasyonda modern pin-up parçalarını görmek mümkün olacak.

Son dönem moda akımları: Modern pinup, Tomboy ve angel hair

Genel anlamıyla çekici bir kadının sahip olması gerekenleri giyim tarzıyla anlatmaya çalışan pinup moda akımının öncüleri ise oldukça tanıdık. Marlyn Monroe, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor, Lana Turner ve Betty Grable gibi güzelliği, başarıları ve tarzıyla akıllardan çıkmayan isimlerden bu akımı kendi tarzınıza yansıtabilmek için ilham alabilirsiniz.

Tomboy akımı ile maskülen ama çekici kadınlar

Günümüzde kadınlar, eski zamanlardaki gibi farklılıktan kaçınmak yerine aksine ortaya koydukları tarzıyla ve farklarıyla dikkatleri üzerine çekiyorlar. Yeni yeni popülerleşen ve birçok kadının da kullandığı Tomboy da bunlardan biri.

Son dönem moda akımları: Modern pinup, Tomboy ve angel hair

Maskülen bir stili yansıtan ve deyim yerindeyse erkeksi bir giyim tarzı olarak görülen Tomboy tarzı ile kadınlar artık daha gizemli ve daha çekici görünmeyi başarabiliyorlar. Ayrıca seksi görünmek için vücudu saran kıyafetlerin ya da dekoltelerin olması gerekmediğinin de adeta bir kanıtı Tomboy akımı.

Gömlekler, kumaş pantolonlar, papyonlar ve fötr şapkalarla maskülenliği ön plana çıkarırken kadınsı havasından bir şey kaybettirmeyen Tomboy tarzını şuaralar en iyi kullanan isimlerden biri ise, hangi tarz bürünürse bürünsün bu konuda başarılı olan Kate Moss.

Angel hair akımı ile doğal ve özgür saçlar

Platin rengi saçı olanlar bilir; bu tarz saçların bakımı çok zordur ve dışarı çıkmadan önce mutlaka şekil vermek veya düzeltmek gerekir. Yoksa oldukça dikkat çeken  platin rengi sayesinde, saçlar yıpranmış ya da bakımsız görünebilir.

Son dönem moda akımları: Modern pinup, Tomboy ve angel hair

Angel hair ise, bu kuralı yerle bir eden ve kadınların artık sokağa daha rahat ve doğal çıkabileceğini kanıtlayan bir akım. Perma, maşa, fön gibi herhangi bir şekil verilmemiş ve doğal haline bırakılmış platin saçlar anlamına gelen bu akım, artık çok moda ve üstelik kadınlara oldukça yakışıyor. Hatta son zamanlarda dünyaca ünlü Victoria Secret meleklerinden bazılarını bu saçlarla görmek de mümkün.

Siz de bu moda akımları arasından kendinize en uygun olanı seçebilir, moda ile ilgili muhabbetlere hakim olabilirsiniz. Bu yeni, taze ve kışkırtıcı moda akımları, gardıropları, saçları, kısacası modaya dair hayatımızdaki pek çok detayı yeniden düzenleyeceğe benziyor…

 

Leave A Reply