Düğünleri birer efsane haline getiren film temalı düğünler

0

Düğünler hayatımızın en özel, en heyecanlı günlerindendir. Bu nedenle, düğün günü kadar hazırlık aşaması da oldukça stresli olur. Nerede ve nasıl yapılacağı, kaç kişinin davet edileceği ve daha pek çok soru akıllarda soru işareti olarak yanıp sönmeye başlar. Özellikle, orijinal bir temaya sahip, unutulmayacak bir düğün organizasyonuna imza atmak o kadar da kolay değil. Bilirsiniz; kır düğünü, salon düğünü, otel düğünü derken üç aşağı beş yukarı aynı düğünleri görür olduk. Oysa ki kim bu özel günün, sıradışı bir fikirle süslenmesini, yıllar geçse de capcanlı hatırlanmasını istemez ki? Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, temalı düğünler uzun süredir sizin de ilginizi çekiyor olmalı. Dünyanın dört bir yanından temalı düğünler ve bu düğünlerde kullanılan dekoratif objelere, dağıtılan hediyeliklere, nikah şekerlerine, kısacası düğünü oluşturan tüm detaylara dikkatlice bakıyor, onları nerelerden temin ettiklerini araştırıyor olmalısınız. Çünkü temalı düğünler, bambaşkadır. Özellikle Avrupa ve Amerika’da tam bir çılgınlığa dönüşen film temalı düğünler…

Belli bir çerçevenin içine sıkışıp kalan düğün temalarından siz de sıkıldıysanız ve çift olarak film izlemeye merakınız varsa, film temalı düğünler sizin de oldukça ilginizi çekecek. Dilerseniz, dünyanın dört bir yanından film temalı düğünler ve detaylarına bir göz atalım…

Star Wars teması ile güç sizinle olsun

Gelmiş geçmiş en efsane fantastik filmlerinden biri olan Star Wars, dünya çapında büyük ve çılgın bir hayran kitlesine sahip. Düğünlerinde de bu tutkuyu sürdüren, birer jedi, Darth Vader ve daha yüzlerce farklı şekilde karşımıza çıkan çiftler, davetiyelerden pastaya kadar bütün ayrıntılara da filmin temasına en uygun şekilde olması için özen gösteriyor.

Düğünleri birer efsane haline getiren film temalı düğünle

Eğer siz de sıkı bir Star Wars hayranıysanız, düğün giriş müziğinden organizasyonda kullanılacak dekoratif objelere, gelinlikten damatlığa kadar çok farklı, marjinal bir düğün hazırlayabilirsiniz. Düğününüzün, çevrenizdeki herkes için katıldığı tüm düğünlerden çok farklı ve eğlenceli olacağı çok açık.

Game of Thrones temanızla kışı getirin

Her bölümünün sosyal medyada olay olduğu, yeni bölümlerin heyecan ve merakla beklendiği Game of Thrones, bir anda milyonlarca kişinin tutkuyla takip ettiği bir dizi haline geldi. Kendilerine adeta bir bağımlılık gibi, dizinin tişörtleri, bardakları, posterleriyle çevrili bir dünya oluşturan hayran kitlesi, düğün teması olarak da elbette Game of Thrones’tan vazgeçmiyor.

Düğünleri birer efsane haline getiren film temalı düğünler

Siz de telefon melodisini Game of Thrones’un dizi müziği ile değiştirenlerden ve her fırsatta espirilerinde diziye gönderme yapanlardan biriyseniz, bu tutku sizi de sarmış olmalı. Müstakbel eşinizle, Game of Thrones temalı bir düğün organizasyonu ile evlenebilirsiniz. Diziye dair dekoratif objeleri internet üzerinden, özellikle yurt dışı alışveriş sitelerinden temin etmeniz mümkün. Gelinlik ve damatlık için de diziye dair birkaç detay belirleyerek, duvak, gelin çiçeği, yaka çiçeği gibi aksesuarlarda Game of Thrones esintisi yaratabilirsiniz. Özellikle, dizide Stark ailesinin mottosu olarak bilinen, “Winter is coming” (Kış geliyor), kışa doğru evlenecek çiftler için ideal bir düğün teması halini alacaktır.

Harry Potter temalı düğününüzde sıvı şans ikramına ne dersiniz?

Kitapları ve filmleri ile 7’den 77’ye herkesin hayranlığını kazanan Harry Potter serisini de temalı düğünler için uygulayabileceğiniz temalar arasında mutlaka saymak gerekir. Serinin ilk kitabı Felsefe Taşı ile gönüllerimize taht kuran Harry Potter, sihirli bir dünyanın kapılarını aralayarak, bizleri de birer Hogwarts öğrencisi kadar bu sihre dahil etti.

Düğünleri birer efsane haline getiren film temalı düğünler

Bu nedenle, dünyanın farklı ülkelerinde serinin her filmi ve kitabıyla kitleleri peşinden sürükleyen Harry Potter, düğün teması için en çok tercih edilen fikirler arasında yerini aldı. Özellikle ikramlar için size geniş alan tanıyacak olan Harry Potter temasında, kurbağa şeklinde çikolatalar, snitch (Harry Potter serisinde quidditch adlı, süpürge üzerine binerek, stadyumda havada oynadıkları oyunda, arayıcıların peşinden koştuğu, pinpon topu büyüklüğündeki kanatlı, uçan ve var gücüyle arayıcılardan kaçan top) şeklinde atıştırmalıklar, “çok özlü iksir”, “sıvı şans iksiri” gibi küçük şişelerde dağıtabileceğiniz içecekler, düğününüze renk ve tat katabilir. Tabii sihirli değnekleri de unutmamak lazım. Gelen misafirlerinize bu değneklerden dağıtabilir, düğününüzün sihirli birer hatırası olmasını sağlayabilirsiniz. Etsy gibi bazı sitelerde, bu değnekleri toplu olarak temin etmeniz mümkün.

Düğününüzün temasını belirlerken ilgi alanlarınıza yönelebilirsiniz. Ortak zevkleriniz sizin için güzel bir düğün teması olabilir. Bu günün önce sizin için, daha sonra davetlileriniz için mutlu ve eğlenceli bir gün olmasını sağlayabilirsiniz. Gerçekten hoşunuza gidecek bir tema belirleyebilirseniz, hazırlanma süreciniz de bir o kadar keyifli geçecektir.

 

Leave A Reply