Yeni yayın dönemindeki Türk dizileri ve sevilen kadın karakterleri

0

Bu yıl uzun zamandır durgun olan Türk dizi piyasası için altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Çünkü sürekli yeni diziler piyasaya çıksa da çoğu ya reytinglerin ya da başka bir şeylerin kurbanı olarak ekranlara birer birer veda ediyordu. Fakat birkaç dizi var ki, hitap ettikleri kitleler tarafından epey bir tutuluyorlar. Hem de Türk toplumunun alıştığı acıklı, klasikleşmiş dizi tipinin tam aksi olmalarına rağmen. Tabi yine her zamanki gibi Türk dizileri deyince akla ilk gelen mevzu aşk işin içinde var ama bu sefer daha farklı tatlarla harmanlanmış olarak ve görmeye alıştıklarımızın aksine yeni yüzlerle birlikte.

Bir de bu dizilerde oynayan belli bir hayran kitlesine sahip olmuş, hem güzel hem de rolünün hakkını veren kadın oyuncular var. İşte bu yılın en çok izlenen Türk dizileri ve sevilen kadın oyuncuları…

Aşk oyununu gerçeğe dönüştüren Defne – Kiralık Aşk

Ailesinin sürekli evlenmesi için baskı yaptığı yakışıklı Ömer’in bundan kurtulmak için anlaşmalı aşk oyunu oynadığı Defne karakteri; çok konuşulan saçları, güzelliği ve giydiği güzel kıyafetlerin yanı sıra duygusal, komik ve zeki halleriyle de oldukça sevilesi bir imaj çiziyor. Bir de Ömer ile olan çalkantılı ilişkileri sırasında yaşadığı üzüntüler ve sergilediği sempatik tavırlar, onun neden bu kadar sevilen bir karakter olduğunun en güzel göstergesi.

Yeni yayın dönemindeki Türk dizileri ve sevilen kadın karakterleri

Sempatik, güzel ve güçlü Karadeniz kızı Zeynep – Aşk Yeniden

Türk dizi sektörünün en başarılı romantik komedi girişimi olan Aşk Yeniden dizisini sevmek için bir sebep varsa o da Zeynep karakteri ve onu canlandıran sempatik güzel Özge Özpirinçci’nin başarılı performansı. Sempatikliği, duru güzelliği ve yeri geldiğinde yumruğunu masaya vuran sağlam karakteriyle tam bir Karadeniz kızı profili çizen Zeynep karakterine hayran olmamak herhalde imkansız.

Yeni yayın dönemindeki Türk dizileri ve sevilen kadın karakterleri

Tatlı, çılgın ve iyi niyetli Ayşegül – İlişki Durumu Karışık

Yine bir aşk oyunu dizisi olan ve bunun yanına biraz da dostluk, komedi ve dram unsurlarını yerleştiren dizideki Ayşegül; dostlarına güvenen, sevimli, güzel ve sempatik halleriyle dizinin en sevilen kadın karakterlerinden biri oldu. Ayrıca bazen sergilediği çılgın ve yaramaz davranışlar da bu kadar sevilmesini sağlayan en önemli etkenlerden.

Yeni yayın dönemindeki Türk dizileri ve sevilen kadın karakterleri

Ekranların güzeller güzeli annesi Güneş – Güneş’in Kızları

Bu yılın en çok tutulan dizilerinden olan Güneş’in Kızları dizisindeki Güneş karakteri; güzelliği, kızlarına olan büyük sevgisi, iyi niyeti ve sağlam duruşuyla bazen yanlış kararlar verebilse de oldukça sevilen bir kadın karakter haline geldi.

Yeni yayın dönemindeki Türk dizileri ve sevilen kadın karakterleri

Duygusal ve bir o kadar demir gibi sağlam Ayşegül – Poyraz Karayel

Aksiyon sahnelerinin bolluğuna bakılırsa erkeklerin tekelindeki dizilere taş çıkartan Poyraz Karayel’de, dizideki asıl cengaver çok başka. Bu kişi, sevdiğine tutkuyla bağlı olan, eğlenceli, zeki, başarılı ve gereğinde racon kesen Ayşegül’den başkası değil. Onu bu tavrıyla Türk televizyon seyircisi çok sevdi. Kolay kolay da bırakmayacağa benziyor. 

Yeni yayın dönemindeki Türk dizileri ve sevilen kadın karakterleri

Sizin, bu Türk dizileri dışında beğendiğiniz diziler de olabilir elbette. Ve o dizilerden, favori kadın oyuncularınız da öyle… Eğer sizin en beğendiğiniz kadın oyuncular farklıysa, onları bizimle de paylaşın. Yepyeni yazılarda, yepyeni oyuncularla buluşmak üzere…

 

Leave A Reply