Hangi Türk dizi karakteri kadınlar tarafından neden sevildi?

0

Her kadının, hayallerinde oluşturduğu ideal bir erkek modeli vardır. Genelde kafada mükemmel bir fizik, Christian Grey misali özel jetleri olacak kadar zengin, romantik, anlayışlı, sahiplenici ve cinsel hayatta mutlu etmesini bilen bir profil oluşturulur. Gerçek hayat, çoğu zaman bu istekleri karşılamasa da en azından dizi ve filmler sayesinde, kadınları tamamen de bu hayalden mahrum bırakmaz. Zaten bu yüzden, her kadının gönlünü kaptırdığı bir dizi karakteri bulunur. Ayrıca biz kadınlar, her ne kadar ekranlardaki erkek karakterlerin, gerçek hayattakilerle birebir olmadığını bilsek de kendimizi onları izlemekten alıkoyamayız.

Peki, nedir ekranlarda gördüğümüz dizi karakterlerini bu kadar cazip hale getiren ve bizi onlara çeken? Gelin, bu sorunun cevabını kadınların hayranı olduğu erkek dizi karakterlerini analiz ederek beraber çözümleyelim…

Yakışıklı, karizmatik ve serseri Kerem karakteri

Kerem Bürsin’in canlandırdığı Güneşi Beklerken dizisindeki Kerem karakteri, her ne kadar başlarda şımarık ve biraz da kötü bir karakter profili çizse de onun bu hali, kadınların ona kapılmasına engel olmadı. Zaten şu da bir gerçek ki birçok kadın serseri ruhlu erkeklerden hoşlanıyor. Bu yüzden, Kerem karakterinin bu kadar sevilmesine çok da şaşırmamak gerek. Ayrıca yakışıklılığı, güzel vücudu, karizması, sahip olduğu zengin hayat, bir yandan kötülük üstüne kötülük yaparken aslında içinde ailesinden ilgi göremeyen ve bu yüzden acı çeken küçük bir çocuğun olması da kadınların gönlünü kaptırdığı özellikleri arasında.

Hangi Türk dizi karakteri kadınlar tarafından neden sevildi?

Asi ve bebek yüzlü Yaman karakteri

Yabancı yapım The O.C.’nin Türkiye uyarlaması olan Med Cezir dizisinde, genç kızların gönlünü kaptırdığı ve yeni bir Çağatay Ulusoy hayranlığının başlamasına sebep olan Yaman karakteri, aslında hayatın içinden bir karakter olarak karşımıza çıktı. Yaman karakteri; ailesini tanımayan, beş parasız, biraz da serseri olan ve bu yüzden başı dertten eksik olmayan, iyi yürekli mert delikanlı haliyle ve tabi ki de sahip olduğu bebeksi yüzüyle birçok genç kızın gönlünü fethetmeyi başardı. Belki her kadına göre ideal erkek olmasa da kadınların her zaman yaralı ama sahiplenici, güçlü erkek karakterleri de sevdiği de bilindik bir durum.

Hangi Türk dizi karakteri kadınlar tarafından neden sevildi?

Asil, merhametli ve yakışıklı şehzade Mustafa karakteri

Milyonları ekrana kilitleyen Muhteşem Yüzyıl dizisi’nde, her ne kadar hüzünlü bir vedayla bizden ayrılmış olsa da Türk dizi tarihinin unutulmaz karakterleri arasına kendini yazdıran Şehzade Mustafa’nın sevilmesindeki en büyük pay, tabi ki de Mehmet Günsür. Evet, şehzade Mustafa, dizide gösterildiği kadarıyla her kadının birlikte olmak isteyeceği türde sağlam karakterli, merhametli, aşk dolu ve akıllı birisi. Fakat bu özelliklerinin dışında Mehmet Günsür’ün sahip olduğu cazibe ve yakışıklılık da Şehzade Mustafa karakterinin hayranı olmamızı sağladı.

Hangi Türk dizi karakteri kadınlar tarafından neden sevildi?

Her yönüyle hayran olunası Ezel karakteri

Hayran olunan erkek dizi karakteri deyince Ezel’i es geçmek büyük bir hata olur. Zaten Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı hemen her karakter, kadınların hayranlığını kazanıyor. Fakat Ezel karakterinin herkes için ayrı bir yeri olduğu da kesin. Çünkü sahip olduğu sert mizacın aksine o, kendi içinde duygulu, adalet arayışında olan ve sevdiği kadın uğruna çok acı çeken bir adam. Bu da kadınların onu sevmesi için yeterli oluyor. Bir de buna Kenan İmirzalıoğlu’nun karizması ve yakışıklılığı da eklenince ona hayran olmamak da elde değil sanırım.

Hangi Türk dizi karakteri kadınlar tarafından neden sevildi?

Belki de sizin hayallerinizi süsleyen başka bir dizi karakteri vardır. Ancak, şu bir gerçek ki onları izlemek, günün yorgunluğunu favori dizi karakteri ve performansını seyrederek geçirmek, insana iyi geliyor. Siz ne dersiniz?

 

Leave A Reply