Sıradan partilerden sıkılanlar için yaratıcı kostüm partisi önerileri

0

Canınızdan çok sevdiğiniz en yakın arkadaşınız 30’lı yaşlara merhaba demek için gün sayıyor. 20’li yaşların bu kadar çabuk geçtiğine hala inanamayan arkadaşınız hayatının bu yeni dönemi için mütevazi bir akşam yemeğinin yeterli olduğunu düşüyor. Siz ve diğer arkadaşlarınız da onu bu fikrinden vazgeçirmek için uzun uğraşlar veriyorsunuz ve sonunda bir doğum günü partisi organize etmek için onu ikna ediyorsunuz. Peki, hayatının bu yeni dönemine muhteşem bir başlangıç yapması için arkadaşınıza nasıl bir doğum günü partisi düzenlemelisiniz?

Yakın arkadaşınıza hak ettiği doğum gününü yaşatmak için kostüm partisi oldukça başarılı bir seçenek olabilir. Arkadaşınızın ve katılan davetlilerin unutamayacağı bir kostüm partisi düzenlemek için pasta, balon, konfeti gibi doğum günü demirbaşlarını bile farklılaştırabilirsiniz. İşte sıradan kutlamalardan oldukça farklı olacak ve doyasıya eğlenmenizi sağlayacak kostüm partileri için yaratıcı ipuçları…

Disko teması ve 80’ler

80’li yıllarda doğan arkadaşınız için yapacağınız partinin konseptini 80’ler olarak belirleyerek oldukça eğlenceli bir partiye imza atabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden bir davet sayfası oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Oluşturacağınız etkinlik sayfasında partinin genel temasından bahsederek, davetlilerin nasıl kıyafetler giymesi gerektiğini anlatabilirsiniz. Örneğin, erkek katılımcılar desenli ve geniş yakalı gömlekler, renkli pantolonlar, deri ceketler tercih edebilir. Kadın davetliler ise konsepte uygun olarak renkli taytlar, parlak bluzlar, mini etekler giyebilirler.

Sıradan partilerden sıkılanlar için yaratıcı kostüm partisi önerileri

Partinizin dekorasyonu için ana tema olarak disko topunu kullanabilirsiniz. Disko topu şeklinde mumluklar, bardak altlıkları satın alabilir hatta doğum günü pastasını disko topu şeklinde yapabilirsiniz. 80’lerin ünlü aktörlerinden Nuri Alço’nun meşhur gazozu ise partinin içki temasını oluşturabilir. Ayrıca davetlilerin doyasıya dans etmesi için 80’lerin en meşhur parçalarından oluşan bir çalma listesi de hazırlayabilirsiniz.

Süper bir parti için süper kahramanlar

Düzenleyeceğiniz partinin süper güçlere sahip kahramanlara ev sahipliği yapması için tercihinizi süper kahraman temasından yana kullanabilirsiniz. Davetlilerin Batman, Superman, Kedi Kadın ya da X-Men gibi giyineceği bir parti organize edebilir ve katılımcıların oldukça eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Sıradan partilerden sıkılanlar için yaratıcı kostüm partisi önerileri

Partide süper kahramanları konu eden filmlerin müziklerini çalabilir, masa örtülerini süper kahramanların pelerinlerine benzetebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşınız için yaptıracağınız pastanın üzerinde temaya uygun olarak süper kahraman modellerini kullanabilirsiniz.

Korku filmi gibi bir doğum günü

Eğer arkadaşınız sıkı bir korku filmi takipçisiyse, kostüm partisi için seçeceğiniz konsept korku filmleri olabilir. Davetlilere Elm Sokağı Kabusu, Chucky’nin Gelini ya da Dracula gibi kült filmlerden esinlenebileceklerini söyleyebilir, gecenin sonunda partinin en korkunç kostümünü ödüllendireceğinizi belirterek onları cesaretlendirebilirsiniz.

Sıradan partilerden sıkılanlar için yaratıcı kostüm partisi önerileri

Doğum günü partisinde korku filmlerine uygun bir dekorasyon yaratmak için masalarda eski ve yırtık örtüler kullanabilir, servis tabakları, bardak, peçete gibi ekipmanlarda ise iskelet temasını seçebilirsiniz. Ayrıca genel konsepte uygun olarak kan kırmızı bir meyve kokteyli yapmanız ya da kafa tası görünümünde bir pasta hazırlatmanız arkadaşınızın beğeneceği oldukça başarılı tercihler olabilir.

Günlük hayatın tek düzeliğinden biraz olsun sıyrılmak kostüm partileri ile oldukça kolay. Siz de bahsettiğimiz ipuçlarından yararlanarak gelen davetliler tarafından uzun süre konuşulacak özgün ve yaratıcı bir kostüm partisi düzenleyebilir ve çocuklarınıza bile anlatacağınız muhteşem bir anıya sahip olabilirsiniz.

 

Leave A Reply