Kahve falı bakmanın püf noktaları

0

Her ne kadar birçok insan ‘’Ben fala inanmam’’ dese de herkes hayatı boyunca mutlaka bir kere olsun kahve falı baktırmıştır veya buna ihtiyaç duymuştur. Bu yüzden bizler söylenen sözlere inanmasak bile falın etkisine girer ve fal bakan kişinin gelecekte yaşayacağımızı söylediği durumları, aklımızın bir köşesine yazar ve heyecanla bekler dururuz.

Çok eski zamanlardan beri bir çeşit kehanet yöntemi olarak kullanılan kahve falı, en çok ülkemizde meşhur olan, özellikle kadınların muhabbetlerinden eksik olmayan, hatta bu işi yapanlara para bile kazandıran bir eylem oldu çıktı. Hal böyle olunca da kahve falının nasıl bakıldığına dair kafalar meraklı sorularla doldu. Peki, kahve falı bakmak, teknik bir iş mi? Yoksa kişinin altıncı hissine ve dahası bir takım ruhani yeteneklerine mi bağlı? İşte bunları öğrenmek istiyor ve ‘’Bende kahve falı nasıl bakılır merak ediyorum’’ diyorsanız, yazının devamında bu işin sırrını öğrenebilirsiniz…

Kahve falı yorumlamak, hem içgüdü hem de şekil bilgisi gerektirir

Kahve falı, esasen şekilleri yorumlama gücüne ve becerisine dayanır. Tabi ki batıl inanışları ve altıncı hisleri de burada hesaba katmak gerekir. Fakat altıncı hissiniz ve içgüdüleriniz ne kadar iyi olursa olsun, kahve falını yorumlamak için bazı şekillerin de ne anlama geldiğini ve kahve falı bakmanın usullerini de öğrenmelisiniz.

Öncelikle fal baktıracak kişi, kahvesini fincanının hep aynı tarafından yudumlamalıdır. Kahvesi bittikten sonra da fincanını, saatin tersi yönünde üç kere çevirip o esnada içinden bir dilek tutmalıdır. Bazı kişileri, kahvenin üstüne metal veya altın bir obje koyulmasını söylerler. Bunun sebebi kişilere göre değişirken genel inanış, falın kötü enerjisini atmak ya da fincanın daha kolay soğumasını sağlamak yönündedir.

Kahve falı bakmanın püf noktaları

Dileğin olup olmama ihtimalini ise, telvenin rengi belirler. Eğer telve, koyu renkteyse fal sahibinin dileği olmaz, açık renkteyse dileği gerçek olur. Telvenin rengi  açık ve koyu arasında bir tondaysa  dileğin gerçekleşmesi zamana, duruma ve kişilere bağlı durumda demektir.

Falda telvenin yoğun olduğu bölümler olumsuz bir durumu gösterirken, daha az olduğu bölümler ise, ferah bir durum olarak yorumlanır. Kahve telvesinin daha çok iç kısımlarda yoğun olması kişinin iç dünyasında sıkıntıların olabileceğini,  fincanın üzerine yayılması bu olumsuzlukların kısa sürede feraha kavuşacağını gösterir. Kahve falında sayı çıkması, bazı durumlarda zaman dilimini gösterirken bazen de kişinin hayatına girecek insanların ve seçeceği yolların sayısını gösterir.

Telvede çıkan uzunlamasına çizgiler, genelde gidilecek bir yolu ya da seçilecek bir durumu ifade eder. Geniş yollar, kişinin hayatını çok değiştirmeyen olaylar olacak ve bunun gerçekleşmesi daha uzun sürecek demektir. Tam tersi yollar dar ise, kişi hayatını daha fazla etkileyecek olaylar yaşayacak ve bu olaylar kısa sürede gerçekleşecek demektir.

Bütün bu bilgilerin ışığında ve öğreneceğiniz sembollerin ve biraz da altıncı hissinizin yardımıyla siz de kolaylıkla kahve falı bakabilir ve arkadaşlarınızla eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

 

Leave A Reply