Kamp yapmak için tercih edebileceğiniz 4 harika yer

0

Doğal güzelliklerin bol olduğu ve ılıman iklimi olan Türkiye’de yaşadığımız için kendimizi şanslı saymalıyız. Çünkü dört mevsimi de yaşayabileceğimiz ve birçok güzel yeri olan bir ülkede yaz tatilinde kamp yapmak için gidebileceğimiz bir çok yer var. Özellikle bazı yerler var ki oldukça ünlü ve her yaz kamp severlerin akınına uğruyor.

Eşsiz güzelliklere sahip, pırıl pırıl denizleriyle kendinizi cennette gibi hissedeceğiniz, temiz havayı içinize çekip şehrin gürültüsünden ve hava kirliliğinden uzaklaşarak sevdiklerinizle stres atabileceğiniz mükemmel kamp alanları varken yaz tatili için başka bir yer aramanıza gerek yok. Eşyalarınızı toparlayın, sevdiklerinize haber salın ve maceralar yaşayıp bol bol eğleneceğiniz kamp alanlarına gitmeye hazır olun. Bir de karavanınız varsa geri dönmek istemeyeceğiniz bir tatil sizi bekliyor. ‘’Nereye gidebilirim?’’ diye düşünüyorsanız işte aklınızı çelecek kamp yerleri önerileri..

Antalya’nın göz bebeği Olympos

Son yıllarda yerli yabancı bir çok turistin ve özellikle gençlerin akınına uğrayan Olympos, birçok doğal güzelliği ve içerisinde barındırdığı antik kenti ile dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle Akdeniz’e uğrayan kampçıların da en azından 1 gece kalmadan gitmeyeceği bir yer. Orada en bilinen ve güvenle kamp yapabileceğiniz kamp alanları ise Kadir’in ağaç evleri ve Cafe Kaktüs.

Kamp yapmak için tercih edebileceğiniz 4 harika yer

 

Ege’nin incisi Fethiye Kabak Koyu

Doğanın tüm güzelliklerini keşfedeceğiniz ve masmavi deniziyle huzur bulacağınız Kabak Koyu, kamp yapmak isteyenler için mükemmel bir yer. Ayrıca Kabak Koyu’ndaki kamp alanlarını ünlü yapan ve ilgi görmesini sağlayan en büyük nedenlerden biri ise, ünlü Lykia Yolu’nun üzerinde olması. Yemyeşil vadinin içerisinde duşlu ve tuvaletli kamp alanlarının olduğu ve deniz manzaralı Kabak Koyu kamp yapmak isteyenler için müthiş bir seçenek.

Kamp yapmak için tercih edebileceğiniz 4 harika yer

 

Doğa ve turizm hazinesi Kaş

Yerli yabacı turistlerin ve birçok ünlünün yeni gözde tatil mekanlarından olan Kaş’ta tatil yapmak çok keyifli ve eğlenceli. Dibinde soğuk su kaynakları bulunan tertemiz denizinde, yazın sıcağınızdan kendinizi kurtarıp serinleyebilir ve yemyeşil dağ manzarasının içinde doğallığın cazibesine kendinizi kaptırıp yıldızların altında uyuyabilirsiniz. Gece hayatıyla da renkli olan Kaş’ta kamp yapmak ve daha sakin bir tatil geçirmeniz de mümkün. Kamp severler için düşünülmüş bir çok kamp alanı var ve karavanla gitmek isteyenlerin de rahatlıkla konaklayacağı bir yer.

Kamp yapmak için tercih edebileceğiniz 4 harika yer

Bir tatil cenneti Datça

Muğla’nın ilçesi olan Datça, sakin ve doğal güzelliklerle çevrili bir kasaba hayal ediyorsanız tam size göre bir yer. Henüz şehrin kalabalığının ulaşmadığı, huzurlu ve yemyeşil dağların içerisinde denizin pırıl pırıl olduğu  bütün stresinizi size geride bıraktıracak bir ilçe. Aktur kamp adı verilen gençlik kampları ise, oldukça eğlenceli ve birçok kamp severin tercih ettiği kamp alanlarından biri.

Kamp yapmak için tercih edebileceğiniz 4 harika yer

 

Otellerden hoşlanmıyorsanız ya da bu yaz daha farklı bir tatil arayışındaysanız kamp yapmak, doğayı tümüyle hissedebileceğiniz, akşamları ateş başında sohbet edebileceğiniz ve farklı insanlarla rahatlıkla tanışabileceğiniz bir tatil için mükemmel bir fırsat. Siz de bu fırsatı değerlendirin ve unutulmaz bir yaza imza atın.

 

Leave A Reply