Burçlara göre dekorasyon zevkleri nasıl değişiklik gösteriyor?

0

Burçlara ne kadar inansak da kararlarımızı burçlarımıza göre vermeyiz. Fakat bu, onlardan ipuçları alıp kullanamayacağımız anlamına da gelmez. Örneğin, en çok kafa karıştıran konulardan biri olan dekorasyonu ele alırsak; hangi burcun nelerden hoşlandığını bilmek ,çözüm üretmek konusunda epey işe yarayacaktır. O halde siz de dekorasyon konusunda kararsız kalanlardansanız burçlara göre dekorasyon zevklerini keşfedebilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Dilerseniz, burçlara göre dekorasyon zevkleri nasıl farklılık gösteriyor, birlikte inceleyelim…

Koç burcu, zevklidir ve dekorasyonda kendine ait izleri görmek ister. Cesur ve farklı parçalar dikkatini çeker. Yüksek enerjisi olan renklerden hoşlanır. Dekorasyonda en sık kullandığı ton ise, kırmızıdır. Ayrıca konfor ve lükse düşkündür. Bu yüzden evinde, mutlaka rahat bir tekli deri koltuk bulunur. Aydınlatma ise, onun için çok önemlidir. Mumlara ve loş ışıklara fazlasıyla düşkündür.

Boğa burcu, konfor ve lükse düşkündür. Çok eşya sevmez ama sahip olduğu parçalar, kaliteli ve akılda kalıcıdır. Müzik dinlemeye bayıldığı için, evinde mutlaka bir ses sistemi olmalıdır. Renk olarak ise; mavi, pembe ve pudra gibi soft tonları tercih eder. Çok sıradışı ürünleri sevmez. Klasik ve modern arasında bir çizgisi vardır.

İkizler burcu, evinde yeni mobilyaların olmasından çok hoşlanır. Fonksiyonlu ve ufak eşyaları sever. Onun için evdeki eşyalar bütünleşmiş olmalı ve her mobilya farklı odalarda kullanılabilecek düzeyde olmalıdır. Aynalara ve renkli objelere bayılır. Enerjisi yüksek renkleri sever. Bu yüzden favori renkleri; yeşil, mavi, sarı tonlarıdır.

Burçlara döre dekorasyon zevkleri nasıl değişiklik gösterir?

 

Yengeç burcu, antikalardan hoşlanır. Renk tercihleri ise, genelde eflatun ve leylak renginden yanadır. Evde gümüş detaylara bolca yer verir. Maneviyata önem verdiği için evinde mutlaka çerçeve, albüm gibi hatıra eşyaları barındırır. Yatak odasında sadeliği tercih eder. Bu yüzden en çok beyaz tonunu kullanır.

Aslan burcu, kaliteye ve lükse önem verir. Bu yüzden gösterişli ve pahalı dekore edilmiş ev tam ona göredir. Altın ve gümüş kaplama ürünler ise, vazgeçilmezidir. Mobilyalarda sütlü kahve ve şarap tonları favorisidir. Ayrıca evi, modernden çok klasik bir tarza sahiptir.

Başak burcu, detaycı ve sadedir. Bu yüzden beyaz, gri ve bej gibi açık tonlardan ve evde az eşya kullanmaktan hoşlanır. Her eşyasını koyabileceği ayrı ayrı kutular vazgeçilmezidir. Ayrıca perde ve halının uyumlu olmasına özen gösterir. Organik ve fonksiyonel eşyalar ise favorisidir.

Burçlara döre dekorasyon zevkleri nasıl değişiklik gösterir?

Terazi burcu, okumaya bayılır. Bu yüzden evinde mutlaka bir kütüphanesi bulunur. Renkler arasındaki uyuma önem verir. Çalışmayı ve okumayı sevdiği için gece lambalarından vazgeçemez. Ayrıca duvar saati kullanmaktan hoşlanır ve parlak aydınlatma yerine loş ışık tercih eder.

Akrep burcu, koyu tonları tercih eder. Koyu kestane ve koyu şarap rengi ise, onun vazgeçilmez renk tonlarıdır. Mahremiyete önem verdikleri için, kişisel dolabını genelde kilitli olandan seçer. Kanepenin rahatlığına çok önem verir. Bu yüzden rahatlatıcı tonlarda ve yumuşaklıkta olanını seçer. Yatak odası en önem verdiği, yemek odası ise misafir sevmediği için en önemsemediği odasıdır.

Yay burcu, enerjik bir burç olduğu için mavi, mor ve turkuvaz gibi canlı renkleri tercih eder. Klasik dekorasyondan hoşlanmaz. Bu yüzden evini mümkün olduğunca ferah, aydınlık ve modern döşer. Oldukça farklı ve dikkat çeken objeleri dekorasyonda kullanmaya bayılır. Mum ve tütsüler ise, en sevdiği parçalardır.

Burçlara döre dekorasyon zevkleri nasıl değişiklik gösterir?

Oğlak burcu, sadelikten ve aynı çizgide gitmekten hoşlanır. Dekorasyonda genelde siyah tonlarını çok kullanır. Bunun dışında mavi ve kahve tonları da favori renkleri arasındadır. Koltuk alırken kadifeden ya da deriden olmasına dikkat eder. Genelde klasik bir tarzları vardır ve kalite onlar için olmazsa olmazdır.

Kova burcu, dekorasyonda cesur davranır. Bu yüzden farklı ve renkli tasarımlar tam ona göredir. Onun evi herkesinkinden farklıdır. Çünkü orjinal şeylere çok düşkündür. Sadelikten hoşlanır ve kullanışlı olan şeyleri almaya özen gösterir. Halıyı çok sevmez ve modern tasarımlardan hoşlanır.

Balık burcu ise, sade ve zariflikten hoşlanır. Bu yüzden pembe, beyaz ve eflatun tonları favori renkleri arasındadır. Misafire önem verdikleri için yemek takımlarını kusursuz seçer. Perdede keten kumaşı tercih eder. Çok yer kaplayan büyük eşyaları sevmez.

Burçlara döre dekorasyon zevkleri nasıl değişiklik gösterir?

Siz de burçlara göre dekorasyon zevklerini göz önünde bulundurarak, evinizin odalarını dekore edebilir, sevdiklerinize, ona göre ev hediyesi seçebilirsiniz. Burçlara göre dekorasyon zevkinin değişmesi, hediye seçiminde işinizi oldukça kolaylaştıracak.

 

Leave A Reply