Bir kadının çantasında mutlaka olması gereken 18 eşya

1

Günlük hayatta çanta, kadınların vazgeçilmez eşyalarından biri. Onlar olmadan dışarı çıkmak neredeyse mümkün değil. Özellikle bol cepli ve geniş olanlar, adeta kadınlar için birer kadim dostu. Zaman içerisinde yıpransalar da asla yarı yolda bırakmaz, her kıyafetle uyum sağlar ve ihtiyacınız olan her şey onun gizli ceplerinde, bölmelerinde mevcuttur. Siz de bir kadın olarak o hissi çok iyi bilirsiniz. Yanınıza almadığınızı düşündüğünüz çok önemli bir belgeyi, harici belleği veya acil lazım olan vesikalık fotoğraflarınızı saklayarak, size küçük sürprizler yaparak, günü kurtarmanıza yardımcı olan çantalarınıza, günü kurtarmanıza yardımcı olduğu için duyduğunuz o minnettarlık paha biçilemez. Ancak, yine de siz işi sürprizlere ve şansa bırakmayın; bir kadının çantasında mutlaka bulunması gereken bazı eşyaları, çantanıza koyduğunuzdan emin olun.

Gün içerisinde pek çok farklı işle meşgul olduğunuz için, birbirinden farklı pek çok eşyaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle, tedbirli olmanızda ve çantanızda sürekli bulundurmanız gereken eşyalara dikkat etmenizde fayda var. Peki, o eşyalar neler? Gelin birlikte, bir kadının çantasında mutlaka bulunması gereken 18 eşyaya birlikte göz atalım…

Gün içerisinde rötuş atmak için makyaj çantası

Nereye giderseniz gidin eğer makyaj yapan bir kadınsanız gün içerisinde etkisini kaybeden makyajınızı tazelemek için makyaj malzemelerinize ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için çantanızda bir makyaj çantası şart. Çok yer kaplamaması açısından en temel malzemelerini içinde bulundurmanızı öneriyoruz.

Önemli detayları unutmamak için not defteri ve kalem

Yoğun bir programınız varsa ya da çok unutkansanız ve yapacaklarınızın listesi için not defteri tutuyorsanız dışarıya çıkarken defterinizi de yanınızda bulundurmalısınız. Tabi şu anda akıllı telefonlar sayesinde not defterlerine çok ihtiyaç duyulmuyor fakat telefonunuzun kullanılamaması durumunda önemli telefon numaralarının ve bilgilerin olduğu bir not defteri yanınızda bulunduğu sürece daha içinizin rahat edeceğine emin olun.

Bir kadının çantasında mutlaka olması gereken 18 eşya

Hazırlıksız yakalanmamak için ped veya tampon

Eğer adet göreceğiniz gün için takvimde işaretleme yaptıysanız yanınızda ped ya da tampon bulundurmanız sizi riskli durumlardan kurtaracaktır. Sonuçta her daim hazırlıklı olmakta fayda var.

Islak mendil

Temizlik ve hijyen kadınlar için önemlidir. Bazı durumlarda elleriniz kirlenebilir veya üzerinize bir şey dökülebilir. Çantanızda bulunduracağınız ıslak mendil, gün içinde bu tarz acil durumlarda epey işinize yarayacaktır.

 Ağrı kesici ilaç 

Birçok kadının yaşadığı sorun olan baş ağrısına gün içerisinde siz de yakalanabilirsiniz. Böyle olduğunda iyi vakit geçirmeniz gereken bir gün baş ağrınız yüzünden umduğunuz gibi gitmeyebilir. En iyisi kendinizi garantiye alıp çantanızda ağrı kesici bulundurmak olacaktır.

Bir kadının çantasında mutlaka olması gereken 18 eşya

 

 Cüzdan

Dışarıya çıkıyorsanız, yanınıza alacağınız en önemli ve vazgeçilmez eşyanız; paralarınız, kartlarınız ve kimliğinizi koyduğunuz cüzdanınızdır.

 Acil durumlara karşın şarj aletiniz yanınızda olmalı

Evet, akıllı telefonlar hayatımıza birçok kolaylık ve yenilik getirdi. Fakat sahip olduğu çeşitli fonksiyonlar, telefon şarjlarının daha kısa ömürlü olmasına neden olduğu için nereye gidersek gidelim şarj aletini yanımızda bulundurmak artık zorunluluk haline geldi.

Siz de dışarı çıkacağınızda şarjınızın her an biteceği ihtimalini düşünerek yanınıza şarj aletinizi de alırsanız gün içinde daha rahat edersiniz.

