Kadınların izlemesi gereken 3 yabancı dizi

1

Televizyon kanalları pek çok programlar ve dizilerle dolu. İzlediğimiz program ve diziler reklam arası verdiğinde, bunların arasına yenilerinin ekleneceğine dair tanıtımlarla da sık sık karşılaşıyoruz. Hepsine yetişebilmek ve içeriği hakkında bilgi edinmek de git gide zorlaştı. Aynı şekilde, hayatımıza giren ve takip etmekten keyif aldığımız uydu kanalları da bizlere bambaşka dünyaların kapılarını açarak, dizi anlayışımızı kökten değiştirmeye başladılar. Bölümleri hızla internet ortamında yayılan, hatta hemen hemen hepsinin sezon bölümlerini yayınlayan akıllı telefon ve tablet uygulamaları aracılığıyla da takip edebileceğiniz yabancı diziler, ülkemizde de geniş hayran kitlelerine ulaştı. Herkesin yoğun ilgi gösterdiği bu senaryolardan özellikle bazıları, kadınların izlemesi gereken yabancı diziler arasına girdi.

Kadınların duygusal yanlarını olduğu kadar beğenilerini, moda anlayışlarını ve hayata bakıç açılarını da besleyen bu yabancı diziler, tüm dünyada da büyük yankı uyandırıyor. Özellikle sosyal medyada fan sayfaları dolup taşarken, bu dizilerin temalarında doğumgünü ve kostüm partileri de düzenleniyor. Yayınlanan bu dizilerin her bölümünün ardından izleyicilerin yazdıkları ileti ve tweet’lerle, bir anda bu diziler dünya gündemine taşınabiliyor. Peki, özellikle kadınların çok ilgisini çeken bu dizilerden hangilerini izlemelisiniz? İŞte kadınların izlemesi gereken 3 yabancı dizi…

40 yaşından sonra aşkı arayan kadınlar için: Hot in Cleveland

Aslında tüm kadınların kendine dair pek çok detay bulabileceği bir yapım olan Hot in Cleveland, özellikle 40 yaş ve üzeri bekar kadınların hayatlarına ayna tutuyor. Dizi, 3 yakın arkadaş olan Melanie, Victoria ve Joy’un, Los Angeles’ta geçen hayatlarının, bir gün uçaklarının ABD’nin Ohio eyaletinin Cleveland şehrine acil iniş yapmasının ardından değişen hayatlarını konu alıyor. Acil inişlerinin ardından kendilerini kentin işlek bir barına atarak, oradaki erkeklerin kendilerini ne kadar çekici bulduklarını fark eden ve ani bir kararla Cleveland’a taşınmaya karar veren bu üç arkadaşı kiraladıkları evde bir sürpriz beklemektedir.

Kadınların izlemesi gereken 3 yabancı dizi

Birbirinden yetenekli ve usta oyuncuların baş rollerini paylaştığı Hot in Cleveland, her bölümün başında tekrar edildiği gibi, stüdyoda canlı seyirci önünde çekiliyor. 2010 yılında başladığı yayın hayatından bu yana geçen 5 senede, dünya çapında milyonlarca kişinin gönlünde taht kuran ekip, stüdyodakileri olduğu kadar ekran başındakileri de gülmekten kırıp geçiriyor. Aşk, cinsellik, arkadaşlık ve bekar bir kadının hayatında yer alan tüm diğer detayları eğlenceli bir şekilde gözler önüne seren Hot in Cleveland’ın bölümlerini baştan sona çok severek izleyeceksiniz.

Macerayı seven, güçlü kadınların tercihi: Rizzoli & Isles

Macerayı pek çok kadın sever. Ancak, ölümle sürekli burun buruna yaşayan bir polis ya da adli tıp uzmanı olmak, her kadının üstesinden gelebileceği meslekler değil. İki yakın arkadaş Jane Rizzoli ve Maura Isles’ın iki güçlü kadın karakter olarak başlarından geçen polisiye maceraların konu alındığı filmde, aynı zamanda aile ve aşk da var. Gizemli cinayetleri çözerken büyük bir cesaret örneği gösteren Rizzoli ile entelektüel, her konuda mutlaka bilgisi olan ve olaylara bilimsel ve kültürel boyutlar kazandırarak, polis ekibinin işlerini kolaylaştıran Isles, her kadın için ilham kaynağı olabilecek nitelikte karakterler taşıyor.

Kadınların izlemesi gereken 3 yabancı dizi

2010 yılından bu yana, tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olarak, izleyicisine sürekli yeni gizemler sunan ve her bölüm sonunda onları şaşırtmayı başaran Rizzoli and Isles’ı siz de çok seveceksiniz. Rahat ve erkeksi bir karakter olan Rizzoli ile şık ve cazibeli Isles’ın maceralarının yeni bölümlerini merakla bekleyeceksiniz.

Gençler ve kendini hep genç hisseden kadınların dizisi: Pretty Little Liars

Dünya çapında özellikle gençlerin sevgilisi haline gelen 5 genç kızın gizemli, gerilim dolu, zaman zaman eğlenceli ve duygusal hayatını anlatan Pretty Little Liars, milyonlarca genç tarafından takip edildiği kadar taklit de edilmeye başladı. Aria, Hanna, Spencer, Emily ve Alison’ın her biri için yüzlerce fan sayfası ve profil oluşturuldu. Dizide Hanna karakterine hayat veren Ashley Benson, Instagram hesabı üzerinden ürün tanıtımı yapan ünlüler arasında en çok kazananlardan biri oldu.

Kadınların izlemesi gereken 3 yabancı dizi

Dizi, Aria, Hanna, Spencer, Emily ve Alison’ın bir gece Spencer’ın ailesinin ambar olarak kullandığı bir yerde geç saatlere kadar eğlenip, uyuyakalmalarının ardından sabah Alison’ın kaybolduğunu anlamalarıyla başlıyor. Aradan 1 yıl geçtikten sonra, cesedi olduğu tahmin edilen bir ölmüş bir genç kızın bedeni için tören düzenleniyor ve o gün geride kalan 4 genç kıza gizli bir numaradan mesajlar geliyor. Mesajın sonunda imza olarak “A” kullanılıyor. O günden sonra attıkları her adımda A’dan mesaj almaya, hatta A tarafından defalarca kez saldırıya ve şantaja maruz kalan kızların A’ya karşı verdiği mücadeleyi konu alan bu diziyi sakın kaçırmayın.

 

Eski muhabir, sonradan içerik editörü. Fotoğrafçeker & hayvansever

Discussion1 Yorum

  1. Pingback: İngilizce öğrenmek size kariyer dışında neler kazandırır?

Leave A Reply