Kariyerinde başarılı olmak isteyenler için ünlü isimlerden tavsiyeler

0

Zaman içerisinde hayranı olup idolleştirdiğimiz, sıkı takibe aldığımız, başarılarıyla gözümüzü kamaştıran, kimi zaman nefret ettiğimiz ya da nefret etmemize rağmen içten içe hayran olduğumuz birçok başarılı ünlü isim var. Kimisi, bu başarıyı sahip olduğu şans veya sağlam tanıdıkları sayesinde elde ederken; birçoğu ise, başarılı olmak için deyim yerindeyse tırnaklarıyla kazıyarak bulundukları yere gelmiş bulunuyorlar. Hatta birçoğundan röportajlarında “İstediğim şey buydu ve bu uğurda ne yapmam gerekiyorsa onu yaptım, asla vazgeçmedim” gibi söylemleri sık sık duyuyoruz. Medyanın artık çok ön planda olduğu şu son yıllarda gözlerimizi bu kadar kamaştıran ünlü varken, ister istemez kendimizi sorguladığımız zamanlarda olmuyor değil. Örneğin, “Bende bir gün böyle biri olmak istiyorum” veya “nasıl oldu da birkaç yıl içerisinde bu kadar başarılı biri oldu” diye düşünmeden edemiyoruz.

Evet, yaşam koşulları gittikçe zorlaşıyor ve insanlar arasındaki rekabet düzeyi git gide artıyor. Dolayısıyla başarılı olup, hayallerdeki kariyere sahip olmak ise bazı zamanlar göze çok zor görünebiliyor. Fakat unutmayın ki, yalnızca şans hiçbir zaman sanıldığı gibi başarıyı beraberinde getirmiyor ve bu yolda birçok zorluğun da üstesinden gelmek gerekiyor. İşte hayatlarını hayranlıkla izlediğimiz ve yıllardır zirveden düşmeyen ünlü isimler de bu konuda neler yapmanız gerektiğiyle ilgili kendi yaşamlarından yola çıkarak size yol gösterici oluyorlar. Öyleyse gelin, kariyer basamaklarını tırmanmak ve başarılı olmak için neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım…

Müzik endüstrisinin divası Madonna

Başarı dediğimizde akla ilk gelen ünlü isimlerden biri Madonna’dır kuşkusuz. Hala yaşına rağmen sahnelerin tozunu attıran, 20’lik genç kızlara taş çıkartacak derece fit ve hareketli bir bedene, bunun yanında da güzel bir sese sahip olan Madonna’nın başarı sırrı ne derseniz tabi ki de çok, çok ama çok çalışmak. Tabi bunun yanında değişime ve zamanın gerekliliklerine de uyum sağlamak.

Kariyerinde başarılı olmak isteyenler için ünlü isimlerden tavsiyeler

Madonna’yı belki de diğerlerinden ayıran, mutlaka her dönemi takip etmesi ve ayak uydurmasıydı. Başarı olmak için en önemli tavsiyesi ise; sıkı ve disiplinli çalışmanın yanında, yeni fikirlere açık olmanız ve yeteneklerinizi her zaman ileri taşımanız gerekiyor.

Amerikalı ev hanımlarının ilahı Oprah Winfrey

En zengin Amerikalılar listesinde yer alan ve başarılarıyla her zaman adından söz ettiren Oprah Winfrey, küçükken yaşadığı pek çok kişisel zorluğa rağmen, zor hayat koşullarının üstesinden gelmeyi başardı. Peki bunu nasıl mı yaptı dersiniz? Tabi ki her zaman kendi gibi davranarak ve vazgeçmeyerek… Onun başarılı olmasındaki en büyük sebep ise kuşkusuz dürüstlüğü ve halkla içiçe olmasıydı. Dolayısıyla halkın sevgisi sayesinde, bir yapım şirketi ve milyarlarca dolarlık bir servet elde etmeyi başardı. Başarıyla ilgili en önemli tavsiyesi ise; mutlaka kendinize has bir kişiliğiniz olması ve her zaman dürüst olmanız gerektiği. Ayrıca iş hayatında güçlü yanlarınızı ön plana çıkarıp, birtakım modern değişikliklere açık olmanız gerekiyor.

Kariyerinde başarılı olmak isteyenler için ünlü isimlerden tavsiyeler

Yıllara meydan okuyan kadın Ajda Pekkan

Güzelliğiyle yıllara meydan okuyan ve sesinin parlaklığından hiç bir şey kaybetmeyen Ajda Pekkan, bugün hala birçok genç sanatçının sahip olmadığı bir sahne enerjisine sahip. Şuanda yerli yabancı birçok hayranı bulunan Pekkan, geçmişinde bir çok sıkıntı yaşadığını ve sahip olduğu güzelliğin başarılı olmak için yeterli olmadığını anlatıyor. Bu yüzden başarılı olmanın sırrının her zaman sabırlı olmanız ve hayatta ne olmak istediğinizi erkenden belirleyip, yol almaya başlamanız gerektiğini söylüyor. Tabi bunun yanında, kişiliğinizden bir şey kaybetmemek ve disiplinli bir şekilde yılmadan çalışmanız da oldukça önemli.

Kariyerinde başarılı olmak isteyenler için ünlü isimlerden tavsiyeler

Genç neslin son idolü Beren Saat

Son zamanların en çok aranan oyuncusu olan, duru güzelliği ve mütevazi tavırlarıyla da birçok insanın beğensini toplayan Beren Saat, Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında kazandığı ikincilik ödülünden sonra birçok yarışmacının aksine zaman içerisinde unutulup gitmedi ve birçok projede yer alarak şuanda olduğu konuma geldi. Üstelik yaşadığı trajik bir olaydan sonra bile güçlü bir şekilde yılmadan çalıştı ve başarılı oldu. Siz de ona göre, başarılı olmak istiyorsanız hayattaki hiçbir zorluğun sizi yıldırmasına izin vermemeli ve sürekli çalışmalı, tempolu bir hayat yaşamalısınız. Bunun yanında başarılarınızdan ve geçmişteki hatalarınızdan her zaman ders çıkararak kendinizi bir adım öne taşımayı bilmelisiniz.

Kariyerinde başarılı olmak isteyenler için ünlü isimlerden tavsiyeler

Aslında ünlülerin çoğuna bakarsak onlar, birçok insandan daha fazla zorluk yaşamış gibi görünüyorlar. Öyle ki şuanda çok başarılı olan bazı isimler geçmişlerinde büyük trajediler atlatmış durumda. Fakat görüyoruz ki hiçbir zorluk onları yldıramamış, aksine daha çok azimle çalışmalarını sağlamış. Siz de başarılı olmak ve başarı basamaklarını durmadan tırmanmak istiyorsanız bu isimlerin önerilerini uygulamaya hemen başlamalısınız.

 

Leave A Reply