Burca göre meslekler kariyer haritanızı belirliyor

0

Eskiden olsa, birisinin ileride hangi mesleğini yapacağını öğrenmek için önüne çeşitli nesneler koyulur ve seçilmesi istenirdi. Şimdilerde ise, kendimiz hakkında fikir sahibi olmamıza yarayan astroloji bu konuda oldukça iş görüyor ve hangi meslek dalının bile bize uygun olduğunu söylüyor. Eğer siz de henüz hangi mesleği yapmak istediğinizden emin değilseniz, burcunuz size bu konuda bir fikir verebilir. İşte burca göre meslekler 

Koç burcu; lider ruhludur. Bu yüzden, bir takımın başında olabileceği spor, siyaset, mühendislik veya teknisyenlik gibi alanlarda başarılı olabilir. Aynı zamanda cesur ve hareketli olan Koçlar, askeri alanlarda da kendilerini gösterebilir.

Boğa burcu; kararlı, ciddi ve sabırlı bir kişiliğe sahiptir. Bu sebeple sürekli ve para getiren bir işte çalışmayı tercih eder. Yapacağı işin ciddiyet ve sorumluluk gerektiriyor olması, onlar için çok önemlidir. Aynı zamanda el işçiliğine ve sanata yatkın olan Boğalar, kuyumculuk, saatçilik, heykeltıraş, mimarlık gibi meslek dallarında; getirisi iyi ve ciddiyet gerektiren işler olan borsacılık, ticaret, inşaatçılık veya emlakçılık gibi işlerde de başarılı olabilirler.

İkizler burcu; hareketli bir karakter olduğu için masa başı işler ona göre değildir. Bu sebeple, yeni şeyler öğrenip gezebileceği işler tam ona göredir. Ayrıca pratik zeka gerektiren ve insan ilişkilerinin ön planda olduğu mesleklerde de oldukça başarılı olur. Yapabileceği meslekler; pazarlamacı, gezginlik, muhabirlik, eleştirmenlik, gazetecilik ve öğretmenliktir.

Burca göre meslekler kariyer haritanızı belirliyor

Yengeç burcu; anaç ruhlu ve tutumlu bir karakterdir. Bu sebeple, para biriktirip çoğaltmayla ilgili; yani bankacılık ve finans danışmanlığı gibi işlerde başarılı olma ihtimalleri fazladır. Ayrıca anaç ruhlu olmaları sebebiyle çocuk bakımı, engelliler okulu, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir; hastabacılık, hemşirelik, yöneticilik, müzecilik gibi işleri rahatlıkla yapabilirler.  İçlerinde gizli bir sanatçı da barındıran Yengeç, taklit ve rol gibi konularda yeteneklidir ve dolayısıyla tiyatro gibi bir sanat dalında iş bulabilir.

Aslan burcu; ön planda olmayı ve dikkat çekmeyi sever. Ayrıca organizasyonarı kendisi yapmak ve herşeye hakim olmak ister. Bu yüzden organizasyon firmalarında çalışabilir veya kendi şini kurabilir. Kuralları ve yönlendirilmeyi hiç sevmediği için, asla masa başı rutin işler onlara göre değildir. Dolayısıyla yöneticilik, direktör, sanatçı, müfettiş, eğlence yeri işletmeciliği gibi meslekler tam ona göredir. Bunun dışında modacılık, tiyatroculuk, reklamcılık, dekorasyon gibi alanlarda da başarılı olabilirler.

Başak burcu; detaycılığı ve titizliğiyle bilinen bir karakterdir. Ayrıca mükemmeliyetçi kişilikleri ve başladıkları işi en iyi şekilde bitirme ihtiyacı onları birçok konuda başarılı biri yapar. Bu yüzden tıp, kimya, edebiyat, öğretmenlik, hemşirelik ve temizlik gibi işlerde başarılı olabilirler. Bunun dışında muhasebecilik, sekreterlik, eleştirmenlik, kütüphanecilik, tarihçilik alanları da tam onlara göredir. Ayrıca Başak burcu, yalnızca bu alanlarda değil moda dünyasında da oldukça başarılı olma potansiyeline sahiptir.

Burca göre meslekler kariyer haritanızı belirliyor

Terazi burcu; sanatçı ruhlu ve adalete düşkündür. Dolayısıyla güzel sanatlar ve müzik dallarındaki meslek gruplarını seçer. Güvenilir ve dengeli oldukları için de ticarete girebilir, ortaklıklara katılabilir. Ayrıca avukat, hakim, siyasetçi ve politikacı olabilir; moda dünyasında da başarıyı yakalayabilir.

Akrep burcu; genelde zirveye oynar ve basit işlerle mutlu olmaz. Kend,sini zorlayacak şeyler her zaman ilk tercihidir. Bu yüzden matematik, tıp, madencilik, arkeoloji, kimya ve fizik gibi konularda başarılı olabilirler. Bunun dışında polislik, dedektiflik ve astroloji gibi alanlarda da kendisini gösterebilir.

Yay burcu; yenilikçi, ileri görüşlü, enerjik, özgür ruhlu ve biraz da kararsız bir kişiliktir. Bu yüzden bir işe başlamadan önce kesin kararlı olması gerekir. Ayrıca sabit masa başı işleri ona göre değildir, hareketi sever. Bu yüzden özellikle spor dallarında başarılı olur. Bunun dışında öğretim görevlisi, araştırmacı, felsefeci, hosteslik, yöneticilik ve siyaset için de uygun bir kişiliğe sahiptir.

Oğlak burcu; sabırlı ve disiplinlidir. Bu yüzden yönetici olmaya çok uygundur. Hızlı ve hareketli işler yerine, daha sakin ve ayrıntısıyla ilgilenebilecekleri bir işe daha çok yatkındır. Bu yüzden şef, yönetici, avukat, mühendislik, girişimci, çiftçilik ve politika gibi alanlarda başarılı olabilir. Özelikle inatçı ve dediğim dedik olmaları, siyasette başarı elde etmelerine yardımcı olur.

Burca göre meslekler kariyer haritanızı belirliyor

Kova burcu; yenilikçi ve ileri görüşlü bir burçtur.  Aynı zamanda buluş yapmayı, başkalarına bir şeyler öğretmeyi sever. Dolayısıyla bilim adamı, araştırmacı, öğretmen, kimyager, bilgisayar, elektrikçi, havacı, fotoğrafçı; düşüncelerini iyi ifade edebilen aktif bir burç olduğu için de yazar, konuşmacı, rehber, psikolog veya danışman olabilir.

Balık burcu; hayalgücü yüksek ve merhametli olan kişilerdir. Bu sebeple insanlara yardım edebileceği meslekler tam ona göredir. Bu yüzden, müzik, edebiyat, görsel sanatlar, şiir, spor, tıp, moda, kozmetik ve ilaç sektöründe başarılı olabilir. Merhametli bir kişiliğe sahip olduğu için de hastabakıcılık yapabilir, huzur evi veya yetiştirme yurtlarında da görev alabilir.

Siz de burca göre meslekler arasından kendi burcunuzun ideal mesleğini keşfedebilir, kariyer planlamanız için fikir edinebilirsiniz. Kim bilir; belki gizli kalmış yeteneklerinizi astroloji ortaya çıkarabilir…

Leave A Reply