Sevgilinin annesine hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler

0

Sevgilinizle bir süredir mutlu bir beraberliğiniz var. Buna dayanarak, o da sizi artık ailesiyle tanıştırmak ve daha sık birlikte vakit geçirmeniz için ısrar ediyor. Dolayısıyla, evlerine giderken, birlikte geçireceğiniz özel günlerde sevgilinizin annesine, onun çok hoşuna gidecek bir hediye almak istiyorsunuz. Ancak, hediye almak, özellikle de böyle hassasiyet göstermeniz gereken kişilere hediye almak elbette o kadar kolay değil. Böyle durumlarda hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler, daha da büyük önem taşımaya başlıyor. Çünkü henüz flört dönemindeyken, sevgilinin annesine hediye almak biraz bıçak sırtı bir durum. Çok pahalı ya da büyük hediyeler göz boyamaya çalıştığınızı, küçük hediyeler de önem vermediğinizi ya da usül erkan bilmediğinizi düşündürebilir. Sonuç olarak, sevgilinin annesini çok iyi tanıdığınızı, nasıl bir karaktere sahip olduğunu bildiğinizi iddia etseniz de o, hediyeniz karşısında duyduğu memnuniyetsizliği ve eleştirileri, siz mutlu mutlu evinize giderken, oğluna çoktan anlatmaya başlamış olabilir. Eğer klasik kaynana – gelin çekişmesinin erkenden başlamasını istemiyorsanız, hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler neler, onları mutlaka bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle, elbette fazla gerilmenize, uykularınızı kaçırmanıza gerek yok. Siz de bir kadın olarak, temelde kadınların hediye olarak nelerden hoşlandığını biliyor olmalısınız. Anneniz başta olmak üzere, hayatınızdaki ve çevrenizdeki kadınlardan da tüyolar alabilir ya da onları gözlemleyebilirsiniz. Dilerseniz, gelin sevgilinizin annesine hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler neler, birlikte göz atalım…

Henüz oğluyla flört aşamasında olduğunuzu unutmayın

Öncelikle erkek arkadaşınızın sizi ailesiyle tanıştırmasının, artık aileye girdiğiniz anlamına gelmediğini bilmenizde fayda var. Elbette, size değer verildiği ve sevgilinizin sizinle ciddi düşündüğü bir gerçek. Ancak, henüz söz, nişan gibi bağlayıcı ve her iki ailenin de işin içine girdiği bir durum olmadığından, sevgilinizin annesiyle daha yeni yeni vakit geçirmeye başladığınızdan, hediye için de biraz mesafeli seçimler yapmanızda fayda var. Örneğin, kıyafet, ayakkabı, mutfak gereçleri gibi hediyeleri ilerleyen dönemlerde tercih etmeniz daha doğru olur. Hatta artık gelin olduktan sonra, dilerseniz pijama takımı, gecelik gibi çok daha özel hediyeler de alabilirsiniz. Ancak, şimdilik birkaç adım geriden gelmeniz, sevgilinizin annesini memnun bile edecektir.

Böyle durumlarda en güzel hediye, ekonomik durumunuza ve sevgilinizin annesinin tarzına bağlı olarak şık bir fular, şal, eşarp ya da başörtüsü olabilir. Çünkü bu tür bir hediye, başı açık ya da kapalı tüm kadınların hoşlanabileceği, aksesuar olarak kullanabildiği gibi, katılması gereken mevlütlerde de ihtiyaç duyacağı bir hediye olacaktır. Özellikle kenarı işli ya da ipek, kaşmir gibi kaliteli kumaşlardan fular, şal, eşarp ya da başörtüler, size artı puan olarak geri dönecektir.

Sevgilinin annesine hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ev eşyalarından uzak durun

Biblo, çerçeve, vazo ve bunlara benzer ev hediyeleri ile farkında olmadan antipati toplayabilirsiniz. Bunun birkaç sebebi var. Öncelikle, sevgilinizin annesinin hiç hoşlanmadığı renk, desen ya da tarzda bir hediyeyle gidebilirsiniz. Bu da her ne kadar bu tür konular göreceli olsa da sevgilinizin annesinin sizi zevksiz olarak tanımlamasına yetecektir. Bir diğer sebep ise, eğer erkek arkadaşınıza danışarak hediye seçtiyseniz ve gerçekten evin tarzına ve renklerine çok uygun bir seçim yaptıysanız, bunu, kendisi evde yokken daha önce eve geldiğiniz için bu kadar doğru bir değerlendirme yaptığınıza da yorabilir! Onun da bir kadın olduğunu ve farklı noktaları ne kadar başarıyla birleştirerek, çılgın çıkarımlar yapabileceğini unutmayın.

Buna karşılık, eğer gerçekten bir ev hediyesi almak niyetindeyseniz, yöresel el işlerine yönelebilirsiniz. Özellike, sevgilinizinle aynı memleketten değilseniz, kendi şehrinizin el sanatlarını yansıtan hediyelik eşyalardan seçebilir, hatta yöresel reçel, salça, tarhana gibi ürünlerden oluşan bir paket hazırlayabilirsiniz. Böylesi, sevgilinizin annesinin çok daha hoşuna gidebilir.

Yalnızca ilk ziyarette değil, doğum günü, yılbaşı gibi zamanlarda da hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler aklınızda bulunsun. Samimiyeti ilerletip, sevgilinizle ilişkiniz bir sonraki seviyeye taşınana kadar bu alternatiflerin farklı versiyonlarını uygulayarak, sevgilinizin annesiyle geçireceğiniz zamanları daha keyifli bir hale getirebilir, aranızdaki ilişkiyi zaman içerisinde güçlendirebilirsiniz.

 

Leave A Reply