Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar ile Harry Potter hayranları için sihir devam ediyor

0

Fantastik film tutkunları ve özellikle Harry Potter hayranları buraya toplansın! Çünkü Ölüm Yadigarları ile sona eren Harry Potter serisinin ardından, hepimizin içini derin bir hüzün kapladı; hep birlikte büyük bir boşluğa düştük. Özledikçe serinin sayfalarını da karıştırdık, tekrar tekrar bu filmleri baştan sona izlediğimiz günler de oldu. Bunca yıldır spora, özellike takım sporlarına kadınlar o kadar fazla önem vermediğimiz halde, yayınlansa quidditch maçlarını soluksuz izleyebilirdik. Fakat, ne Harry Potter serisinden bir haber geldi, ne de Harry Potter’ın yaratıcısı J.K.Rowling’den bir ses… Ta ki yakın zamanda, öncelikle yabancı yayınlardan, daha sonra ülkemizdeki internet gazetelerinden, J.K.Rowling’in, Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar ile büyük bir sürpriz yapacağı haberi yayılana kadar!

Evet, J.K.Rowling’in Çağlar Boyu Quidditch gibi Harry Potter’ın ders kitaplarından biri olarak yayınladığı Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar adlı kitabı, sinemaya uyarlanıyor. Warner Bros Stüdyoları’nın J.K.Rowling ile anlaşmasının ardından, fantastik film tutkunları büyük bir heyecan yaşamaya başladı.

Ders kitabı 3 serilik bir filme dönüşüyor

Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki derslerde okutulan kitaplardan biri olan Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar, aslında Harry Potter filmlerindeki hayali yazarlardan biri olan Newt Scamander’in kaleme aldığı bir ders kitabı olarak dikkatleri üzerine topladı. Ancak, J.K.ROwling, tıpkı Çağlar Boyu Quidditch adlı bir diğer Harry Potter ders kitabında da olduğu gibi, bu kitapların kitabevlerindeki satışlarından elde edilen geliri, Comic Relief adlı bir hayır kurumuna bağışlayarak, onların dünya çapındaki yardıma muhtaç çocuklara yaptığı yardımlara dev bir destek sağlamıştı.

Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar ile Harry Potter hayranları için sihir devam ediyor

Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar’ın 3 serilik filminin çekimlerine başlanmasının ardından, Harry Potter hayranları, internet üzerinden film hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için tüm kaynakları araştırmaya başladı bile. Bu kaynaklara bakılırsa, film Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar kitabının yazarı Newt Scamender’in hayatını, büyücüler, cadılar ve fantastik dünyanın karakterleri hakkındaki sırlar ve daha bu dünyaya dair daha pek çok detayı bizlere anlatacağa benziyor.

Harry ve arkadaşları yok ancak çok büyük sırlar var

Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar adlı kitabın 3 filmlik serisinde, Harry ve arkadaşlarına rastlamayacağız. Ancak, onlardan 70 yıl öncesine giderek, fantastik dünyada Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’nun tarihine, bu dönemde geçen inanılmaz maceralara tanık olacağız.

Son dört Harry Potter filminin yönetmeni, David Yates ile el sıkışılmasının ardından, filmin başrolünde, Oscar ödüllü oyuncu Eddie Redmayne’in yer alacağı duyuruldu ve daha sonra filmden fotoğraflar da basında yer almaya başladı.

Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar ile Harry Potter hayranları için sihir devam ediyor

18 Kasım 2016’da İngiltere’de gösterime gireceği belirlenen Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar için ikinci ve üçüncü film tarihleri ise 2018 ve 2020 şeklinde bildirildi. Daha detaylı bilgi için Harry Potter ve onun gizemli dünyası hakkında haberleri takip edebileceğiniz Pottermore sosyal medya hesaplarına göz atabilirsiniz.

Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar ile Harry Potter hayranları için sihir devam ediyor

Eğer siz de sıkı bir Harry Potter hayranıysanız, bu heyecana siz de ortak olun. Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar ile başlayan bambaşka maceralar, bizleri bekliyor.

 

Eski muhabir, sonradan içerik editörü. Fotoğrafçeker & hayvansever

Leave A Reply