Instagram profili için tema oluşturmanın yolları

0

Sosyal medyada fotoğraf paylaşım siteleri arasında Instagram’ın ayrı bir yeri var. Milyonlarca kullanıcısıyla, bugün artık pek çok farklı alanda, markaların satış stratejilerinden evden çalışmak isteyenler için bir ticari platform olarak kullanılmasına kadar, bir Instagram profiline sahip olmak insanların iş hayatında da önemli bir yer kaplıyor. Ona ticari olarak bakmayanlar için bile, çok fazla takipçiye sahip olan kullanıcılara, markalar tanıtımlarını yapması için ürün göndermeye başlıyorlar. Dolayısıyla, Instagram’da fenomen olmak bile ayrı bir iş kapısı haline geldi.

Yine de işin sanatsal boyutundan vazgeçemeyenler de yok değil. Birbirinden güzel, profesyonel fotoğraflarıyla, bu platformda içimizi açmaya devam ediyorlar. Eğer siz de Instagram’ın sıkı takipçilerinden biriyseniz, hangi tarafta olursanız olun, daha fazla takipçi kazanmak ve beğeni toplamak sizin de idealleriniz arasında yer alıyor olmalı. Peki, gerçekten tüm takipçi ve beğenileri kendisine çekecek, doğru bir Instagram profili oluşturduğunuzdan emin misiniz?

Instagram profili oluştururken, doğru temayı seçmek, yani fotoğraflar için belli bir tarz belirlemek, aynı zamanda takipçi ve beğenilerin de artmasına yardımcı oluyor. Siz de Instagram’ın en çok takipçiye sahip fenomenlerinden biri olmak istiyorsanız, gelin her gün daha geniş kitlelerin dikattini çeken diğer fenomenlerden ilham alalım…

Song of style ile odaya çok farklı bir bakış açısı

Instagram’ın Asya kökenli, güzeller güzeli moda ikonu Aimee Song, bir blog ile başladığı moda serüvenine Instagram’daki 2 milyonu aşkın takipçisiyle devam ediyor. 2008’de başlayan bu tutkunun onun çok sevdiği mesleği haline gelmesinde elbette kullandığı fotoğrafların payı çok büyük. Ancak, fotoğraflarında ve stil seçimlerindeki gelişmiş estetik anlayışını, biraz da eğitimini aldığı iç mimarlığa borçlu. Pek çok markanın tanıtımını yapmasına ve modayı takip etmek adına dünyanın dört bir yanını dolaşmasına rağmen, gerçek mesleği iç mimarlığın da peşini bırakmayan Song, pek çok işi bir arada yürüten, çalışkan kadınlardan biri.

Instagram profili için tema oluşturmanın yolları

Siz de eğer modaya özel bir ilgi duyuyor, kıyafet, aksesuar, ayakkabı ve daha pek çok detaydan oluşan bu renkli dünyanın çevresinden ayrılamıyorsanız, kendinize Aimee gibi bir hayran kitlesi edinmek için Instagram’da muhteşem kompozisyonlardan oluşan ilk fotoğraflarınızı çekmeye başlayabilirsiniz. Ancak, fotoğraflarınızın kalitesine, renklerin canlılığına ve doğru kareleri kullandığınıza emin olmanızda fayda var.

Bazı insanlar Rainy Mood sever

Herkesin bir mevsimi vardır. Kimisi yazı sever ve soğuk havalardan, kat kat giyinmekten nefret eder. Buna karşılık bazı insanlar da bulutlu havaları, elinde bir fincan kahve ile camın önünde yağan yağmuru izlemekten büyük bir keyif alır. Eğer siz de bir sonbahar kadınıysanız, Rainy Mood, size o çok sevdiğiniz havaları ilkbahar ve yaz aylarında bile yaşatmayı hedefliyor. Rainy Mood, aslında bir web sitesi. Bu web sitesi, sizlere sınırsız yağmur sesi vadediyor ve size bir de bu yağmur sesiyle iyi gidecek bir günün şarkısı seçiyor.

