Dünyanın dört bir yanından gerçek prensesleri tanıyalım

0

Her kadın, çocukluk döneminde prenses olma hayalleri kurar. Hatta annenin en güzel elbiseleri, beyaz tül perdeler ve evdeki birçok eşya da bu yolda kurban edilir ve sonrasında anneler tarafından tatlı bir azarla bu hayaller, baloncuk misali patlar. Sonrasında ise, akıllarda gülünüp geçilen tatlı çocukluk halleri olarak kalır. Sizin de mutlaka çoçukluğunuzda prenses olma hayalleri kurup, kendinizi özel hissettiğiniz zamanlarınız olmuştur. Ne kadar zaman geçse de ve çocukluk, yerini olgunluğa bıraksa da içinizdeki prenses asla ölmez ve hayalleriniz, hayatınıza girecek yakışıklı bir prens ve güzel bir hayat arzusuna dönüşür.

Bazı kadınlar, prenses olma hayallerini çocuklukları bittiğinde bırakırken; bazıları ise gerçeğe dönüştürebiliyor. Kimi kadın, kraliyet ailesinde doğmanın avantajını yaşarken, kimisi de gerçek anlamda bir prens bulup kraliyet ailesinde yerini alıyor. Dünyadaki birçok ülkede medyanın ve halkın dilinden düşmeyen güzellikleri, zerafetleri, yaşadıkları büyük aşkları, muhteşem hayatları ve kimi zaman da hüzünlü biten hikayeleriyle birçok prensese yıllar boyunca tanık olduk. Peki gerçek hayattaki prensesleri yeterince tanıyor musunuz? işte onları prenses yapan hikayeleri ve bilinmeyen yönleri…

Tabuları yıkan İsveç prensesi Victoria

Her zaman halktan olan kadınlar, bir prensle evlenerek kraliyet ailesine girecek diye bir şey yok. Bunun en büyük kanıtı da İsveç prensesi Victoria’dan başkası değil. Kendisi bir prensesken sıradan bir adamla evlenmeyi tercih etti ve bu seçimi halk tarafından oldukça samimi bulunarak olumlu tepkiler aldı. Öncesinde şanslı prens, İsveç Prensesi Victoria’nın eskiden spor hocalığını yapıyordu. Sıradan bir adamla evlenmesini hazmedemeyen kraliyet ailesinin üyeleri, bu durumu uzun bir zaman sonra kabullenmeyi başardı ve zorluklar atlatıldı. Ayrıca İsveç prensesi Victoria, prenses olmasının dışında engelli çocuklarla ilgili yaptığı çalışmalar sayesinde de birçok övgü alıyor.

Dünyanın dört bir yanından gerçek prensesleri tanıyalım

Güzelliği ve entellektüel tarzıyla dikkat çeken Monako prensesi Charlene Wittstock

Şu anda dünyanın en çok konuşulan güzel prenseslerinden bir diğeri de Charlene Wittstock. Güney afrikalı olan Charlene Wittstock, eski bir sporcu ve oldukça entellektüel bir kadın. Monaco prensi II.Albert ile  yüzme yarışmasında tanışan şanslı prenses, prens II. Albert ile ilk olarak 2006 yılında birlikte görüldüler ve 2011 yılında evlenerek tüm medyanın ilgisini üzerine topladılar. Charlene Wittstock, sonradan prenses olan şanslı kadınlardan biri olmasının dışında, aynı zamanda bir moda kraliçesi ve zerafetin diğer adı olarak görülüyor. Ayrıca kendisinin Vogue dergisinin kapak resminde poz vermişliği bile var.

Dünyanın dört bir yanından gerçek prensesleri tanıyalım

Genç, güzel ve hümanist İrlanda prensesi Eugenie Mountbatten-Windsor

1990 Londra doğumlu genç prenses Eugenie Mountbatten-Windsor, tam bir İrlanda güzeli. Aynı zamanda Britanya taht sıralamasının 7. sırasında ve asil bir kraliyet soyuna ait. Okul hayatındaki çalışkanlığı ve genç yaşına rağmen sakin ve akıllı tavırlarıyla dikkat çeken prenses, birçok yardım projesinde de ailesine sürekli destekte bulunuyor. Ayrıca bir prenses olmanın sorumluluklardan biri olan yardımseverlik kriterini, annesinin de desteğiyle oldukça iyi bir şekilde yerine getiriyor ve HIV virüsü taşıyan çocuklara yardım etmekten geri kalmıyor. Büyüdükçe ilişkileri magazin basınının yakın markajı altına alınsa da hiçbir zaman büyük ve sansasyonel olaylarla adı anılmadı. Bunun dışında at binme ve kayak yapma gibi spor dallarında oldukça yetenekli ve başarılı olduğu söylenebilir. En sevdiği sanat dalının ise müzik olduğu biliniyor.

Dünyanın dört bir yanından gerçek prensesleri tanıyalım

Çocukluktan itibaren pek çok kadının hayalini kurduğu prensesliğin, aslında kabarık balo kıyafetleri ve gösterişli taçlardan ibaret olmadığını, iyiliğin ve dünyanın daha güzel bir yer olması için verilen mücadelenin de prensesliğe dahil olduğunu, bu üç iyilik meleği başta olmak üzere pek çok prenses bize gösteriyor. Siz de içinizdeki prensesi ortaya çıkarın. Etrafına iyilik ve güzellik saçan bu prenseslerden biri de siz olabilirsiniz. Unutmayın; taç yalnızca bir detay.

 

Leave A Reply