Yeni yıl partisi için hazırlanırken bu ipuçları çok işinize yarayacak!

0

Yeni yıla gün saymaya başladığımız şu günlerde biliyoruz ki, çoğu kişinin aklında aynı sorular dolanıyor. ‘’Yeni yılı nerede karşılayacağım, yanımda kimler olacak, bu yılı evde mi geçirsek, o geceyi nasl eğlenceli bir hale getirebilirim, ne giyebilirim gibi… Bazılarımız bu sorulara tek bir hamlede cevap verebilecek kadar şanslı ve planlıyken, ne yazık ki geri kalanlarımız eğer yeni yılı dışarıda geçirmeyecekse evde bile olsak nasıl eğlenceli bir gece geçirebileceğimizi düşünmek durumunda kalıyoruz. Sonuç olarak eğlence ve yeni yıl kelimelerini bir araya getirince akla ilk olarak gelen şeylerden biri yeni yıl partisi için tema ve süsleme fikirleri oluyor. Sonuçta, diğer günlere göre oldukça özel olan ve yılda yalnızca bir kez yaşayacağımız bu sihirli günü en unutulmaz şekilde karşılamak için bir partiye ve dolayısıyla parti süslemelerine ihtyiacımız oluyor. Bu da yepyeni ve heyecan verici bir soruyu akıllara getiriyor. Parti konsepti ve ona uygun süslemeler konusunda ne yapacağız?

İşte siz de bu yılı evinizde geçirecekseniz ve o günü en yaratıcı ve eğlenceli bir biçimde karşılamayı hayal ediyorsanız, siz bu konuda verecek birkaç fikrimiz var. İşte yeni yıl partisi için tema ve süsleme fikirleri…

Davetli sayısını belirleyin

Evde yılbaşı partisi yapmaya karar verdiyseniz ve tüm sevdiklerinizin yanınızda olmasını istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey, kimlerin geleceğini belirlemek ve bir ihtiyaç listesi hazırlamak olmalı. Sonuç olarak yapacağınız alışveriş, gelecek kişi sayısına göre değişebilir. Sonradan zor durumda kalmak istemezsiniz değil mi?

Temaya ve kişi sayısına uygun bir menü hazırlayın

Güzel bir yeni yıl sofrasına kimse hayır demez. Dolayısıyla  sevdiklerinizle hem keyifli, hem de lezzetli bir gece geçirmek için menünüzü önceden belirleyin ve hatta yapacağınız konsepte uygun olarak bir yemek listesi hazırlayın. Dilerseniz klasikleşmiş hindili bir sofra hazırlayın, ya da açık büfe tarzında atıştırmalıkların olduğu daha modern ve rahat bir yemek köşesi yaratın. Seçim sizin…

Yeni yıl partisi için hazırlanırken bu ipuçları çok işinize yarayacak!

Yeni yıl partisi için tema seçerken evinizi göz önünde bulundurun

Parti teması belirlemek ve özel bir şey yaparak insanları şaşırtmak oldukça keyifli bir şey. Fakat bazı parti konseptleri daha büyük bir ortam gerektirebilir. Bu yüzden evinizin yapısı buna uygun değilse, başka bir seçeneği değerlendirmeniz gerekebilir.

Yeni yıl partisi için değerlendirebileceğiniz pek çok parti teması fikri var. Örneğin tamamen yılbaşı konseptine sadık kalabilir; evinizde noel baba figürlerinin, yılbaşı kırmızısı ve yeşilinin hakim olduğu bir konsept hazırlayabilirsiniz. Ayrıca siz ve davetlileriniz bu temaya uygun olarak kırmızı tonlarında giyinebilirsiniz.

Eğer biraz daha nostaljiden hoşlanıyor ve farklılık yaratmak istiyorsanız, bundan 20-30 yıl öncesine geri dönebilir, büyüklerinizin yılbaşında giydiği kıyafetlerle keyifli bir gece geçirebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız ve misafirleriniz de sizinle aynı düşüncedeyse, film konseptli bir yeni yıl gecesi geçirebilirsiniz. Bunun için bolca popcorn alabilir, dekorasyonunuzda ufak tefek sanatsal değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca yalnızca o geceye özel olarak yılbaşı konulu, içinizi ısıtacak filmlerle de konsepte uygun bir şekilde oldukça keyifli bir gece geçirebilirsiniz.

Süslemeler konusunda yaratıcılığınızı konuşturun

Bu tarz özel günler için parti malzemeleri satan yerlerin sayısı artık bir hayli fazla. Çünkü fotoğraf çekinmek ve bunu yaparken de eğlenmek partilerin artık olmazsa olmazı. Fakat oradan yalnızca bir gece için malzeme almak yerine, oldukça kolay bulabileceğiniz malzemelerle de maske, bıyık, soru baloncukları gibi eğlenceli materyalleri yapabilirsiniz. Bunun için de en çok keçeden faydalanabilirsiniz.

Konseptiniz ne olursa olsun, yılbaşı süslemelerinin her zaman olmazsa olmazları vardır. Yılbaşı ağacı gibi… Tabi bunun için mutlaka dışarıda satılan çam ağaçlarına ihtiyacınız yok. Dilerseniz, kendiniz de farklı malzemelerle kendi yılbaşı ağacınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Yeni yıl partisi için hazırlanırken bu ipuçları çok işinize yarayacak!

Konfetiler her ne kadar etrafı kirletse de bu özel gecenin vazgeçilmezlerinden. Hazırlarken bir miktar kağıdı, küçük parçalara ayırmanız ve kamışın içine yerleştirmeniz yeterli.

Siz de yeni yıl partisi hazırlıklarına başlamadan önce konseptinizi ve yapacağınız süslemeleri şimdiden belirleyin ve sevdiklerinizle eğlenceli bir gece geçirmeye hazır olun.

 

Leave A Reply