Instagram profili için tema oluşturmanın yolları

 

Siz büyük bir keyifle yağmuru ve şarkınızı dinlerken, dilerseniz bir yandan da Rainy Mood’un yağmur temalı fotoğraflarına bakabiliyorsunuz. Buradan yola çıkarak, siz de kendinize bir mevsim seçebilir, bu mevsimi anımsatan fotoğraflar, paylaşabilirsiniz. Örneğin, yaz aylarıyla ilgili deniz ve güneş temalı fotoğraflar paylaşmayı tercih edecekseniz, yaz boyu bu fotoğrafları stoklayıp, sonbahar ve kış aylarında yazı özleyenlerin ilgi odağı haline gelebilirsiniz.

Böyle dünya güzeli bir dostunuz varsa daha ne duruyorsunuz?

Kim derdi ki bir hayvan barınağından sahiplenilen ve çene kemiğindeki problem yüzünden minik, pembe dili ağzından dışarı fırlayan bir bebek kedinin, bir gün binlerce kişinin tişörtlerini giydiği, duvarlara resimlerini yaptığı, illüstrasyonlarını çantalara, sweatshirt’lere bastırdığı, sosyal medyada adına onlarca sayfa açılan bir fenomen haline geleceğini… Lil Bub’ın hikayesi işte aynen böyle başlıyor. Mike Bridavsky’nin bir hayvan barınağından sahiplendiği Lil Bub’a Tumblr’da hesap açmasının ardından, güzeller güzeli dostu bir anda hızla büyüyen bir hayran kitlesine sahip oldu.

Instagram profili için tema oluşturmanın yolları

Bu yıl dört yaşına girecek olan Lil Bub, sahip olduğu şöhretle dünyanın pek çok yerini dolaştı, hayvanlarla ilgili bazı yardım kampanyalarının yüzü oldu. Eğer sizin de Lil Bub gibi güzel bir küçük dostunuz varsa, siz de onun adına hesap açarak, birbirinden güzel, eğlenceli fotoğraf ve videolarını Instagram’da paylaşabilirsiniz. Kim bilir, belki sizin küçük dostunuz da sokaklarda ve barınaklardaki diğer hayvanlara dikkati çekebilmek için bir umut olur.

Dekorasyona Anna Cate dokunuşu

Fotoğrafçılık öyle bir tutku ki eğitimini almasanız bile ilgi alanlarınız size fotoğraf için de gerekli estetik duygusunu kazandırıyor. Another Side Of This Life adlı blog’uyla dekorasyon ve iç mekan fotoğrafçılığına aşık olmamızı sağlayan Anna Cate sayesinde pek çok kişi artık evine farklı bir gözle bakıyor. Günlük hayatta gözümüzden kaçan eve dair bütün detayları, etkili bir şekilde fotoğraflayarak takipçileriyle paylaşan ünlü Instagram fenomeni, fotoğraflarında pastel tonların, sade ve çabasız güzelliğin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Instagram profili için tema oluşturmanın yolları

Siz de evinize, ofisinize ya da gittiğiniz mekanlara dair, bu tür fotoğraflar paylaşabilir, gün ışığı kullanmaya özen göstererek, karelerinize derinlik kazandırabilirsiniz. Bahçenizden, pencerenizden, pek çok kişinin gün içerisinde es geçtiği tüm güzellikler için bir farkındalık oluşturabilirsiniz.

Mutfağın sanatla buluştuğu nokta Cannelle et Vanille

İnternet üzerinden artık tüm dünya mutfaklarından milyonlarca tarife ulaşmak mümkün. Ancak, herkes bu işi Cannelle et Vanille gibi bir görsel şölene dönüştürmüyor. Hazırlanması en kolay salataları, bir yemek için gerekli malzemeleri, takipçileriyle adeta bir sanat eseri gibi buluşturan bu blog, Instagram hesabında da binlerce takipçisine mutfak sırları veriyor.

Instagram profili için tema oluşturmanın yolları

Eğer siz de mutfakta vakit geçirmekten keyif alanlardansanız, pişirdiğiniz yemekleri, yemeğin hazırlanma serüvenini, takipçilerinizle paylaşarak, Instagram profilinizi bu temaya göre düzenleyebilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız birbirinden güzel sofraları, sofraya dair detayları da paylaşabilir, bu sayede daha fazla beğeni toplayabilirsiniz.

Instagram hesabınızın hakkını vermek ve bunu artan takipçilerinizle bir meslek haline getirebilmek sizin elinizde. Hedef kitlenizi ve temanızı belirlemek için daha fazla beklemeyin. İlerleyen zamanlarda her şey Instagram hesabınız ve sizin için çok daha güzel olacak.

 

Leave A Reply