23 Nisan’da çocuklarınızla yapabileceğiniz aktiviteler

0

Tüm dünyadaki çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kuşkusuz çocukların yıl içerisinde en mutlu olduğu anlardan biri. Belki yalnızca yılda bir güne sığdırılan fakat en güzel çocukluk anılarının kazanılmasını sağlayan çeşitli etkinlikler ve aile ile yapılan aktiviteler ise, bu günü özellikle ülkemizde yaşayan çocuklar için çok daha özel bir hale getiriyor. Bayramın ılık bahar aylarına denk gelmesi de böyle bir günde çocukların keyifli vakit geçirebilmesi için pek çok alternatif sunuyor.

23 Nisan’da dışarıda ücretli veya ücretsiz olarak çocuklar için pek çok aktivite bulunuyor. Bunun dışında, o günü evde ya da yurt dışında geçirmeyi tercih eden aileler için de pek çok seçenek mevcut. İşte yalnızca çocuklara özel bu bayramda onlarla birlikte yapabileceğiniz aktiviteler…

Çocuklarınız için evde yaratıcı aktiviteler düzenleyin

Eğer hava koşulları uygun değilse ya da o gün dışarıya çıkmayı ve herhangi bir etkinliğe katılmayı düşünmüyorsanız, yaratıcı ve eğlenceli aktivitelerle de çocuklarınıza güzel bir gün yaşatmanız mümkün. Örneğin; ona alacağınız yepyeni bir müzik aletini birlikte deneyebilir ve çalmaya çalışırken birlikte epey eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

23 Nisan’da çocuklarınızla yapabileceğiniz aktiviteler

Eğer etkinliklere katılmayacaksanız o zaman siz etkinlikleri evinize taşıyın. Bunun için evin bir odasını eğlenceli bir şekilde düzenleyebilir; çocuğunuzun boyama, hamur, maket gibi sanatsal aktivitelerle eğlenmesini ve aynı zamanda yaratıcılığını geliştirmesini sağlayabilirsiniz. Hatta beraber renkli kağıtlardan uçurtma yapabilir; çocuğunuz baharın ılık ve hafif rüzgarlı havasından faydalanarak unutulmaz bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz.

23 Nisan’da çocuklarınızla yapabileceğiniz aktiviteler

Disneyland’da unutulmaz bir gün

Eğer yurt dışındaysanız veya çocuğunuza imkanlarınız dahilinde keyifli vakit geçirtmek istiyorsanız; onu Disneyland’a götürebilir ve masalsı bir gün yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Legoland dünyasını keşfe çıkın

Almanya’da bulunan devasa Legoland parkı hem açık havada olması hem de eğlenceli birçok aktiviteyi barındırmasıyla tanınan adeta bir çocuk cenneti. Dolayısıyla 7 ayrı bölümden meydana gelen ve her bölümde çocuklarınızın farklı maceralarla karşılaşacağı bu parkta oldukça keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Bunun dışında çocuklarınızı ülkemizde de özellikle büyük şehirlerde düzenlenen etkinliklere veya oyun parklarına götürebilir; Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dolu dolu geçirmelerini sağlayarak onlara güzel çocukluk anıları verebilirsiniz.

Leave A Reply