Kızıl saç bu ünlüler ile hepimizin gönlünde taht kurdu!

0

Etrafımızda sarı, kahve, siyah ve hatta artık rengarenk saçlara sahip olan birçok kadın görmek mümkün. Peki, kızıl saç kullanan kadın sayısının ne kadar az olduğunu fark ettiniz mi? Bu sayının azlığı aslında kızıl saçın kötü olduğundan değil; aksine doğru kullanıldığında kadını muhteşem gösterecek oldukça cesur bir renk olmasından kaynaklanıyor. Doğal olarak birçok kadın, bu renge cesaret edemiyor ve onu zorlamayacak daha kolay tonları tercih ediyor. Ayrıca kızıl saçın da kendine göre ayrı kriterleri var. Mesela; hangi tonu olursa olsun bu saçlarla çekici bir bütünlük oluşturmak için, mutlaka beyaz bir tene sahip olmak gerekiyor. Bunun dışında gözleriniz de renkliyse ortaya mükemmel bir tablo çıkıyor. Fakat kullanılacak tonun da yakışıyor olması çok önemli. Bir de kızılın geri dönülmesi zor bir renk olduğu düşünülürse, yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmak ve buna göre karar vermek gerekiyor.

Çevremizde kızıl saç kullanan pek fazla kişi göremesek de asında örnek alabileceğimiz birçok ünlü güzel kadın var. Hatta öyle ki; bazıları bir döneme saçlarının rengiyle damga vuran ve genç kızların kendini hemen kuaföre atmasına sebep olan türden kadınlar. İşte buna göre kızıl saçı sevdirecek ve örnek alabileceğiniz ünlüler…

Sempatikliği ve kızıl saçlarıyla kendine hayran bıraktıran Meryem Uzerli

Bir döneme damgasını vuran dizi Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem’i Meryem Uzerli, sempatik tavırları dışında saç rengiyle de büyük beğeni toplamıştı. Hatta bir ara kuaförler, vitrinlerine onun resmini asmaya bile başladı. Buradan anlaşılıyor ki, beyaz teni ve renkli gözleriyle çok güzel bir uyum içerisinde olan bakır kızıl saçlar birçok insan üzerinde bir hayli etkili olmuş durumda. Ayrıca kendisi şuanda her ne kadar sarı saçlarıyla ön planda olsa da ona en çok bakır kızıl tonlarının yakıştığı da bir gerçek.

Kızıl saç bu ünlüler ile hepimizin gönlünde taht kurdu!

Kızıl saç duayeni Candan Erçetin

Kızıl saç deyince Candan Erçetin’den bahsetmemek olmaz. Çünkü kendisi kızıl saç konusunda sergilediği istikrarlı tutumuyla ve mütevazı kişiliğiyle herkesi kendine hayran bıraktıran mükemmel bir kadın. Ayrıca şarap kızılı dediğimiz bu canlı ve cesaret isteyen renk tonunu kendine bu kadar yakıştıracak biri daha yok sanırım. Siz ne dersiniz?

Kızıl saç bu ünlüler ile hepimizin gönlünde taht kurdu!

Kızıl saçı kendine inanılmaz yakıştıran Özge Özpirinçci

Son zamanların başarılı oyuncuları arasına adını yazdıran sempatik güzel Özge Özpirinçci de kızıl saçlarıyla dikkatleri üzerine çeken ünlülerden. Ayrıca bir saç boyası markasının reklam yüzü olduktan sonra yenilediği koyu kızıl saç rengi ile yakaladığı mükemmel görünüm sonrasında kızıl yaptırmak isteyen her kadının beğendiği simalardan biri.

Kızıl saç bu ünlüler ile hepimizin gönlünde taht kurdu!

Saç rengiyle gündemi sallayan Elçin Sangu

Elçin Sangu’nun son dönemde yıldızı o kadar parladı ki, artık nerdeyse her yerde onunla ilgili yeni bir haber görmek mümkün. Fakat kendisinin en çok konuşulduğu konu, şüphesiz saçlarının rengi. Bakır karamel karışımı diyebileceğimiz bu canlı saç renginin ne yazık ki tam tonunu veya numarasını söylemek mümkün değil. Çünkü şaşırtıcı ama kendisinin saç rengi tamamen doğal. Fakat kendisine baktığınızda, kahverengi gözlü kadınların kızıl saç renkleriyle ne kadar güzel ve çekici göründüğünü de fark etmemek mümkün değil.

Kızıl saç bu ünlüler ile hepimizin gönlünde taht kurdu!

Uzun kızıl saçlarıyla gönülleri fetheden İrem Sak

Yine bir dönemin popüler dizisi Yalan Dünya’nın Tülay’ı rolünde kendini izleyicilere çok sevdiren İrem Sak da  başarılı oyunculuğunun yanı sıra, saç rengiyle de ön plana çıkan ünlüler arasında yer alıyor. Özellikle de postişle uzattığı saçlarıyla daha çok dikkat çekerek adeta kadınların kuaförlerin kapısını aşındırmasına sebep olan İrem Sak’ın o dönem kullandığı renk ise tutkulu kızıl olarak biliniyor.

Kızıl saç bu ünlüler ile hepimizin gönlünde taht kurdu!

Siz de kızıl saç seviyor ama yapmaya cesaret edemiyorsanız, ünlü kadınları örnek alabilir ve kendinize en çok hangi renk tonunun yakışacağını belirleyebilirsiniz.

 

Leave A Reply