Bunaltıcı sıcaklar için saç tokasına ihtiyacınız olabilir

Dışarıya çıktığınızda ihtiyaç duyabileceğiniz diğer bir eşya ise saç tokalarıdır. Özellikle sıcak havalarda bunaldığınızda saçlarınızı hemen toplayıp daha rahat bir gün geçirmenize yardımcı olacak tokaları çantanızın bir köşesinde mutlaka bulundurun.

 Küçük el aynası ile gün içerisinde kendinizi kontrol edin

Gün içerisinde makyajınız ve saçınızı kontrol etmek için aynaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Çantanızdaki aynayı ara sıra kullanarak kendinize küçük rötuşlar atabilirsiniz.

Bir kadının çantasında mutlaka olması gereken 18 eşya

Çakmak ve küçük el feneri

Eğer sigara kullanıyorsanız çantanızda mutlaka çakmak bulundurmanız gerekir. Kullanmıyorsanız da birçok şeyde çakmaktan faydalanabilirsiniz. Belki kıyafetinizden çıkan bir ipliği koparabilir ya da ansızın karanlıkta kalabilirsiniz. Bunun dışında karanlık korkunuz olsun ya da olmasın yanınızda küçük bir el feneri bulundurmanız her zaman işinizi görecektir.

Dışarıda kalmak istemiyorsanız anahtarınızı unutmayın

Evinizin anahtarı da çantanızda bulunması gereken eşyalardandır. Anahtarınızın kaybolması durumunda bir tane de yedek anahtar yaptırıp çantanızın başka bir bölümüne koyabilir ve kendinizi dışarıda kalma riskinden koruyabilirsiniz.

 Diş fırçası

Dışarıda uzun bir gün geçirecekseniz veya bir arkadaşınızda kalacaksanız diş fırçanızı çantanıza atmayı ihmal etmeyin. Taşınabilir kapaklı küçük diş fırçaları bu gibi durumlarda ideal seçim.

Deodorant ve parfüm 

Kadınlar için temiz olmak ve güzel kokmak önemlidir. Tabi dışarıda fazla vakit geçirildiğinde evden çıkarken sıktığınız deodorant ve parfüm, etkisini birkaç saat içinde yitirir. Siz de gün içerisinde terleyip rahatsız olmak istemiyorsanız çantanızda mutlaka parfüm ve deodorantınızı bulundurun.

 Boş vakitler için yanınıza kitap alın

Eğer kitap okumayı seven biriyseniz otobüste ya da metroda uzun bir yolculuk yaparken boş vaktinizi kitap okuyarak değerlendirebilirsiniz. Bunun için çantada çok yer kaplamayan küçük kitaplardan alıp çantanıza koyabilirsiniz.

Bir kadının çantasında mutlaka olması gereken 18 eşya

 Ferahlık ve kan şekeri için yanınızda naneli şeker bulundurun

Özellikle sigara kullanan biriyseniz ağzınızda kalan rahatsız edici koku için çantanızda en azından bir adet naneli şeker bulundurabilirsiniz. Bunun dışında gün içinde yorulup, yoğunluktan bir şeyler yemeye fırsatınız olmadığında kan şekerinizin düşmesine karşın da naneli şeker oldukça faydalı olacaktır.

Kulaklık ile gittiğiniz her yerde müzik dinleyin

Artık şimdi hemen hemen her telefondan müzik dinleniyor. Siz de dışarıda yürürken ya da otobüste giderken kendinize müzik ziyafeti çekmek için çantanızda kulaklık bulundurabilirsiniz.

 El losyonu veya dezenfektan 

Gün içerisinde ellerimiz birçok şeye değer. Üstelik havadaki görünmeyen mikroplar da hiç fark etmeden ellerimize yerleşir. Bazen ellerinizi yıkayacak vaktiniz olmayabilir ya da unutabilirsiniz. Bir restauranta gidip yemek yemeye karar verdiğinizde bu aklınıza geldiği an çantanızdan dezenfektan ya da losyonunuzu çıkarıp hemen temizleyebilirsiniz.

 Güneş gözlüğü ile güneşin zararlı ışınlarından korunun

Yaz kış fark etmeden gözlerinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden kendinizi korumak için çantanızda mutlaka bir gözlük bulundurmalısınız.

Bir kadının çantasında mutlaka olması gereken 18 eşya

Bonus: Ve biber gazı

Dünyanın maalesef kadınlar için hala %100 güvenli bir yer olmadığı bilinen bir gerçek. Kadınlar, sürekli şiddete ve cinsel saldırılara maruz kalma riskiyle karşı karşıya. Bu yüzden kendinizi gerektiğinde korumak için caydırıcı etkisinden dolayı biber gazını çantanızda bulundurmanızda fayda var.

 

Discussion1 Yorum

  1. Pingback: Bir Kadını Çantasında Her Zaman Olması Gerekenler | Modasahne

Leave A Reply