Uygun fiyata gezebileceğiniz en güzel Avrupa şehirleri

0

Kime sorarsanız sorun, en büyük hayalleri arasında birçok kişinin dünyayı gezmek yatar. Fakat ne yazık ki, şartlar hepimiz için elverişli değil. Çünkü bırakın dünyayı gezmeyi, tek bir ülkeye gitmek bile düşük ekonomik şartlarımızda oldukça zor. Üstelik ülkemizin vize problemi ve masrafları yoğun olan bir ülke olduğunu düşünecek olursak, Avrupa şehirleri arasında gezinen insanlara göre başka bir ülkeye gitmemiz çok daha zorlu bir yolculuk. Fakat bazı Avrupa şehirleri, vize ve maliyet açısından diğerlerine göre çok daha avantajlı olabiliyor.

Eğer siz de cebinizi yakmayacak şekilde bir seyahat planlıyorsanız, gelin bütçenize hitap edebilecek Avrupa şehirlerine birlikte göz atalım…

Mimarisi ve tarihi derinliğiyle büyüleyen Prag

Birçok kişinin dilinden düşmeyen Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag, sahip olduğu ilgi çekici mimari ve romantik ambiyansının yanı sıra; aynı zamanda oldukça hesaplı bir Avrupa şehri. Orta düzey bir restaurantta yemek maliyeti yaklaşık 5 dolar. Üstelik bu fiyata ülkemizde bile güzel bir yemek yemek oldukça zor. Dolayısıyla tarihi ve kültürel anlamda göz alıcı olan bu şehir, aynı zamanda cebinizin dostlarından biri.

Uygun fiyata gezebileceğiniz en güzel Avrupa şehirleri

Sizi alışveriş çılgınlığına sürükleyecek Bükreş

Avrupa’nın en kalabalık altıncı şehri olan Bükreş, birçok şeyin uygun fiyata satın alınabildiği ve aynı zamanda konaklama, ulaşım gibi gerekli şeylerin de her bütçeye hitap edebildiği bir şehir. Sıradan bir restaurantta yemek yemek ortalama 6 dolarken, günlük masrafınız en fazla 40 dolar ediyor. Dolayısıyla hesaplı bir tatil geçirmeniz için Bükreş ideal bir seyahat rotası.

Uygun fiyata gezebileceğiniz en güzel Avrupa şehirleri

Tam bir kültür başkenti Kiev

Yalnızca güzel kızlarıyla değili aynı zamanda tarihi, kültürü, sanat eserleri, müzeleri, kiliseleri ve tiyatro binalarıyla da ön plana çıkan ve her yıl birçok turisti ağırlayan Kiev, cebinizi yakmadan güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir Avrupa şehri. Hatta öyle ki, Avrupa’nın en ucuz 3. şehri olarak tanınıyor. Çünkü ulaşım, konaklama ve yeme-içme gibi zorunlu ihtiyaçlar diğer Avrupa şehirlerine oranla çok daha uygun.

Uygun fiyata gezebileceğiniz en güzel Avrupa şehirleri

Doğal güzellikleriyle göz kamaştıran Belgrad

Tarihte birçok savaşa konu olan Belgrad, Tuna’ya kıyısı bulunan muazzam bir şehir. Üstelik tarih boyunca birçok ulusun ayak bastığı topraklar, birçok farklı kültürden kalan değeri yüksek eserleri barındırıyor. En gözde bölgeleri Belgrad Kalesi, Saint Dava Katedrali ve Nikola Tesla müzesi olan bu şehir hem sıkılmayacağınız, hem de çok para harcamayacağınız türden.

Uygun fiyata gezebileceğiniz en güzel Avrupa şehirleri

Hayalini kurduğunuz dinlendirici tatil seçeneği Budapeşte

Herkesin hayatında bir kez olsun görmesi gereken Budapeşte, birçok kaleye, katedrale ve içinden çıkmak istemeyeceğiniz termal banyolara sahip. Aynı zamanda her yeri tarih kokan bir şehir. Bütün bu özelliklerine rağmen de oldukça ucuz.

Uygun fiyata gezebileceğiniz en güzel Avrupa şehirleri

Bütçenizi sarsmayacak ve mükemmel bir tatil geçirmenizi sağlayacak bu Avrupa şehirleri sayesinde, kolayca yurtdışı hayallerinizi gerçekleştirebilir, uygun fiyatlarla güzel bir tatil yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Leave A Reply