Kadının halinden kadınlar anlar: Erkeklere neden trip atıyoruz?

0

Erkek ve kadın yaradılış itibariyle birbirinden oldukça farklı. Yalnızca bedensel değil, ruhsal ve zihinsel olarak iki cins arasında bulunan bu büyük farklılık ise, bazen aralarında çatışma yaşanmasına sebep oluyor. Özellikle erkek tabiriyle kadınların bitmek tükenmek bilmeyen tripleri, ilişkileri çıkmaza sürükleyen ve çatışmaların yaşanmasına sebep olan en büyük neden olarak gösteriliyor. Peki, çoğu zaman bir geyik muhabbetinden öteye geçmeyen kadınlar neden trip atar sorusunun gerçek cevabı ne olabilir? Gerçekten bu davranış biçimi kadınların genetik kodlarında mı yazılı, yoksa her atılan tribin mantıklı bir açıklaması olabilir mi? Ayrıca erkekler durumu fazla abartıp, kendilerini haklı göstermek için kadınlara mı yükleniyorlar? Yoksa çoğu kadın, hiç olmadık yerlerde gereksiz tepkiler mi veriyor?

Gerçek şu ki, kadınlar ve erkekler belli noktalarda he zaman ayrılacak ve birbirini anlayamayacak. Fakat bu, demek değil ki var olan farklılıklar hep çatışmalara neden olacak. İşte bu çatışmalara ortam sağlamamak için, erkeklerin kadınların triplerine daha geniş perspektiften bakmasını sağlayabilecek mantıklı açıklamalara hep birlikte göz atalım…

Kadınlar erkeklere göre daha detaycı

Öncelikle kadınların da erkeklerin de kabul etmesi gereken bir gerçek var. Çünkü bilimsel olarak da kanıtlanan bu gerçeğin değişmesi imkânsız. O da şu ki; kadın ve erkek aklı oldukça farklı çalışıyor. Kadınlar daha detaycı düşünürken, erkekler olaylara daha geniş bir açıdan bakıyor. Aslına bakarsanız, bütün çatışmaların kaynağı da buradan geliyor.

Erkeklerin yaratıcı olmasını isterler

Erkek her gün sürpriz yapan biri de olsa, eğer ‘’Sen ne istersen onu yapalım’’ diyorsa kısa bir süre içerisinde ‘’Düşüncesiz’’ olarak suçlanıp, trip yemesi kaçınılmazdır. Bu durum ne kadar şaşırtıcı olsa da kadının orada kızdığı şey, erkeğin onun için bir şey yapıp yapmaması değil; onu mutlu etmek için hiçbir şeyi kendi başına düşünmemesi ve bu sorumluluğu yine kadına yüklemesidir.

Kadının halinden kadınlar anlar: Erkeklere neden trip atıyoruz?

Umursamıyorsun tribinin altında dinleniyor olma isteği yatıyor

Önemsenmek ve can kulağıyla dinlenmek kadınlar için oldukça önemlidir. Bu yüzden onların ne söylediğini hatırlamayan erkekler büyük bir tepki ile karşılaşabilirler. Çünkü her ne kadar erkeklere göre abartılan bir durum olsa da kadın, karşısındaki insanın kendini dinlediğini görmek ister. Çünkü bu onlar için önemsemenin en önemli ve ilk koşuludur.

İlişkilerinde tüm sırları paylaşmak isterler

‘’Benim neden bundan haberim yok?’’ diye trip atmamış kadın bugüne kadar hiç duyulmamıştır. Çünkü kadınlar önemsediği bir erkek söz konusuysa; onunla ilgili ne var ne yok bilmek isterler. Bu yüzden anlatılmamış bir sır gün yüzüne çıktığında erkeklerin, aldıkları tepki karşısında şaşırmamaları gerekir.

Başkalarının dolduruşuna gelmiştir

Şu da bir gerçek ki kadınlar attığı triplerde her zaman haklı olmayabiliyor. Bunda da çevresindeki insanların söyledikleri oldukça etkili. Örneğin ilişkisini ballandıra ballandıra anlatan bir arkadaşı olan kadın, ister istemez kendi ilişkisini diğeriyle karşılaştırıyor ve erkek ne olduğunu bile anlamadan kocaman bir trip ile karşılaşıyor.

Asırlar geçse ve üzerinde milyonlarca kez konuşulsa da trip atmak kadınların doğal bir güdüsü. Önemli olan bu davranışın fazla abartılmaması ve ilişkiye zarar vermemesi. Bunun için, her iki tarafın da birbirine karşı anlayışlı ve sabırlı olması gerekiyor.

 

Leave A Reply