Unutulmaz bir düğün için en güzel 12 giriş müziği

0

Hayatınızın en önemli günlerinden biri yaklaşıyor.Çok büyük bir heyecan ve mutluluk, aşık olduğunuz o özel insanla sonsuza dek birlikte yürümek için “evet” diyeceğiniz o coşku dolu ana az kaldı. Hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, elbette sevdiklerinizin de bu mutlu ana şahitlik etmesi için organizasyon hazırlıkları sırasında pek çok detaya karar vermeniz gerekiyor. Düğün organizasyonunuzda kullanılacak çiçekler, masa düzeni, düğün teması, davetiyeler, nikah şekerleri derken, bazen çok küçük gibi görünen ayrıntılar, karar verilmesi en zor olanlar haline gelebiliyor. Bunların arasında da salona giriş müziği yer alıyor. Giriş müziği, hemen karar verilebilecek bir ayrıntı gibi görünse de aranıp bulunması bazen ciddi zaman kaybettirebiliyor. Bu nedenle, ilk dans parçanıza olduğu kadar, giriş müziğine de erkenden karar vermenizde fayda var.

Peki, giriş müziğine nasıl karar verebilirsiniz? En güzel giriş müzikleri hangileri? Gelin birlikte göz atalım…

Düğünde giriş müziği ilk intibayı oluşturur

Düğününüzü hayal edin; davetliler yavaş yavaş salona gelmeye başladılar. Sizin aileniz ve müstakbel eşinizin ailesi, kapıda onları karşılıyorlar. Davetlilerden birbirini tanıyan ve orada karşılaşanlar, selamlaşıp, birbirlerinin hatrını soruyorlar. Sohbet sohbeti açıyor ve bu sırada, özenle üzerine düşündüğünüz organizasyondaki renkler, karar verirken zorlandığınız şamdan ve çiçekler, bir süreliğine geri planda kalmış oluyor.

Ancak, o büyüleyici müzik salona yayılmaya başlayıp, ışıklar, sizin geçeceğiniz gelin yolunu aydınlatmaya başladığında, salon süslemesi, kullandığınız renkler ve çiçeklerle, ortamı bir anda masal bahçesine dönüştüren, seçtiğiniz parça oluyor. Hayal ettiğiniz bir masal bahçesi yerine, daha eğlenceli, daha dinamik bir parti ortamı, vintage algısı oluşturacak bir organizasyon ya da parti havası oluşturabilirsiniz.

İşte hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmenizde önemli bir etkisi olacak giriş müziği için 12 öneri…

1- Johann Pachelbel – Canon in D

2- The Piano Guys – A Thousand Years

3- Craig Armstrong – Glasgow Love Theme

4- Florence & The Machine – Dog Days Are Over (Instrumental)

5- The Verve – Bittersweet Symphony (Instrumental)

6- Bruno Mars – Just the Way You Are (Instrumental)

7- Katy Perry – Roar (Instrumental)

8- Maroon 5 – Maps (Instrumental)

Sinema ve yabancı dizi tutkunlarının düzenleyeceği temalı düğünlere özel giriş parçalarıyla devam edelim…

9- Lindsey Stirling – Lord of The Rings Medley

10- Star Wars Throne Room Theme Song

11- Harry Potter Theme Song

12- Game of Thrones Theme Song

Siz de düğününüzde oluşturmak istediğiniz temaya göre giriş müziğinizi seçerek, rüya gibi bir düğün gerçekleştirebilirsiniz. Mutlu bir geleceğe doğru atacağınız ilk adımlarınızda, giriş müziğinizin de düğününüze dair unutulmaz detaylar arasına girmesi sizin elinizde.

 

Eski muhabir, sonradan içerik editörü. Fotoğrafçeker & hayvansever

Leave A Reply